Sparta Praha je po zaváhaní Plzne českým majstrom

O titule Sparty rozhodli hráči Plzne.
O titule Sparty rozhodli hráči Plzne. (Autor: MAFRA)
TASR|4. máj 2014 o 20:56

Od roku 2010 je Sparta Praha prvýkrát majstrom Česka. Titul získala po zaváhaní Plzne.

PRAHA. Futbalisti Viktorie Plzeň v nedeľu iba remizovali v Jablonci 2:2 a rozhodli, že novým českým majstrom sa v predstihu stala Sparta Praha.

Tá síce deň predtým v rámci 27. kola Gambrinus ligy podľahla Tepliciam 1:3, no po zaváhaní rivala z Plzne má na čele tabuľky tri kolá pred koncom súťaže 9-bodový náskok a lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov s Viktoriou. Sparta získala prvý titul od roku 2010.

Aspoň bod pre Plzeň zachránil na severe Čiech v 88. minúte talentovaný slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský, ktorého tečovaná strela skončila za chrbtom skúseného brankára Michala Špita.

Mladá Boleslav zvíťazila nad posledným tímom tabuľky Bohemiansom 1905 1:0, upevnila si tretiu priečku a získala miestenku do Európskej ligy UEFA 2014/2015.

V súboji tímov zo stredu tabuľky Vysočina Jihlava zdolala Brno 2:1.

Česká liga - 27. kolo

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Góly: 27. a 86. Kopic - 33. Tecl, 88. HROŠOVSKÝ

/M. Kozáčik odchytal celý zápas, M. Ďuriš hral do 81. minúty a v 77. minúte dostal ŽK, P. Hrošovský (všetci Plzeň) nastúpil v 46. minúte a v 88. minúte strelil gól/

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 1:0 (1:0)

Gól: 32. Magera

/L. Pauschek odohral celý zápas, I. Lietava (obaja Bohemians 1905) nastúpil v 56. minúte a v 64. minúte dostal ŽK/

Vysočina Jihlava - FC Brno 2:1 (1:1)

Góly: 8. Harba, 53. Schuster (vl.) - 27. Fischer

/V. Kukoľ nastúpil v 77. minúte, K. Karlík nastúpil v 82. minúte - M. Keresteš odohral celý zápas/