Chelsea prehrala s Atleticom 1:3, finále LM bude španielske

Jediná šanca v zápase počas prvej štvrťhodiny - mal ju Koke z Atletica.
Jediná šanca v zápase počas prvej štvrťhodiny - mal ju Koke z Atletica. (Autor: uefa.com)
Sportnet|30. apr 2014 o 20:44

Zverenci trénera Simeoneho ani v jednom z dvanástich zápasov neprehrali.

LONDÝN. Finále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 bude španielskou záležitosťou, 24. mája v Lisabone bude súperom Realu Madrid jeho mestský rival Atletico.

Rozhodla o tom stredajšia odveta semifinále, v ktorej Atletico zvíťazilo na pôde Chelsea Londýn 3:1 a po minulotýždňovej domácej bezgólovej remíze oslavovalo na Stamford Bridge postup do finále.

Chelsea - Atletico 1:3 (1:1)

Gól: 36. Torres - 44. Adrian Lopez, 61. Diego Costa (11 m), 72. Arda Turan

/prvý zápas 0:0, Atletico Madrid postúpilo do finále/

Chelsea: Schwarzer - Ivanovič, A. Cole (54. Eto'o), David Luiz, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Hazard, Willian (77. Schürrle), Torres (67. Ba)

Atletico: Courtois - Godin, Filipe Luis, Juanfran, Miranda, Mario Suarez, Tiago, Koke, Arda Turan (84. Cristian Rodriguez), Adrian Lopez (66. Raul García), Diego Costa (76. Sosa)

Rozhodoval: Rizzoli (Tal.), ŽK: Cahill - Costa, Lopez.

Zverenci argentínskeho trénera Diega Simeoneho na ceste do finále ani v jednom z dvanástich zápasov neprehrali.

V londýnskej odvete síce prehrávali po góle Fernanda Torresa z 36. minúty, ale o osem minút Adrian Lopez vyrovnal a po zmene strán kanonier Atletica Diego Costa premenenou jedenástkou poslal hostí do vedenia.

V 72. minúte sa Arda Turan tretím gólom postaral o dokonalý obrat španielskeho tímu.

• Chelsea dnes bojovala o postup do finále Ligy majstrov, v ktorom bola naposledy pred dvoma rokmi a s Bayernom vyhrala na jedenástky.
  • Atletico bolo vo finále európskeho pohára číslo jeden v roku 1974, kedy prehralo s Bayernom.
  • Väčšie šance na postup mala pred zápasom Chelsea, ktorá vonku po bezchybnom obrannom výkone pred týždňom remizovala 0:0.
  • Tréner Mourinho navyše nechal odpočívať viaceré opory v nedeľňajšom šlágri Premier League v Liverpoole, ktorý napokon Chelsea aj tak vyhrala.
  • Podľa Eurosportu mala Chelsea dnes 67-percentnú šancu, že do finále postúpi práve ona.

Zápas sa skončil, strely na bránu boli 10:10, mimo 7:4, rohy 3:9, držanie lopty 47:53 %.

Vo finále nastúpia proti sebe madridské kluby Real a Atletico.

Radosť hráčov Atletica. FOTO - uefa.com

Napokon sa z toho vykľul zaujímavý futbal, Sosa po vystriedaní Diega Costu prebral na seba zahrávanie rohov namiesto Kokeho.

A je to už 1:3. Gól do domácej siete pridáva Arda Turan, vyzerá to na vypadnutie Chelsea, ktorá sa tak pomaly môže ústrediť na titul v Premier League. Opäť má na góle zásluhu Juanfran.

Zaslúžené vedenie hostí, na strely na bránu vedú už 8:3. Ak Chelsea nedá dva góly, finále Ligy majstrov bude tento rok španielske, minulý bolo nemecké.

59. min: Striedajúci Eto'o fauloval v šestnástke Diega Costu, ten si postavil loptu na jedenástkový bod a dáva gól.

Začal sa druhý polčas, ak chce Chelsea postúpiť, musí streliť gól. Naopak, je to ale Atletico, ktoré ovláda hru v úvode druhej časti.

Gary Cahill takto zblokoval v šanci Diega Costu. FOTO - uefa.com

Prvý polčas sa skončil, strely na bránu boli 2:4, mimo 4:1. Držanie lopty 54:46 %, rohy 2:3.

V 44. minúte hostia vyrovnávajú. Strelcom je Adrian Lopez po prihrávke Juanfrana.

36. min: Atletico stále viac robilo domácim problémy, ale to nerobilo problém Torresovi, aby otvoril po prihrávke Terryho skóre zápasu, Chelsea vedie 1:0. Torres po strelení gólu svojmu bývalému klubu neoslaval, ale zápasu to iste prinesie väčší náboj.

Podľa komentátora www.uefa.com Jack Langa priamo zo Stamford Bridge to začína byť vzrušujúci zápas. Ubehla polhodina hry.

25. min: Zápas sa predsa len rozbehol, strely na bránku sú 1:2 z pohľadu domácich, mimo 2:1.

Fernando Torres medzi Mirandom (vľavo) a Mariom Suarezom. FOTO - SITA/AP

15. min: Vcelku nuda - tak ako pred týždňom. Dominujú obrany, fanúšik futbalu, ktorému je jedno, ako sa zápas skončí, si na veľa zatiaľ nepríde. Willian minul z priameho kopu z 20 metrov bránu.

6. min: Kokeho opätovný center skončil na brvne, slabšia chvíla brankára Schwarzera, ale Chelsea mala šťastie.

Zápas sa začal. Hostia zahrávali dvakrát roh, v 4. aj 5. minúte ho kopal Koke.

Mourinho chce v Chelsea zostať navždy

Tréner José Mourinho chce po návrate do Chelsea zostať v tomto anglickom klube navždy. Uznávaný portugalský kouč sa vrátil na Stamford Bridge v lete po trojročnom pôsobení v Reale Madrid.

"Moja budúcnosť je Chelsea a ak klub usúdi, že je čas prerušiť naše partnerstvo, tak rozhodne on. Nie ja. Chcem tu zostať do konca kariéry," citoval Mourinha portál goal.com.

Päťdesiatjedenročný tréner viedol londýnske mužstvo prvýkrát v rokoch 2004 až 2007, získal s ním dva majstrovské tituly, raz triumfoval v FA Cupe a dvakrát v Ligovom pohári. Chelsea opustil po vzájomnej dohode.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Chelsea prehrala s Atleticom 1:3, finále LM bude španielske