Dominic Thiem. (Autor: SITA/AP)
SITA|7. máj 2014 o 10:40

Dvadsaťročný Rakúšan je najmladším tenistom, ktorý prekonal hráča Top 3 od newyorských US Open 2009.

MADRID. Rakúsky tenista Dominic Thiem v utorok získal svoj prvý skalp niektorého z členov Top 10 svetového rebríčka.

Kvalifikant vyradil v 2. kole na antuke v Madride švajčiarskeho grandslamového šampióna Stanislasa Wawrinku, 3. v renkingu, hoci v úvodnom sete bol bez šance.

Dvadsaťročný zverenec Güntera Bresnika triumfoval za 106 minút 1:6, 6:2, 6:4. Zužitkoval polovicu zo šiestich brejkbalov, zdolaný favorit mal štatistiku 2/11.

"Bol som trochu nervózny. Nebol to však dôvod jasnej prehry v prvom sete. Súperovo tempo v ňom bolo pre mňa privysoké. Postupne som sa však dostal do takzvanej zóny, bol som neskutočne koncentrovaný," cituje stránka ATP Thiema.

Hrdina januárových melbournských Australian Open Wawrinka inkasoval len štvrtú prehru v tejto sezóne. Pri svojom vstupe do turnaja sa lúčil prvý raz od vlaňajšieho októbra, keď sa mu to pritrafilo v Bazileji.

"Nepočínal som si dosť rázne, on si pre to chodil a zaslúžil si víťazstvo. Je to dobrý hráč, všetci to vieme, a to najmä od začiatku tohto roka. Nebol som prekvapený jeho výkonom," vyhlásil Wawrinka.

Simona Halepová (Rum.-4) - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) 6:4, 6:4

Caroline Garciová (Fr.) - Maria Kirilenková (Rus.) - bez boja, Kirilenková nenastúpila

Serena Williamsová (USA-1) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:2, 6:3

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-14) - Alison Riskeová (USA) 6:2, 6:4

Výsledky - utorok - ženy

Lucie Šafářová (ČR) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:1, 6:2

Na Li (Čína-2) - Ťie Čeng (Čína) 6:2, 6:3

Petra Kvitová (ČR-5) - Varvara Lepčenková (USA) 2:6, 6:2, 6:1

Maria Šarapovová (Rus.-8) - Christina McHalová (USA) 6:1, 4:6, 6:4 - Šarapovová v treťom sete prehrávala 1:4

Sara Erraniová (Tal.-10) - Francesca Schiavoneová (Tal.) 6:3, 6:1

Ana Ivanovičová (Srb.-11) - Bojana Jovanovská (Srb.) 6:4, 6:2

Sloane Stephensová (USA-16) - Petra Cetkovská (ČR) 6:4, 2:6, 6:3

Samantha Stosurová (Aus.) - Garbine Muguruzová (Šp.) 7:5, 3:6, 6:1