Hádzanári Tatrana Prešov sa tešia z pohára po víťaznom finále Slovenského pohára v hádzanej mužov Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec. Prešov, 23. apríl 2014. (Autor: SITA)
TASR|30. apr 2014 o 19:39

Hádzanári Tatrana Prešov kráčajú suverénnym spôsobom do finále extraligového play off.

KOČICE. V druhom semifinále zvíťazili na palubovke 1. MHK Košice 41:24 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú už 2:0 na zápasy.

Hádzanári HK Topoľčany zdolali v druhom semifinále Sportu Hlohovec, keď v sedmičkovom rozstrele po remíze 24:24 v riadnom hracom čase triumfovali 3:1. Stav série je tak po dvoch dueloch vyrovnaný 1:1 na zápasy.

Semifinále play off - 2. zápasy:

1. MHK Košice - Tatran Prešov 24:41 (10:22)

Najviac gólov: Müller 5, Drobňak 4, Fuňak a Pecha po 3 - Antl 8/2, Číp 6, Hrstka 5/2. Vylúčení: 1 - 2, 7 m hody: 3/1 - 4/4.

/stav série: 0:2/

Obhajca triumfu vstúpil do stretnutia aktívne a už v úvodných minútach si vytvoril rozhodujúci náskok pre vysoké víťazstvo. V 5. minúte viedli hostia zásluhou presnej mušky Antla už 5:1 a hoci sa domácim vždy podarilo znížiť vedenie súpera o gól, následne opäť inkasovali. Tatran bez problémov kontroloval hru aj v ďalšom priebehu prvého dejstva, na ktorého konci viedol už o 12 gólov v pomere 22:10.

Košičanom sa síce v úvode druhého polčasu podarilo mierne skresať jednoznačný náskok súpera, stále sa však na neho pozerali z obrovskej gólovej diaľky. V 42. minúte zvýšil Hrstka už na 30:14 a hostia pohodlne dohrali zvyšok zápasu. Najväčší podiel na celkovom triumfe 41:24 mal Radoslav Antl, ktorý k šiestim gólom z hry pridal aj dve premenené sedmičky.

HK Topoľčany - HC Sporta Hlohovec 24:24 (15:11)

- 3:1 na 7 m hody

Najviac gólov: Polakovič 8/2, Klačanský 5/1, Briatka 3/1 - Baláž 7/3, Zaťko 6, Mazur 3. Vylúčení: 2 - 8, ČK: 49. Masaryk (Topoľčany), 7 m hody: 5/4 - 8/4

/stav série: 1:1/

Aj druhý semifinálový duel mal od začiatku vyrovnaný priebeh. Oba tímy sa striedali v tesnom vedení o gól, až v 18. minúte sa domácemu Klačanskému podarilo navýšiť náskok domácih na rozdiel dvoch presných zásahov. Hlohovec začal následne strácať s Topoľčanmi gólový krok a v 22. minúte musel doťahovať už štvorgólové manko. To sa mu však do prvého klaksónu nepodarilo skresať a po prvom dejstve prehrával 11:15.

V ďalšom priebehu sa stretnutie riadne zdramatizovalo. Zaslúžili sa o to hostia, ktorí sa v 40. minúte dotiahli v skóre na 16:17, na čo zareagoval tréner domácich Ivan Pompoš oddychovým časom. Topoľčany sa opäť dostali do niekoľkogólového vedenia, hoci od 49. minúte hrali bez vylúčeného Ernesta Masaryka. Záver stretnutia priniesol drámu rovnako ako v prvom semifinále - Hlohovcu sa podarilo vyrovnať na 24:24 a o víťazovi stretnutia tak museli rozhodnúť sedmičky. V nich triumfovali domáci 3:1, keď sa postupne presadili Briatka, Polakovič a Hruščák. V drese hostí sa v rozstrele presadil len Mažár.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Topoľčany vyhrali nad Hlohovcom na sedmičky, Prešov zdolal Košice a je krok od finále