Tenis
Čech Lukáš Rosol vyradil v 2. kole tenisového turnaja ATP v Bukurešti ôsmeho nasadeného Fína Jarkko Nieminena v dvoch setoch 6:2, 6:4.
dvojhra - 2. kolo:
Lukáš Rosol (ČR) - Jarkko Nieminen (8-Fín.) 6:2, 6:4, Gilles Simon (4-Fr.) - Victor Hanescu (Rum.) 2:6, 6:3, 6:3, Sergij Stachovskij (Ukr.) - Carlos Berlocq (Arg.) 4:6, 7:6 (5), 6:2, Grigor Dimitrov (1-Bul.) - Jiří Veselý (ČR) 7:6 (5), 6:2
ATP v Barcelone
dvojhra - 2. kolo:
Nicolas Almagro (6-Šp.) - Martin KLIŽAN (SR) 7:5, 7:6 (4), Ivan Dodig (Chorv.) - Feliciano Lopez (13-Šp.) 6:1, 6:4, Tejmuraz Gabašvili (Rus.) - David Ferrer (2-Šp.) 6:4, 6:2, Santiago Giraldo (Kol.) - Fabio Fognini (3-Tal.) 6:0, 4:0 - skreč Fognini, Jürgen Melzer (Rak.) - Jerzy Janowicz (7-Poľ.) 6:4, 7:6 (1), Albert Montanes (Šp.) - Alexandr Dolgopolov (8-Ukr.) 7:6 (5), 6:3,
Turnaj WTA Premier Porsche Tennis Grand Prix v nemeckom Stuttgarte
Štvorhra - 1. kolo:
Janette Husárová, Liezel Huberová (SR/USA) - Klaudia Jansová-Ignaciková, Alja Tomljanovičová (Poľ./Chor.) 6:2, 4:6, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 80 minút
dvojhra - 2. kolo:
Sara Erraniová (8-Tal.) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:3, 6:3
dvojhra - 1. kolo:
Jelena Jankovičová (5-Srb.) - Mona Barthelová (Nem.) 2:6, 7:6 (8), 6:3, Julia Görgesová (Nem.) - Sorana Cirsteaová (Rum.) 6:1, 7:5, Ana Ivanovičová (9-Srb.) - Sabine Lisická (Nem.) 6:1, 6:3, Flavia Pennettová (Tal.) - Andrea Petkovicová (Nem.) 7:5, 3:6, 6:1
WTA v Marakéši
dvojhra - 2. kolo:
Šuaj Pcheng (Čína) - Maryna Zanevská (Ukr.) 6:4, 7:6 (5), Shahar Peerová (Izr.) - Patricia Mayrová-Achleitnerová (Rak.) 7:6 (4), 4:6, 7:6 (3)
dvojhra - 1. kolo:
Polona Hercogová (Slovenia) - Čang Šuaj (Čína) 6:2, 6:2
Futbal
Futbalisti Bolivaru sa stali prvými štvrťfinalistami juhoamerického Pohára osloboditeľov 2013/2014. Po tom, čo v úvodnom osemfinálovom zápase na ihrisku mexického Leonu uhrali výsledok 2:2, im v odvete stačila k postupu aj remíza 1:1. Bolívijský tím postúpil medzi najlepšiu osmičku súťaže vďaka vyššiemu počtu gólov strelených na ihrisku súpera.
Pohár osloboditeľov - osemfinále - odvetný zápas:
Bolivar (Bol.) - CD Leon (Mex.) 1:1 (1:1)
Góly: 37. Eguino - 6. Arizala, ČK: 77. Marquez (Leon)
/prvý zápas: 2:2, Bolivar postúpil vďaka vyššiemu počtu gólov strelených na ihrisku súpera/
Medzinárodný turnaj vo futbale hráčov do 15 rokov - Eerikkilä (Fín.)
Slovensko "15" - Poľsko "15" 2:0 (1:0)
Góly: 11. a 80. Tomič
Turnaj žien UEFA Development Tournament v Srbsku
Slovensko 17 - Bulharsko 17 6:0 (4:0)
Góly: 5., 11. a 54. Maťavková, 27. a 49. Kovaľová, 35. Roháčová
zostava SR 17: Vatterová - Ferjancová (41. Otiepková), Murinová, Kovaľová, Čeriová, Mikolajová (41. Polláková), Botková (60. Kormaňáková), Fabová (41. Briššová), Maťavková (63. Capiková), Sluková (19. Mazurová, 63. Stredná), Roháčová (41. Kovácsová)
Výsledky odvetných stretnutí semifinále Bulharského pohára vo futbale
(hralo sa na odvety)
Lokomotiv Sofia - Botev Plovdiv 0:1, prvý zápas 1:3, do finále postúpil Botev Plovdiv
Lokomotiv Plovdiv - Ludogorec Razgrad 1:0, prvý zápas 0:2, do finále postúpil Ludogorec Razgrad
Slovensko - príprava
ŠKF Sereď - Spartak Myjava 2:3 (0:2)
Góly Myjavy: Š. Pekár, Urgela (z pok. kopu), vlastný
Hokej
3. kolo Euro Hockey Challenge - Östersund
Švédsko - Nórsko 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Góly: 3. Rahimi, 24. Olausson, 32. Danielsson, 32. Olausson, 54. Rasmussen, 60. Axelsson - 16. Espeland
Fínska liga
5. zápas finále play off Liigy:
Kärpät Oulu - Tappara Tampere 2:1
/stav série: 3:2/
Zápasy na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v hokeji v kórejskom Gojangu.
Slovinsko - Maďarsko 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Ukrajina - Japonsko 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Rakúsko - Kórejská republika 7:4 (5:4, 0:0, 2:0)
Poradie: 1. Rakúsko 8 bodov (skóre 14:7), 2. Slovinsko 6 (7:2), 3. Japonsko 6 (6:7), 4. Ukrajina 4 (7:6), 5. Maďarsko 3 (7:9), 6. Kórejská republika 0 (8:18)
Zápasy na turnaji B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v litovskom Vilniuse.
Poľsko - Holandsko 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Chorvátsko - Rumunsko 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Veľká Británia - Litva 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Poradie: 1. Poľsko 9 bodov (skóre: 15:3), 2. Chorvátsko 8 (12:3), 3. Litva 6 (8:4), 4. Veľká Británia 3 (5:7), 5. Rumunsko 1 (4:15), 6. Holandsko 0 (1:13)
Basketbal
Výsledky štvrtých stretnutí štvrťfinále play-off basketbalovej Euroligy mužov 2013/2014 (na tri víťazstvá)
Maccabi Electra Tel Aviv (Izr.) - EA7 Emporio Armani Miláno (Tal.) 86:66 (19:21, 16:22, 19:13, 32:10) - konečný výsledok série 3:1, na záverečný turnaj Final Four postúpil Tel Aviv
Panathinaikos Atény (Gréc.) - CSKA Moskva (Rus.) 73:72 po predĺžení (21:16, 16:22, 14:10, 13:16 - 9:8) - stav série 2:2
Olympiakos Pireus (Gréc.) - Real Madrid (Šp.) 71:62 (15:16, 22:14, 12:17, 22:15) - stav série 2:2
Bejzbal
MLB
Cleveland - Kansas City 2:8, Pittsburgh - Cincinnati 1:4, Washington - Los Angeles Angels 2:7, Toronto - Baltimore 9:3
Detroit - Chicago White Sox 8:6, Atlanta - Miami 0:1, Boston - New York Yankees 3:9, New York Mets - St. Louis 0:3, Tampa Bay - Minnesota 7:3
Chicago Cubs - Arizona 9:2, Milwaukee - San Diego 1:2, Colorado - San Francisco 2:1, Oakland - Texas 4:5
Los Angeles Dodgers - Philadelphia 2:3, Seattle - Houston 2:5