Karolína Schmiedlová postúpila do semifinále dvojhry v Trnave

SITA|9. máj 2014 o 15:50

Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová poskračuje v ceste za turnajovou výhrou na turnaji v Trnave.

TRNAVA. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nasadená ako druhá zvíťazila v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF Empire Slovak Open v Trnave.

Na turnaji s dotáciou 75 000 USD hranom na antuke vyhrala nad Češkou Kateřinou Siniakovou presvedčivo 6:3, 6:1.

Nadviazala tým na úspech, ktorý proti rovnakej súperke dosiahla predvlani vo štvrťfinále juniorskej súťaže na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros. Vyzývateľke teraz nedopriala predčasný darček k sobotňajším 18. narodeninám.

"Dobre som behala a vracala jej silné lopty, menila som tempo. Niekedy som sa snažila zapojiť slajz, niekedy vysokú loptu do forhendu. V podstate som vyhrala dôležité body, keďže v gemoch sme bojovali, aj keď to bolo 6:3, 6:1. Výmeny boli veľmi vyrovnané. V dôležitých momentoch som ukázala, že mám viac skúseností a to, že som predsa len hráčka Top 100. Viackrát som otočila vývoj gemu, keď ona mala výhodu alebo brejkbal. To mi dodalo sebavedomie,“ uviedla pre web trnavského turnaja Schmiedlová.

Devätnásťročná Košičanka Schmiedlová o jedno kolo posunula svoj výkon z medzinárodných otvorených majstrovstiev SR 2013. Zverenkyňa Milana Martinca v rámci programu Národného tenisového centra (NTC) si v sobotu zahrá v semifinále s úspešnou z duelu Lesia Curenková (Ukr.) - Danka Koviničová (Č. Hora).

Fedcupová reprezentantka SR Karolína Schmiedlová už má istotu prémie 3325 amerických dolárov brutto a 50 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorom figuruje na 68. priečke.

Staršia zo sestier Schmiedlových je držiteľkou ôsmich singlových trofejí zo seniorských podujatí pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). V marci triumfovala na "50-ke" na antuke v americkom Osprey na Floride, čo je jej dosiaľ štatutárne najcennejší úspech.