Boston prehral prvý zápas s Montrealom po dvojnásobnom predĺžení

Subban (vľavo s číslom 76) sa teší so spoluhráčom z víťazného gólu v predĺžení.
Subban (vľavo s číslom 76) sa teší so spoluhráčom z víťazného gólu v predĺžení. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|2. máj 2014 o 07:07

Boston prestrieľal Montreal 51:33, na výhru mu to nestačilo.

BOSTON. Hokejisti Montrealu Canadiens vyhrali prvý zápas 2. kola play-off Východnej konferencie na ľade Bostonu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení. O výsledku rozhodol v 85. min P. K. Subban počas presilovej hry.

Na úspechu Canadiens má veľkú zásluhu brankár Carey Price, ktorý mal 48 zákrokov. Stretnutie číslo dva sa hrá v Bostone v sobotu.

Pre Subbana to bol druhý gól v zápase, oba dal v presilových hrách. V 12. min otváral skóre a v 85. min ho uzatváral. V sérii prvého kola proti Tampe Bay sa strelecky nepresadil. Bruins prestrieľali vo štvrtok súpera 51:33, hráči Canadiens zblokovali ďalších 30 domácich pokusov.

Montreal viedol 2:0 i 3:2, ale napokon rozhodlo predĺženie. Subban potrestal gólom vylúčenie Matta Bartkowského.

"Neviem, čo mám na to povedať. Celkovo sme hrali pri hre 5 na 5 dobre, zjavne sme dominovali. Mali sme aj množstvo šancí, ale nepremieňali sme ich. To bolo však v tomto zápase, musíme sa v koncovke do ďalších zlepšiť," povedal fínsky brankár Bruins Tuukka Rask, ktorý zastavil 29 striel a mal 89,7% úspešnosť zákrokov.

"Myslím, že vždy hráme najlepšie, keď hrám veľa. Dnes to bolo s odohratým časom (33:49 min) v poriadku, nič sa neskracovalo," uviedol hokejista tmavej pleti Subban.

"Keď sa ocitnete v takej situácii a viete, že vaši spoluhráči sú unavení, no vy ešte dokážete zdolať súpera, tak to idete vyhrať. Celý čas ako zápas plynul som cítil, že čím viac hrám, tak tým lepšie sa do toho dostávam. Čím viac som sa sústredil, tým som bol viac v hre."

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 32:25 min, počas ktorých si do štatistík pripísal plusový bod a dve strely. Jeho spoluhráč Andrej Meszároš sledoval duel z tribúny. Na striedačke Montrealu bol Peter Budaj v prípade potreby pripravený nahradiť Careyho Pricea.

Boston - Montreal 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 43. R. Smith (Marchand, Hamilton), 47. Krug (Lucic, P. Bergeron), 59. Boychuk (Marchand, L. Eriksson) - 12. Subban (A. Markov, Plekanec), 24. R. Bourque (Eller), 53. Bouillon (B. Gionta, R. Bourque), 85. Subban (A. Markov, Briere)

Zdeno Chára (Boston) odohral 32:25 min a mal 2 strely a 1 plusový bod.

Domov»Hokej»NHL»Boston prehral prvý zápas s Montrealom po dvojnásobnom predĺžení