Chicago konečne vyhralo, Handzuš bol hviezda zápasu

Hokejistom Chicaga sa podarilo v treťom zápase zdolať St. Louis a znížili stav série na 1:2.

Z výhry sa konečne tešil aj Michal Handzuš s číslom 26 v drese Chicaga.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Hokejisti Chicaga uspeli v treťom súboji štvrťfinále play off Západnej konferencie zámorskej NHL, keď v noci na utorok zdolali St. Louis 2:0.

Asistenciu pri druhom góle Chicaga si pripísal slovenský center Michal Handzuš, čistým kontom sa zaskvel brankár Corey Crawford. Marián Hossa odohral 19:47 min a mal štyri strelecké pokusy.

Skandovali jeho prezývku

Handzuš strávil tri minúty a 45 sekúnd na ľade počas oslabenia, viackrát sa nebojácne hodil do strely a za svoj obetavý výkon si vyslúžil skandovanie fanúšikov, ktorí kričali jeho prezývku "Zeus".

"Nestáva sa často, že počujem skandovanie môjho mena, alebo prezývky. Dnes som to ale vnímal a bolo to príjemné," povedal Handzuš pre chicagotribune.com.

Hoci mu poklonu za výkon zložili kapitán Jonathan Toews aj tréner Joel Quenneville, ktorý ho nazval vojakom, nebol 37-ročný Slovák zo sebou spokojný. "Zblokoval som nejaké strely, ale to bolo všetko. Cítim, že viem hrať lepšie," povedal Handzuš.

Obhajca Stanleyho pohára tak v sérii prehráva už len 1:2 na zápasy, štvrtý zápas odohrá opäť doma.

Aj tretí zápas série medzi Pittsburghom a Columbusom sa skončil výsledkom 4:3 a víťazný tím tak ako v prvých dvoch prípadoch odvrátil dvojgólové vedenie súpera.

Z víťazstva sa na ľade Blue Jackets tešili hráči z Pittsburghu a ujali sa v sérii vedenia 2:1. Columbus viedol 2:0 a neskôr 3:1, ale dvojgólové vedenie je v tejto sérii zakliate. Penguins v tretej tretine v priebehu dvoch minút a 13 sekúnd otočili tromi rýchlymi gólmi skóre vo svoj prospech a domáci sa z tejto ľadovej sprchy už neprebrali.

Na 2:3 znížil v čase 45:53 Brandon Sutter, v čase 47:03 vyrovnal Lee Stempniak a víťazný zásah zaznamenal v čase 48:06 Jussi Jokinen, ktorý tečoval strelu fínskeho krajana Olliho Määttu.

"Len som sa snažil vystreliť na bránku a puk v nej nakoniec skončil. Bolo to šťastie," povedal k poslednému gólu 19-ročný obranca Määttä, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Blue Jackets začali duel vo vypredanej Nationwide Arene perfektne a po góloch Boona Jennera a obrancu Jacka Johnsona, ktorý strelil už svoj tretí gól v sérii, viedli v 4. minúte 2:0.

Potrebovali reštart

Kouč hostí Dan Bylsma si zobral timeout. "Potrebovali sme sa reštartovať," povedal. Penguins znížili dve sekundy pred koncom druhej tretiny zásluhou Brooksa Orpika, ale hneď v úvode tretej časti využili domáci brejk a Cam Atkinson zvýšil na 3:1. Záver však patril hosťom.

"Po zlom štarte sme sa zobudili a v druhej a tretej tretine sme ich zatlačili," povedal kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Hráči Pittsburghu prestrieľali svojho súpera v pomere 41:20. Štvrtý duel série je na programe v stredu opäť v Columbuse.

V kľúčovom súboji zabral doma aj Dallas, ktorý zdolal Anaheim 3:0 a v sérii prehráva 1:2 na zápasy.

NHL play-off - pondelok

Chicago - St. Louis 2:0

- séria 1:2

Góly: 5. Toews (Keith, Brookbank), 60. Krüger (Saad, HANDZUŠ)

Michala Handzuša vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

Minnesota - Colorado 1:0

- séria 1:2

Gól: 66. Granlund (Pominville, Parise)

Columbus - Pittsburgh 3:4

- séria 1:2

Góly: 2. Jenner (Skille, Johansen), 4. J. Johnson (Dubinsky, Savard), 42. Atkinson (Dubinsky, Calvert) - 40. Orpik (Bennett, P. Martin), 46. B. Sutter (P. Martin, Bennett), 48. Stempniak (Kunitz, Crosby), 49. J. Jokinen (Maatta, Malki)

Dallas - Anaheim 3:0

- séria 1:2

Góly: 20. Jamie Benn (Horcoff, Daley), 38. Ničuškin (Seguin, Sceviour), 48. Garbutt (Eakin, Roussel)