Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.
Argentína - 17. kolo.
Godoy Cruz - Velez Sarsfield 1:1, San Lorenzo - Atletico Rafaela 2:0, Colon - Estudiantes 0:2, Rosario Central - Olimpo 0:0
Brazília - 3. kolo
Fluminense - Vitoria 1:2, Atletico Paranaense - Cruzeiro 2:3, Santos - Gremio 0:0, Sao Paulo - Coritiba 2:2
Portugalsko - 29. kolo
Nacional - Sporting Lisabon 1:1
Švajčiarska liga - 32. kolo
Aarau - Lausanne 3:1, St. Gallen - FC Bazilej 0:3, Grasshoppers Zürich - Young Boys Bern 5:0
Turecko - 32. kolo
Bursaspor - Trabzonspor 2:2 /Šesták za domácich do 76.min+ŽK/, Rizespor - Sivasspor 1:1, Akhisar - Fenerbahce 3:1
Dánska liga - 30. kolo
Sonderjyske - Viborg 1:0 /Peškovič za hostí celý zápas/, Midtjylland - Vestsjaelland 3:1, FC Kodaň - Bröndby Kodaň 1:1
Poľská liga - skupina o titul, 32. kolo
Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:0
/T. Majtán nastúpil v 79. minúte, R. Jež (obaja Zabrze) sedel na lavičke/
Poľská liga - skupina o udržanie, 32. kolo
Widzew Lodž - Cracovia Krakov 2:0
Škótska liga - skupina o udržanie sa, 36. kolo.
Hearts - Kilmarnock 5:0
Maďarská liga - 27. kolo
Diósgyör - Haladás 1:1, Lombard Pápa - Debrecín 1:5 /Struhár za domácich celý zápas+ŽK/
Belgická liga - skupina o titul, 7. kolo
Club Bruggy - Anderlecht 0:1
Rakúska liga - 35. kolo
Admira - AC Wolfsberger 1:0, SV Grödig - Austria Viedeň 2:1, Red Bull Salzburg - SV Ried 4:0
Rapid Viedeň - Wacker Innsbruck 2:0 /J. Novota (Rapid) odchytal celý zápas/
Sturm Graz - Wiener Neustadt 1:2 /P. Hlinka (Wiener Neustadt) odohral celý zápas/
Grécka liga - 2. kolo nadstavby o EL/UEFA
Asteras Tripolis - Atromitos 1:0
Panathinaikos Atény - PAOK Solún 1:1 /M. Stoch (PAOK) celý zápas+ŽK/
WTA v Madride
dvojhra - 1. kolo:
Roberta Vinciová (Tal.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:4, 6:4
Ana Ivanovičová (11-Srb.) - Madison Keysová (USA) 6:1, 7:6(4), Sloane Stephensová (16-USA) - Monica Niculescuová (Rum.) 2:6, 6:3, 6:2, Čeng Ťie (Čína) - Mariana Duqueová (Kol.) 7:6(5), 6:2,
Petra Kvitová (5-ČR) - Sorana Cirsteaová (Rum.) 6:1, 5:7, 7:6(4), Varvara Lepchenková (USA) - Anabel Medina Garriguesová (Šp.) 6:4, 4:6, 6:4, Maria Šarapovová (8-Rus.) - Klára Koukalová (ČR) 6:1, 6:2,
Lucie Šafářová (ČR) - Flavia Pennettaová (12-Tal.) 1:6, 6:0, 6:3, Maria Kirilenková (Rus.) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:4, 7:5, Francesca Schiavoneová (Tal.) - Jelena Vesninová (Rus.) 6:4, 6:7 (3), 6:4, Serena Williamsová (1-USA) - Belinda Bencicová (Švajč.) 6:2, 6:1, Pcheng Šuaj (Čína) - Kurumi Naraová (Jap.) 6:2, 6:3
Petra Cetkovská (ČR) - Stefanie Voegelová (Švajč.) 6:1, 6:3, Caroline Garciová (Fr.) - Angelique Kerberová (7-Nem.) 6:3, 2:0 - skreč Kerberová
Štvorhra - 1. kolo:
Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová (Nem.-8) - Janette Husárová, Šuaj Čang (SR/Čína) 6:3, 6:4
ATP v Madride
dvojhra - 1. kolo:
Roberto Bautista (Šp.) - Tommy Robredo (16-Šp.) 6:4, 6:4, Jeremy Chardy (Fr.) - Lukáš Rosol (ČR) 4:6, 6:3, 6:4, Guillermo Garcia-Lopez (Šp.) - Pablo Andujar (Šp.) 6:2, 2:6, 6:2
ATP Oeiras
dvojhra - finále:
Carlos Berlocq (Arg.) - Tomáš Berdych (1-ČR) 0:6, 7:5, 6:1
Štvorhra - finále:
Santiago González, Scott Lipsky (Mex./USA-3) - Pablo Cuevas, David Marrero (Urug./Šp.-1) 6:3, 3:6, 10:8 (zápasový tajbrejk)
Turnaj ITF v americkom Indian Harbour Beach na Floride.
Štvorhra - štvrťfinále:
Asia Muhammadová, Taylor Townsendová (USA-2) - Maria-Fernanda Alvesová, Zuzana Zlochová (Braz./SR) 6:0, 6:3
Prípravný zápas.
Francúzsko - Kazachstan 5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
Majstrovstvá sveta do 19 rokov.
Zápas o 5. miesto:
Slovensko - Poľsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 8. a 32. Z. Šponiarová, 47. a 51. P. Hudáková, 51. Ješšová - 41. Krzywaková
WHIL - play-off o majstra SR - semifinále - štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - nedeľa.
HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske 32:22 (18:9) - konečný výsledok série 3:1, Šaľa postúpila do finále
Najviac gólov: R. Bíziková 8, S. Szarková 7/1, Súkenníková a Trochtová po 4 - Michnová 5/1, Blažeková a Kertészová po 4
Pok. hody: 2/1 - 3/1, vylúčené: 4 - 0, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR)
Extraliga mužov - tretí zápas semifinále play off
Tatran Prešov - 1. MHK Košice 46:30 (21:16)
Najviac gólov: Krok 10, Antl 7/2, Hrstka 5/1, Krištofík 5 - Fuňak 10/2, Drobňák 5, Ľoch, Melnyk po 4. Rozhodovali: Cibere, Richvalský, vylúčení: 1:1, 7 m hody: 3/3 - 2/2, 500 divákov
/na zápasy 3:0, postúpil Tatran Prešov/
Súťaže žien
Liga majstrov v hádzanej žien:
finále: Budučnost Podgorica - ETO Györ 21:27 (10:15)
o 3. miesto: Vardar Skopje - FC Midtjylland 34:31 (14:12)
Finále Pohára EHF žien - prvý zápas
Lada Togliatti - Team Esbjerg 36:25 (17:6)
Pohár víťazov pohárov
Viborg HK - Zvezda Zvenigorod 31:22 (16:12)
Vyzývací pohár
H 65 Höör (Švéd.) - Issy Paríž Hand (Fr.) 19:21 (8:11)
Súhrn výsledkov stretnutí 2. kola prelínacej súťaže o účasť v extralige volejbalistov.
(hralo sa v Košiciach).
VK KDS Šport Košice - VKM Stará Ľubovňa 1:3 (-26, 15, -21, -17)
VŠK Púchov - VK KDS Šport Košice 2:3 (19, 16, -18, -22, -12)
VKM Stará Ľubovňa - VŠK Púchov 3:1 (-27, 22, 17, 16)
Súhrn víkendových stretnutí 2. kola prelínacej súťaže o účasť v extralige volejbalistiek.
(hralo sa v Senici):
sobota:
SVM Senica - VK TASK Martin 3:0 (14, 14, 20)
VC UJS Komárno - VK ELBA Prešov 3:1 (24, 24, 23, -19)
VK TASK Martin - VK ELBA Prešov 3:0 (16, 20, 23)
SVM Senica - VC UJS Komárno 3:0 (20, 15, 16)
nedeľa:
VC UJS Komárno - VK TASK Martin 3:0 (20, 23, 23)
VK ELBA Prešov - SVM Senica 0:3 (-17, -22, -12)
Senica je bez prehry víťazom prelínacej súťaže.
Na atletickom mítingu v nemeckom Neubrandenburgu utvoril ešte len 17-ročný Marek Šefránek (Slávia STU Bratislava) najlepší slovenský výkon histórie v behu na 150 m časom 16,05 sekundy (vietor 0,0 m/s).
V Nemecku žijúci slovenský šprintér zlepšil doterajšie maximum Mariána Vanderku z roku 1994 o 5 stotín.
Šefránek, ktorého trénuje kouč Ralf Ploen a behá za klub SG Greifswald, vyhral v Neubrandenburgu aj šprinty na 60 m (6,94) a 300 m (35,54).
Maratón v Hamburgu
Muži: 1. Schumi Dechasa (Et.) 2:06:44 h, 2. Eric Ndiema 2:07:01, 3. Philemon Rono (obaja Keňa) 2:07:08, 4. Belay Asefa (Et.) 2:07:11, 5. Laban Korir 2:08:05, 6. John Mwangangi (obaja Keňa) 2:08:06.
Ženy: 1. Georgina Ronová (Keňa) 2:26:48 h, 2. Dinkneš Mekašová (Et.) 2:27:30, 3. Winny Jepkorirová (Keňa) 2:27:57.
26. ročník Svetového pohára v chôdzi v čínskom Tchaj-cchangu.
Muži - 20 km: 1. Ruslan Dmytrenko (Ukr.) 1:18:37 h, 2. Ce-lin Cchaj (Čína) 1:18:52, 3. Andrej Ruzavin (Rus.) 1:18:59, 4. Jusuke Suzuki (Jap.) 1:19:19, 5. Miguel Ángel López (Šp.) 1:19:21, 6. Čen Wang (Čína) 1:19:40,... 28. Matej Tóth 1:21:33, 35. Anton Kučmín 1:22:12, 73. Dušan Majdán 1:26:12, 74. Patrik Spevák (všetci SR) 1:26:15 (osobný rekord).
Družstvá: 1. Ukrajina (Dmytrenko, Hlavan, Kovalenko/Losev, Liaščenko) 18, 2. Čína (Ce-lin Cchaj, Čen Wang, Ting Čchen/ Wej Jü, Tchung-ta Pien) 25, 3. Japonsko (Suzuki, Takahaši, Saito/Fudžisawa, Morioka) 35, 4. Kanada 36, 5. Rusko 50, 6. Španielsko 61,... 12. Slovensko (Tóth, Kučmín, Majdán/Spevák) 136.
Juniorky - 10 km: 1. Tan-tan Tuan 43:05 min, 2. Ťia-jü Jang (obe Čína) 43:37, 3. Anežka Drahotová (ČR) 43:40,... 34. Monika Hornáková (SR) 50:57.
Družstvá: 1. Čína (Tan-tan Tuan, Ťia-jü Jang/ Chaj-lu Cchun) 3, 2. Španielsko (Garcíová-Carová, Pérezová/Sánchezová-Pueblová) 13, 3. Austrália (Smithová, Montagová/Hoskingová) 20.
Míting IAAF World Challenge v jamajskom Kingstone.
MUŽI
100 m (-1,9 m/s): 1. Gatlin (USA) 10,11, 2. Fisher 10,21, 3. N. Carter (obaja Jam.) 10,22
200 m: (+0,3): 1. Dwyer (Jam.) 20,53, 2. C. Mitchell (USA) 20,54, 3. Livermore (Jam.) 20,55
400 m: 1. L. Santos (Dom. rep.) 44,82, 2. L. Merritt (USA) 44,86, 3. Al-Masrahi (Saud. Ar.) 44,96
1500 m: 1. Leer (USA) 3:41,31
110 m prek. (-2,2): 1. Parchment (Jam.) 13,42, 2. R. Wilson (USA) 13,45, 3. Riley (Jam.) 13,56
400 m prek.: 1. F. Sáncehz (Dom. rep.) 49,21, 2. J. Gordon (Trin. a T.) 49,32, 3. Green (Jam.) 49,77
diaľka: 1. Claye 819 (+2,1), 2. Harfield 817 (+2,7), 3. Morse (všetci USA) 807 (+3,2)
guľa: 1. Cantwell (USA) 21,85 - svetový výkon roka (SVR), 2. Richards (Jam.) 21,11, 3. Roberts (USA) 21,07
ŽENY
100 m (-1,7 m/s): 1. Okagbareová (Nig.) 11,19, 2. K. Stewartová (Jam.) 11,32
200 m (+0,2): 1. Fraserová-Pryceová (Jam.) 22,53, 2. K. Duncanová 22,61, 3. Tarmohová (obe USA) 22,69
400 m: 1. McCororyová (USA) 50,24 - SVR, 2. McPhersonová 50,58, 3. Williamsová-Millsová (obe Jam.) 50,90
3000 m: 1. Terzičová (Srb.) 9:41,12
100 m prek. (-1,6): 1. Porterová (V. Brit.) 12,92
400 m prel.: 1. K. Caretrová (USA) 54,94 - SVR, 2. Traceyová 55,12, 3. N. Wilsonová (obe Jam.) 55,61
žrď: 1. Hutsonová 450, 2. Saxerová (obe USA) 430
disk: 1. Lewisová-Smallwoodová (USA) 59,96
Jablonická desiatka - Memoriál Felixa Rímeša v Jablonici v okrese Senica.
MUŽI / 10 km
1. Noah Kimely Kosge 30:52 min, 2. Wilson Wambugu Kamai (obaja Keňa) 31:17, 3.Juraj Ištvaník (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 32:40, 4. Matěj Fedák (Bratislava) 32:47, 5. Roman Arbet (JM Demolex Bardejov) 33:06
ŽENY / 4 km
1. Zita Kácserová (Maď.) 13:43 min, 2. Ľubomíra Maníková (JM Demolex Bardejov) 13:51, 3. Jana Styková (AC Nové Zámky) 14:27, 4. Zuzana Durcová (TJ Spartak Myjava) 14:57, 5. Adriana Slaníková (AK Hodonín) 15:06
Výsledky 6. kola play-out Loto Extraligy 2013/2014 vo futsale.
ŠK Makroteam Žilina sTC Púchov 5:0 kontumačne, hostia na stretnutie nepricestovali
Čekan 1897 Mekenroff Bratislava MFsK Nitra 4:0 (1:0)
góly: Petro 2, Bernáth, Jurkovič. Rozhodovali: Ploštica, Wojčík, 100 divákov
Konečná tabuľka play-out
7. MŠK Makroteam Žilina 6 3 2 1 24:18 15 (4) 8. MFsK Nitra 6 3 1 2 20:22 12 (2) 9. Čekan Mekenroff Bratislava 6 3 0 3 27:20 9 (0) 10. STC Púchov 6 1 1 4 20:31 5 (1)
Najbližší program 1. SLF:
1. finále, 9. mája 2014 o 18.30 h: Slov-Matic FOFO Bratislava Across Pinerola Bratislava 2. zápas o 3. miesto, 9. mája 2014 o 19.30 h: FK Slovanet Prešov FTVŠ UK Bratislava
Pharma Group extraliga - nadstavbová časť, 2. turnaj.
ŠKP Modrí Draci Košice - Slávia UK Bratislava 6:8 (1:2, 2:2, 2:1, 1:3 )
Góly: Kosík 3, Kasper 2, Nagy A. 1 - Gyurcsi 4, Hruška V. 2, Nedbal, Vaňo po 1, 150 divákov
KVP Nováky - CH Hornets Košice 18:4 (5:1, 3:0, 4:1, 6:2 )
Góly: Furman 4, Tkáč P. 3, Martanovič, Hrivnák, Stehlík, Štanga po 2, Švec, Tkáč M., Raus po 1 - Karabas, Eschwig-Hajts, Kostelník, Guzi po 1, 150 divákov
Tabuľka po nadstavbovej časti:
1. Slávia UK Bratislava 6 5 0 1 86:61 18
2. ŠKP Modrí Draci Košice-Staré mesto 6 5 0 1 67:51 17
3. KVP Nováky 6 2 0 4 56:73 6
4. ČH Hornets Košice 6 0 0 6 41:85 1
Svetový pohár v modernom päťboji v maďarskom Kecskeméte.
ŽENY
1. Oktawia Nowacká (Poľ.) 1379 bodov, 2. Čang Siao-nan (Čína) 1352, 3. Lena Schönebornová (Nem.) 1350, 4. Jang Soo Jin (Kór. rep.) 1343, 5. Melanie McCannová (Kan.) 1339, 6. Sarolta Kovácsová (Maď.) 1331
Výsledky majstrovstiev Slovenska dospelých 2014 v Košiciach.
Dvojhra mužov - semifinále:
Juraj Vachálek (Spoje Bratislava-5) - Matej Hliničan (M-Šport Trenčín-1) 2:0 (15, 16)
Jarolím Vícen (Lokomotíva Košice-2) - Michal Matejka (M-Šport Trenčín-3) 2:0 (12, 19)
finále:
Jarolím Vícen (Lokomotíva Košice-2) - Juraj Vachálek (Spoje Bratislava-5) 2:0 (7, 19)
Štvorhra mužov - semifinále:
Matej Tomčík, Ladislav Tomčko (Lokomotíva Košice-1) - Ján Fiľ, Miroslav Haring (Lokomotíva Košice/Spoje Bratislava-3) 2:0 (15, 14)
Matej Hliničan, Michal Matejka (M-Šport Trenčín) - Dávid Balucha, Tomáš Bányász (PBA Prešov-4) 2:0 (15, 15)
finále:
Matej Hliničan, Michal Matejka (M-Šport Trenčín) - Matej Tomčík, Ladislav Tomčko (Lokomotíva Košice-1) 2:0 (17, 19)
Dvojhra žien - semifinále:
Martina Repiská (Slávia TU Zvolen-1) - Ivana Kubíková (KPŠ Košice-4) 2:0 (19, 8)
Zuzana Rajdugová-Orlovská (KPŠ Košice-2) - Nikoleta Bálintová (Klenovec-3) 2:0 (15, 13)
finále:
Martina Repiská (Slávia TU Zvolen-1) - Zuzana Rajdugová-Orlovská (KPŠ Košice-2) 2:0 (10, 18)
Štvorhra žien - semifinále:
Ivana Kubíková, Zuzana Rajdugová-Orlovská (KPŠ Košice-1) - Lucia Grenčíková, Vanda Klečková (CEVA Trenčín/Spoje Bratislava) 2:0 (10, 8)
Gabriela Zabavníková, Jana Čižnárová (Lokomotíva Košice/ M-Šport Trenčín) - Nikoleta Bálintová, Martina Repiská (Klenovec/Slávia TU Zvolen-2) 2:0 (20, 13)
finále:
Gabriela Zabavníková, Jana Čižnárová (Lokomotíva Košice/ M-Šport Trenčín) - Ivana Kubíková, Zuzana Rajdugová-Orlovská (KPŠ Košice-1) 2:1 (-10, 18, 19)
Miešaná štvorhra - semifinále:
Ladislav Tomčko, Gabriela Zabavníková (Lokomotíva Košice-1) - Marián Šulko, Vanda Klečková (Spoje Bratislava-4) 2:0 (8, 11)
Dávid Balucha, Martina Repiská (PBA Prešov/Slávia TU Zvolen-3) - Juraj Vachálek, Romana Surová (Spoje Bratislava-2) 2:0 (16, 11)
finále:
Ladislav Tomčko, Gabriela Zabavníková (Lokomotíva Košice-1) - Dávid Balucha, Martina Repiská (PBA Prešov/Slávia TU Zvolen-3) 2:0 (9, 12)
Slovenský pohár v horskej cyklistike MTB XCO v Dvorníkoch.
ženy Elite: 1. Lenka Bulisová (4Ever Cyklobulis Bystřice/ČR) 1:11:30, 2. Sabina Zamorozniaková (KCP Elzat Regamet/Poľ.) +53, 3. Stefania Staszelová (Sante-BSA Whistle Team/Poľ.) +1:55, 4. Michaela Maláriková (KHC Kaktus Bike Bratislava) +3:47, ... 6. Martina Šichtová (KPHC Turčianske Teplice) +9:27, 7. Zuzana Juhászová (CK Svätý Jur) +15:40, 8. Michaela Rabatinová (JUMP Sport Club Košice) +18:52
muži Elite a U23: 1. Martin Haring (CK Banská Bystrica) 1:25:48, 2. Bogdan Czarnota (Kross Racing Team/Poľ.) +02:06, 3. Milan Barényi (Trek KCK Oslany) +02:55, ... 5. Tomáš Višňovský (PROefekt team) +04:21, 7. Ján Gallik +09:47, 8. Tomáš Kubek (obaja (Kaktus Bike-Team Bratislava) +10:39, 9. Matej Fačkovec (PROefekt team) +11:20, 11. Viliam Bodiš (CK AB Sereď) +12:39