Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Hádzanár Kukučka nehral vo finále pohára pre zranený chrbát

Slovenského hádzanára Petra Kukučku čakajú finálové zápasy švajčiarskej ligy. Vo finále pohára nehral pre zranenie.

Peter Kukučka počas zápasu za slovenskú reprezentáciu.Peter Kukučka počas zápasu za slovenskú reprezentáciu. (Zdroj: TASR)

SCHAFFHAUSEN. Hádzanári Kadetten Schaffhausen si po troch rokoch opäť siahli na Švajčiarsky pohár. Na víkendovom turnaji Final Four v Sursee ho získali siedmykrát v histórii klubu.

Ich triumf nie je prekvapením, keďže spolu s Pfadi Winterthur patrili - ako dva najlepšie tímy dlhodobej časti švajčiarskej ligy 2013/2014 - k favoritom domácej pohárovej súťaže.

Hráči Schaffhausen sa v uplynulých dvoch ročníkoch museli skloniť vo finále pred Wackerom Thun, do tretice si už nenechali "vyfúknuť" trofej.

Do soboty by mal byť fit

"Naším cieľom bolo vyhrať pohár, o predchádzajúcej finálovej sérii sa v klube pred tohtoročným turnajom vôbec nehovorilo," uviedla na úvod rozhovoru pre agentúru SITA slovenská opora švajčiarskeho vicemajstra Peter Kukučka.

Kadetten v semifinále zdolali s BSV Bern Muri 31:21 (16:11) a vo finále pokorili aj Pfadi Winterthur 27:22 (11:8).

"Semifinálový duel bol vyrovnaný do 15. minúty, potom sme zápas už kontrolovali. Myslím si, že vo finálovom súboji sme boli lepším mužstvom."

"V úvode sme prehrávali 0:1, potom sme však už boli počas celého stretnutia vo vedení. V druhom polčase sa Pfadi dotiahlo dvakrát na dvojgólový rozdiel."

"V týchto fázach nás podržal Arunas Vaškevičius. Myslím si, že pohár je zaslúžene náš," povedal Kukučka.

Tridsaťjedenročný tvorca hry sa troma gólmi podieľal na postupe do finále, ale v rozhodujúcom zápase na palubovke chýbal.

"Nemohol som nastúpiť pre bolesti v chrbte. V pondelok som absolvoval vyšetrenie magnetickou rezonanciou."

"Do sobotňajšieho začiatku finálovej série o ligové prvenstvo by som mal byť opäť fit," vysvetlil Kukučka.

Víťazstvo zlepšilo atmosféru pred finále

Kukučka a jeho spoluhráči majú pred sebou výzvu v podobe majstrovského titulu. Vlani oň prišli v súbojoch s Wackerom Thun.

Ich súperom bude tentoraz práve Winterthur, ktorého dres si oblieka slovenský brankár Martin Pramuk a pôsobí v ňom aj košický rodák so švajčiarskym občianstvom Michal Švajlen.

Séria odštartuje v sobotu 10. mája vo Winterthure, keďže Pfadi vyhral dlhodobú časť ligy o bod práve pred Kadetten.

"Nedeľňajšie víťazstvo nad naším protivníkom je veľmi cenné. Pomohlo nám k zlepšeniu atmosféry, ktorá je veľmi dôležitá pre finálovú sériu."

"Na úvod nás čaká zápas na súperovej pôde, kde sme tento rok ešte nebodovali," dodal Kukučka.

Oba kluby sa streli aj v minuloročnom ligovom play-off, Schaffhausen vyradil Winterthur v semifinále 3:2 na zápasy, pričom v rozhodujúcom piatom stretnutí (29:20) dosiahol Kukučka šesť gólov.