Márquez naďalej vyhráva, darilo sa mu aj v Španielsku

Španiel Marc Márquez je momentálne najrýchlejší.
Španiel Marc Márquez je momentálne najrýchlejší. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. máj 2014 o 15:32

Veľká cena Španielska cestných motocyklov priniesla rovnakého víťaza ako všetky doterajšie v tejto sezóne. Stal sa ním Marc Márquez.

JEREZ DE LA FRONTERA. Obhajca prvenstva v kráľovskej kategórii MotoGP Španiel Marc Márquez zvíťazil na nedeľňajšej Veľkej cene Španielska - štvrtom podujatí sezóny 2014 majstrovstiev sveta cestných motocyklov.

Jazdec tímu Repsol Honda ešte v tejto sezóne nenašiel premožiteľa, dominoval aj v Katare, USA a Argentíne. Na druhej priečke finišoval legendárny Valentino Rossi s Yamahou, tretí skončil Márquezov krajan a tímový kolega Dani Pedrosa.

V kategórii Moto2 zvíťazil fínsky pretekár Mika Kallio (Kalex), v kubatúre Moto3 bol najlepší Talian Romano Fenati na KTM. Jazdci sa najbližšie predstavia 18. mája na VC Francúzska na okruhu v Le Mans.

Veľká cena Španielska

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 45:24,134 min, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +1,431 s, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +1,529

Celkové poradie (po 4 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) 100 bodov, 2. Dani Pedrosa (Šp.) 72, 3. Valentino Rossi (Tal.) 61

Moto2: 1. Mika Kallio (Fín.) Kalex 44:56,004 min, 2. Dominique Aegerter (Švaj.) Suter +2, 434 s, 3. Jonas Folger (Nem.) Kalex +3,668

Celkové poradie (po 4 pretekoch z 18): 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 83 bodov, 2. Mika Kallio (Fín.) Kalex 67, 3. Maverick Viňales (Šp.) Kalex 49

Moto3: 1. Romano Fenati (Tal.) KTM 41:28,584 min, 2. Efrén Vázquez (Šp.) Honda +0,144 s, 3. Alex Rins (Šp.) Honda +0,147

Celkové poradie (po 4 pretekoch z 18): 1. Jack Miller (Aus.) KTM 79 bodov, 2. Romano Fenati (Tal.) KTM 74, 3. Efrén Vázquez (Šp.) Honda 62

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Márquez naďalej vyhráva, darilo sa mu aj v Španielsku