Lev zdolal Magnitgorsk 5:4 po predĺžení a vynútil si siedmy zápas

O víťazovi KHL rozhodne až zápas číslo sedem.
O víťazovi KHL rozhodne až zápas číslo sedem. (Autor: levpraha.cz)
TASR|28. apr 2014 o 21:48

Lev Praha vyrovnal finálovú sériu KHL na 3:3, o titule sa rozhodne v Magnitogorsku.

Play off KHL - 6. finále

Lev Praha - Metallurg Magnitogorsk 5:4 pp (2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)

- stav série: 3:3

Góly: 14. Avezedo, 20. Ševc, 28. O'Byrne, 58. Mäenpää, 64. Oystrick 10. Mozjakin, 23. Junkov, 25. Lee, 39. Pare

PRAHA. Hokejisti LEV Praha zdolali v dramatickom šiestom stretnutí na domácom ľade Metallurg Magnitogorsk 5:4 po predĺžení a vyrovnali stav série na 3:3.

V 64. minúte rozhodol o víťazstve Pražanov obranca Nathan Oystrick. Štyri z piatich gólov domácich strelili obrancovia. Siedmy duel je na programe v stredu 30. apríla v Magnitogorsku.

Hokejisti pražského Leva nastúpili na posledný duel pred domácim publikom s odhodlaním vybojovať si rozhodujúci siedmy zápas. Domácich hnala vpred vypredaná 02 Aréna, všetci fanúšikovia boli oblečení v bielych tričkách čo vytváralo fantastickú atmosféru šiesteho finálového duelu.

Sekáč zápas nedohral

Duel sa pre domácich nezačal dobre. V 10. minúte inkasoval puk do kolena útočník Jiří Sekáč a len s ťažkosťami odkorčuľoval na striedačku. Na ľad sa síce ešte vrátil, ale nakoniec duel nedohral. Hostia otvorili skóre v čase 9:47, keď najproduktívnejší hráč play-off Sergej Mozjakin prekorčuľoval fínskeho obrancu Mikka Mäenpääho a strelil svoj 12. gól vo vyraďovacích bojoch.

Domáci hokejisti však ešte v prvej tretine otočili skóre na 2:1, keď využili dve presilovky. Najskôr v 14. minúte vyrovnal Justin Azevedo a potom 51 sekúnd pred prvou sirénou skóroval po prihrávke Ondřeja Nemca obranca Martin Ševc. Lev vyhral prvú tretiny 14:9 na strely.

Pražanom však nevyšiel vstup do druhej tretiny. V 23. minúte tvrdou strelou spomedzi kruhov vyrovnal Michail Junkov a o dve minúty a 20 sekúnd dostal ruský tím do vedenia obranca Chris Lee.

Magnitogorsk ťahala prvá formácia

Strhujúci hokej však pokračoval a v 28. minúte vyrovnal presnou strelou sviatočný strelec obranca Ryan O´Byrne - 3:3. Magnitogorsk bol v druhej polovici druhej tretiny aktívnejší a vietor v obrannom pásme domácich spôsobovala najmä prvá formácia Mozjakin, Kovář, Zaripov.

Lev najskôr zachránila žrď a brankár Petri Vehanen, ale v závere druhej tretiny predsa len Rusi udreli. Mozjakin si po presilovke predĺžil striedanie, skvelou prihrávkou našiel Francoisa Parého a kanadský útočník v 39. minúte posunul hostí opäť bližšie k zisku Gagarinovho pohára.

V tretej časti sa domáci tlačili do útoku, kým zverenci trénera Mikea Keenana číhali na brejky. Po jednom z nich mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Bohdan Potechin, ale zoči voči Vehanenovi neuspel.

Zápas vyrovnali a vyhrali

V 50. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale strelu Nathana Oystricka zastavila žrď. Pražania sa nakoniec za snahu dočkali odmeny a dostali zápas do predĺženia. Mäenpää dostal na chvíľu priestor medzi kruhmi a svojim druhým gólom v play-off vyrovnal v čase 57:39 na 4:4. Druhýkrát v sérii musel o víťazovi rozhodnúť nadstavený čas.

V predĺžení mal prvú šancu Mäenpää, ale brankára Vasilija Kosečkina neprekonal. Krátko na to sa do príležitosti dostala prvá formácia Metallurgu, ale z následného brejku udrel Lev. Strelu Patrika Zackrissona ešte Kosečkin so šťastím vyrazil, ale potom ho z nulového uhla prekonal Oystrick.

Domov»Hokej»KHL»Lev zdolal Magnitgorsk 5:4 po predĺžení a vynútil si siedmy zápas