Albasini vyhral 2. etapu Okolo Romandie a obliekol sa do žltého

Švajčiar Michaelom Albasinim (vpravo) v  14. etape cyklistických pretekov Tour de France.
Švajčiar Michaelom Albasinim (vpravo) v 14. etape cyklistických pretekov Tour de France. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. máj 2014 o 18:39

Na pretekoch štartuje aj Slovák Peter Velits. V 2. etape skončil na 114. mieste a v priebežnom poradí figuruje na 91. priečke.

MONTREUX. Švajčiarsky cyklista Michel Albasini vyhral aj 2. etapu pretekov Okolo Romandie a zopakoval tak úspech zo stredy. Štvrtkový úsek meral 166,5 km a viedol zo Sionu do Montreux.

Jazdec tímu Orica sa obliekol do žltého trička, keď na čele priebežného poradia vystriedal Poliaka Michala Kwiatkowskeho. "Neuveriteľné. Vôbec som to nečakal. Jazdiť v žltom tričku je niečo špeciálne. Som veľmi šťastný a je to veľká česť," tešil sa v cieli Albasini.

Slovák Peter Velits skončil v 2. etape na 114. mieste a v priebežnom poradí figuruje na 91. priečke.

V piatok je na programe kráľovská etapa z Le Bouveret do Aigle (180,2 km).

2. etapa (Sion - Montreux, 166,5 km):

1. Michael Albasini (Švajč./Orica) 4:12:22 h, 2. Tony Hurel (Fr./Europcar), 3. Giacomo Nizzolo (Tal./Trek), 4. Alexej Catevič (Rus./Katuša), 5. Michal Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma - Quick-Step), 6. Maxim Iglinskij (Kaz./Astana), 7. Tosh Van der Sande (Belg./Lotto), 8. Ramunas Navardauskas (Lit./Garmin), 9. Danilo Wyss (Švajč./BMC Racing), 10. Chris Froome (V. Brit./Team Sky) všetci rovnaký čas ako víťaz, ...114. Peter VELITS (SR/BMC) +3:40 min

Priebežné poradie:

1. Michael Albasini (Švajč./Orica) 6:29:50 h, 2. Michal Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma - Quick-Step) +5 s, 3. Ramunas Navardauskas (Lit./Garmin) +10, 4. Jesus Herrada (Šp./Movistar) +11, 5. Matthias Braendle (Rak./IAM Cycling) +12, 6. Rohan Dennis (Austr./Garmin) +13, 7. Tony Martin (Nem./Omega Pharma - Quick-Step) +14, 8. Chris Froome (V. Brit./Team Sky) +19, ...91. Peter VELITS (SR/BMC) +5:04 min

Domov»Cyklistika»Albasini vyhral 2. etapu Okolo Romandie a obliekol sa do žltého