Real Madrid je vo finále Ligy majstrov, Bayern zdolal 4:0

Futbalisti Bayernu už v polčase prehrávali 0:3 a napokon s Realom Madrid vypadli.

Obranca Realu Sergio Ramos strelil Bayernu dva góly už v prvom polčase a prakticky rozhodol o postupujúcom.(Zdroj: SITA/AP)

Semifinále Ligy majstrov

Bayern Mníchov - Real Madrid 0:4 (0:3)

Góly: 16. a 20. Sergio Ramos, 34. a 90. Cristiano Ronaldo

- prvý zápas: 0:1, postúpil Real po výsledku 0:5

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger, T. Kroos - Robben, Th. Müller (72. C. Pizarro), Ribéry (72. Götze) - Mandžukič (46. J. Martínez)

Real: Casillas - D. Carvajal, Sergio Ramos (75. Varane), Pepe, F. Coentrao - Xabi Alonso, Modrič - Á. di María (84. Casemiro), Bale, Cristiano Ronaldo - Benzema (80. Isco)

Real postúpil do finále

Futbalisti Realu Madrid sa stali prvými finalistami Ligy majstrov 2013/2014, keď v odvetnom semifinálovom stretnutí zvíťazili na ihrisku obhajcu trofeje Bayernu Mníchov jednoznačne 4:0.

Zverenci Carla Ancelottiho sa tak vo finále, ktoré je na programe v sobotu 24. mája v Lisabone, stretnú s FC Chelsea Londýn alebo Atleticom Madrid. Real Madrid postúpil do finále LM po dvanástich rokoch.

Ronaldo je rekordérom

Prvé dva góly na štadióne Allianz Arena dal v utorok hlavou po štandardných situáciách Sergio Ramos, tretí a štvrtý pridal Cristiano Rolando.

Portugalský kanonier tak so 16 presnými zásahmi v jednom ročníku vytvoril nový rekord LM. Vo všetkých súťažiach dal Ronaldo v tejto sezóne už 49 gólov.

Bayern rekordy nepridá

Bayern, ktorý sa v prípade konečného triumfu mohol stať prvým úspešným obhajcom primátu za ostatných 24 rokov. Naposledy sa to podarilo milánskemu AC v roku 1990, vtedy bol paradoxne jeho hráčom Carlo Ancelotti, momentálne sediaci na lavičke Realu Madrid.

Bayern sa mohol stať aj prípadným tretím postupom do finále LM za sebou vyrovnať rekordný zápis Juventusu Turín z rokov 1996, 1997 a 1998, sa snažil po zmene strán skorigovať nepriaznivý stav.

Strely Arjena Robbena, Toniho Kroosa a striedajúceho Maria Götzeho však neskončili v bránke Ikera Casillasa. Naopak, v 90. min sa opäť ozval Cristiano Ronaldo a z priameho kopu stanovil jednoznačné víťazstvo Realu Madrid.

Online prenos

Zápas sa skončil. Real Madrid v Mníchove s Bayernom vyhral 4:0.

90. + min. Slabú strelu Alabu Casillas ľahko chytil a do finále Ligy majstrov postúpil Real Madrid.

futbal_15.jpg 90. min. Ronaldo z priameho kopu umnou strelou poslal loptu do siete Bayernu už po štvrtý krát. Obhajca titulu po dnešku v Lige majstrov skončí. Pre Bayern a jeho trénera Pepa Guardiolu je to katastrofa, hovorí komentátor britskej športovej televízie.

83. min. V Mníchove je napriek už vlastne neodvratnému vypadnutiu z Ligy majstrov vynikajúca atmosféra. Fanúšikovia neustále spievajú chorály. Domácim hráčom to nepomáha a už zrejme len čakajú na koniec dnešného nevydareného zápasu.

72. min. Bayernu sa nedarí prekonať obranu Realu. Gól nemecký majstter tomu španielskemu nedal už viac ako 160. minút. Real pokojne kontroluje postup.

62. min. Bayern má miernu prevahu, ale Bale, Ronaldo a ostatný v bielych dresoch sú stále veľmi nebezpeční. Bayern v držaní lopty opäť vedie 63:37. Rovnako v druhom polčase aj celom zápase.

46. min. Real začal druhý polčas aktívne, brániť výsledok sa zjavne nechystá.

Polčas. Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo prekonal v Lige majstrov strelecký rekord v jednej sezóne. Útočník Realu Madrid v 34. minúte strelil už svoj 15. presný zásah v tomto ročníku súťaže.

Doposiaľ sa Ronaldo delil o rekord s Argentínčanom Lionelom Messim z FC Barcelona, ktorý štrnásť gólov nastrieľal v sezóne 2011/2012.

Skončil sa prvý polčas. Bayern - Real 0:3, strely na bránku 1:3, držanie lopty 63:37, rohové kopy 5:2.

38. min. Po faule na Robbena dostal žltú kartu Alonso a vo finále si tak nezahrá ani po postupe Realu.

futbal_15.jpg 34. min. Real vedie v Mníchove už 3:0. Obrane Bayernu ušiel Bale, prihral osamotenému Ronaldovi a ten prestrelil Neuera v bránke Bayernu. Streliť päť postupových gólov je pre Bayern už len ťažko splniteľná úloha.

30. min. Bayern ťažko hľadá cestu k bránke Realu. V prvom polčase má doteraz aj výrazne nižšie držanie lopty, ako v prvom polčase zápasu v Madride (Bayern vedie 62:38). Na postup potrebuje dnes doma vyhrať už 4:2.

futbal_15.jpg 20. min. Real zahrával priamy kop a lopta sa opäť od hlavy Ramosa dostala za Neuerov chrbát. Po dvoch hlavičkách Sergia Ramosa tak Real v Mníchove vedie už 2:0.

futbal_15.jpg 16. min. Po prvom rohovom kole sa tešia z gólu hráči Realu. Ramos vyskočil na center od rohovej zástavky a poslal Real do vedenia. Bayern teraz potrebuje tri góly.

8. min. Bayern začal domácu odvetu aktívne. Veľkú šancu však mal opäť z protiútoku Real. Neuer musel hlavičkovať za pokutovým územím a Bale odkrytú bránku netrafil.

• Real bol naposledy vo finále v roku 2002.
  • Real v Nemecku vyhral iba dva z posledných 27 zápasov, v 19 prípadoch prehral.
  • Bayern môže postúpiť do finále tretíkrát za sebou, čo sa doteraz podarilo iba Juventusu Turín v sezónach 1996 až 1998.
  • Real v predchádzajúcich dvoch sezónach vypadol v semifinále - vždy s nemeckým súperom (Bayern, Dortmund).