Real nevyužil prehru Atlética, doma len remizoval

V Španielsku sa hrá počas víkendu 36. kolo.
V Španielsku sa hrá počas víkendu 36. kolo. (Autor: ILUSTRAČNÉ SITA/AP)
TASR|4. máj 2014 o 14:07

Španielska futbalová liga pokračuje zápasmi aj v nedeľu. Prvým bol poludňajší súboj v Amlerii. Atlético prekvapivo prehralo v Levante.

MADRID. Futbalisti Atletica Madrid si skomplikovali situáciu v boji o španielsky titul. Líder tabuľky a finalista Ligy majstrov v nedeľu nečakane prehral v dueli 36. kola na ihrisku priemerného Levante 0:2.

Už v 7. minúte dostal domácich do vedenia vlastný gól Filipeho a David Barral spečatil v druhom polčase cenný triumf Levante, ktoré sa tešilo z trojbodového zisku opäť po štyroch dueloch.

Atletico síce zostalo na čele La Ligy, ale pred Barcelonou má dve kolá pred koncom už iba trojbodový náskok a zatiaľ tretí Real Madrid má síce manko piatich bodov, ale jeden zápas k dobru.

Real Madrid nevyužil zaváhanie svojich konkurentov a doma s Valenciou získal iba bod, aj to až po zúfalom tlaku v nadstavenom čase.

Skóre tesne pred koncom prvého dejstva otvoril hosťujúci Jeremy Mathieu a hoci Sergio Ramos po hodine hry vyrovnal, Valencia išla o chvíľu neskôr opäť do vedenia zásluhou Daniela Pareja. Až v druhej minúte nadstaveného času najlepší kanonier Realu Cristiano Ronaldo zachránil favoritovi aspoň bod.

Po skončení duelu Levante - Atletico sa na ihrisku iskrilo, keď sa senegalský stredopoliar domácich Papakouly Diop sťažoval na rasistické urážky zo strany priaznivcov hostí.

Diop sa v záverečných sekundách dostal tesne k ich sektoru a po zápase uviedol, že na neho odtiaľ smerovali "opičie" zvuky. Hráč sa na to rozhodol reagovať tancom a hráči oboch tímov sa vzápätí po záverečnom hvizde dostali do masovej potýčky.

Almeria v ďalšom nedeľňajšom stretnutí vyhrala nad Realom Betis Sevilla 3:2. Víťazný gól zaznamenal v nadstavenom čase domáci Ramon Azeez.

La Liga - 36. kolo

Real Madrid - Valencia 2:2

Góly: 59. Sergio Ramos, 90.+ C. Ronaldo - 44. Mathieu, 65. Parejo D.

Almeria - Real Betis Sevilla 3:2 (0:0)

Góly: 52. Diaz, 77. Vidal, 90.+4 Azeez - 60. Rodriguez, 70. Sevilla, ČK: 53. Suso (Almeria)

Levante - Atletico Madrid 2:0 (1:0)

Góly: 7. Filipe (vlastný), 69. Barral

FC Sevilla - Villarreal 0:0