Niet pochýb, že titul získa ManCity, hovorí tréner Liverpoolu

Tréner Brendan Rodgers vybojoval pre Liverpool účasť v Lige majstrov.
Tréner Brendan Rodgers vybojoval pre Liverpool účasť v Lige majstrov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|6. máj 2014 o 08:00

Liverpool stratil na ihrisku Crystal Palace trojgólové vedenie v záverečných minútach zápasu.

LONDÝN. „Nie je pochýb o tom, že Manchester City získa titul,“ povedal po pondelkovom zápase na ihrisku Crystal Palace tréner FC Liverpool Brendan Rodgers.

Liverpool v základnej zostave s Martinom Škrtelom u londýnskeho nováčika Premier League iba remizoval 3:3, hoci ešte 12. minút pred koncom zápasu vyhrával 3:0 gólmi Allena, Sturridga a Suáreza.

„Je to obrovské sklamanie, 78 minút sme hrali vynikajúco. Strelili sme tri góly a vyzeralo to tak, že môžeme skórovať viackrát. Dostať tri góly v závere je obrovským sklamaním,“ cituje slová 41-ročného trénera web bbc.co.uk.

ManCity odohrá o zápas viac

Je už len málo pravdepodobné, že Manchester City si nechá ujsť svoj druhý titul v Premier League v priebehu troch sezón.

Na Liverpool má milionársky klub síce manko jedného bodu, ale pred sebou má ešte domáce zápasy proti Aston Ville (streda) a West Hamu (nedeľa).

Liverpool v nedeľu čaká domáci zápas s Newcastlom.

Zostrih zápasu

Rodgers je veľmi hrdý

Na štadióne Anfield Road tak pravdepodobne neukončia 24-ročné čakanie na ligový titul, pozrú sa však do Ligy majstrov. Naposledy si tam Liverpool zahral v sezóne 2009/2010.

„Som veľmi hrdý. Keď sa na to všetko v lete spätne pozrieme, uvidíme, že to pre Liverpool bola skvelá sezóna,“ povedal Rodgers a dodal: