Športové výsledky (11. 5. 2014)

Denne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Futbal

Anglicko

Výsledok nedeľňajšieho odvetného stretnutia semifinále play-off druhej najvyššej anglickej futbalovej súťaže The Championship o postup do Premier League

Derby County - Brighton 4:1 - prvý zápas 2:1, Derby County postúpil do finále play-off

Brankár Peter Brezovan (Brighton) sedel na lavičke náhradníkov

MLS

Výsledky stretnutí americkej futbalovej ligy MLS

Montreal Impact - Sporting Kansas City 0:3, Philadelphia Union - DC United 0:1, New York Red Bulls - Chicago Fire 4:5, Columbus Crew - Vancouver Whitecaps 0:1, San Jose Earthquakes - FC Dallas 2:1

Článok pokračuje pod video reklamou

Brazília

Výsledky zápasov 4. kola brazílskej futbalovej ligy

Botafogo - Criciuma 6:0, Internacional - Atletico Paranaense 2:1, Palmeiras - Goias 2:0

Argentína

Výsledky zápasov 18. kola argentínskej futbalovej ligy

Racing Club - Rosario Central 0:0, Velez Sarsfield - Colon (Santa Fe) 2:0, Atletico Rafaela - Tigre 1:1, Estudiantes - San Lorenzo 3:0, Newell's Old Boys - All Boys 4:2

Škótsko

Výsledky nedeľňajších zápasov 38. kola škótskej futbalovej ligy

skupina o titul:

Aberdeen - Motherwell 0:1, Celtic - Dundee United 3:1, Inverness Caledonian Thistle - St. Johnstone 2:0.

Čelo poradia: 1. Celtic 99, 2. Motherwell 70, 3. Aberdeen 68, 4. Dundee United 58, 5. Inverness Caledonian Thistle 57.

Švajčiarsko

Výsledky víkendových zápasov 34. kola švajčiarskej futbalovej ligy

Zürich - Saint Gallen 2:2, Aarau - Grasshoppers 4:0, Sion - Thun 3:1, Luzern - Lausanne Sports 3:4.

Belgicko

Výsledky 8. kola belgickej futbalovej ligy

skupina o titul

Standard Liége - FC Bruggy 0:1, Anderlecht - Racing Genk 4:0

Poradie skupiny o titul:

1. Anderlecht 45, 2. Club Bruggy 45, 3. Standard Liége 43, 4. Zulte Waregem 41, 5. Lokeren 34, 6. Racing Genk 29.

Rakúsko

Výsledky nedeľňajších zápasov 36. kola rakúskej futbalovej bundesligy

Austria Viedeň - Sturm Graz 1:2, Ried - Rapid Viedeň 5:5, Wacker Innsbruck - Grödig 3:3, Wolfsberg - Salzburg 2:0

Poradie: 1. Salzburg 80, 2. Rapid Viedeň 62, 3. Grödig 54, 4. Austria Viedeň 53, 5. Sturm Graz 48, 6. Ried 43.

Portugalsko

Výsledky nedeľňajších zápasov 30. kola portugalskej futbalovej ligy

Maritimo - Rio Ave 1:0, Gil Vicente - Nacional Madeira 1:0, Sporting - Estoril 0:1.

Čelo poradia: 1. Benfica Lisabon 74, 2. Sporting Lisabon 67, 3. Porto 61, 4. Estoril 54, 5. Nacional Madeira 45.

Turecko

Výsledky nedeľňajších zápasov 33. kola tureckej futbalovej ligy

Kasimpasa - Caykur Rizespor 1:1, Sivasspor - Akhisar Belediye 3:1, Elazigspor - Besiktas 0:1, Trabzonspor - Galatasaray 1:4, Konyaspor - Kayserispor 3:0, Kayseri Erciyesspor - Bursaspor 1:1 /za Bursaspor celý zápas S. Šesták, 73. ŽK/, Gaziantepspor - Eskisehirspor 1:1 /za Gaziantepspor do 66. M. Sapara/.

Čelo poradia: 1. Fenerbahce 71, 2. Galatasaray 62, 3. Besiktas 61, 4. Sivasspor 53, 5. Trabzonspor 50.

Maďarsko

Výsledky nedeľňajších zápasov 28. kola maďarskej futbalovej ligy

ETÖ Györ - Honvéd 4:2 /za Györ chytal Ľ. Kamenár/, Haladás Szombathely - Paks 0:1 /za Paks chytal P. Molnár/.

Čelo poradia: 1. Debrecín 59, 2. ETÖ Györ 56, 3. Fehérvár 51, 4. Ferencváros 51, 5. Haladás Szombathely 45.

Tenis

ITF v Doboji

Slovenský tenista Adrian Partl sa stal víťazom dvojhry na turnaji ITF kategórie Futures v Doboji v Bosne a Hercegovine (dotácia 10 000 USD, antuka vonku), keď v nedeľňajšom finále zdolal najvyššie nasadeného domáceho hráča Mirzu Bašiča 6:4, 6:4. Dvadsaťročný Bratislavčan sa tešil z premiérového singlového titulu na mužskom okruhu ITF.

Dvojhra - finále

Adrian Partl (SR) - Mirza Bašič (Bosna a Herceg.-1) 6:4, 6:4

WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open.

Štvorhra - finále

Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-2) - Garbine Muguruzová, Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:4, 6:3 za 77 minút

ATP v Madride.

Štvorhra - finále

Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (Kan./Srb.-6) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 6:4, 6:2 za 59 minút

ATP v Ríme.

Dvojhra - 1. kolo

Tommy Robredo (16-Šp.) - Juan Monaco (Arg.) 7:6 (3), 6:4, Philipp Kohlschreiber (Nem.) - Jerzy Janowicz (Poľ.) 4:6, 7:6 (6), 6:2, Jürgen Melzer (Rak.) - John Isner (9-USA) 7:6 (7), 6:3, Michail Kukuškin (Kaz.) - Joao Sousa (Por.) 6:3, 6:7 (1), 6:3, Radek Štěpánek (ČR) - Pablo Andujar (Šp.) 5:7, 6:3, 6:4, Jeremy Chardy (Fr.) - Robin Haase (Hol.) 6:4, 6:4

ATP Challenger v kórejskom Busane (dotácia 75 000 SD, tvrdý povrch Rebound Ace)

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo

Karol Beck (SR-3) - Oh Čan-jeong (Kór. rep.) 6:3, 6:2

2. kolo

Karol Beck (SR-3) - Ťün Woong-sun (Kór. rep.) 6:2, 6:1

Pozn. Súperom Becka v pondelňajšom finálovom 3. kole kvalifikácie bude Juhoafričan Rik de Voest nasadený ako ôsmy.

ATP Challenger v nemeckom Heilbronne (dotácia 35 000 eur, antuka)

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Jozef Kovalík (SR) - Erik Crepaldi (Tal.) 6:4, 6:3

Jason Kubler (Aus.-8) - Ivo Klec (SR) 6:0, 6:0

2. kolo:

Thomas Schoorel (Hol.-1) - Jozef Kovalík (SR) 7:5, 6:4

Hádzaná

WHIL - národné play-off o majstra SR - finále - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 23:21 (9:14) - stav série 2:0

národné play-off o majstra SR - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)

HK Slávia Partizánske - ŠKP Piccard Senec 29:20 (15:9) - stav série 2:0

WHIL - národné play-off o majstra ČR - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 28:21 (12:12) - stav série 2:0

play-out o 5. miesto v ČR - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)

DHK Zora Olomouc - TJ Sokol Písek 27:20 (12:9) - stav série 2:0

play-out o 7. miesto v ČR - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)

HC Veselí nad Moravou - TJ Házená Jindřichov Hradec 23:20 (15:11), hralo sa v Hodoníne - stav série 2:0

Streľba

Na úspešné účinkovanie trapistov nadviazali na medzinárodných pretekoch v streľbe z brokových zbraní Grand Prix Beretta v maďarskej Sarlóspuszte aj slovenskí zástupcovia v skeete. V kategórii žien triumfovala Danka Barteková, ktorá bola so 72 terčmi najlepšia v kvalifikácii a dominovala aj v semifinále (13) i vo finále (15).

V súboji o zlato zdolala Barteková svoju krajanku Moniku Štibravú-Zemkovú (15:14). Medzi juniorkami zvíťazila Veronika Sýkorová, keď v kvalifikácii mala na konte 67 terčov a v semifinále i finále po 11 terčov. Andrea Stranovská obsadila v súťaži žien a Lucia Kopčanová v pretekoch junioriek zhodne 5. pozíciu.

Výsledky

skeet

ženy: 1. Danka Barteková 72 b. (v kvalifikácii) - semifinále 13, finále 15, 2. Monika Štibravá-Zemková (obe SR) 64 - semifinále 11+4, finále 14, 3. Bianka Pongrátzová (Maď.) 66 - semifinále 11+3, o 3. miesto 10, ... 5. Andrea Stranovská (SR) 66 - semifinále 9

juniorky: 1. Veronika Sýkorová 67 - semifinále 11, finále 11, ... 5. Lucia Kopčanová (obe SR) 57

Plávanie

Andrij Govorov aj v nedeľu potvrdil postavenie najjagavejšej šprintérskej zahraničnej hviezdy na najväčšom plaveckom mítingu na Slovensku Orca Cupe. Dvadsaťdvaročný Ukrajinec triumfoval v dlhom bazéne bratislavskej krytej plavárne na Pasienkoch vo finále 50 m motýlik v rekorde mítingu 23,86 s. Rodák zo Sevastopoľa dohmatol s náskokom vyše jednej sekundy pred domácou dvojicou z VŠK UK Bratislava Michalom Navarom a Ľubošom Grznárom.

Výsledky nedeľňajších finálových disciplín

MUŽI

50 m motýlik: 1. Andrij Govorov (Ukr.) 23,86 - rekord mítingu, 2. Michal Navara 25,07, 3. Ľuboš Grznár (obaja VŠK UK Bratislava) 25,10

100 m prsia: 1. Marek Botík (VŠK UK Bratislava) 1:04,02, 2. Pavol Fázik (Orca Bratislava) 1:04,76, 3. Henrich Krč (VŠK UK Bratislava) 1:05,19

200 m znak: 1. Rostislav Kubický (Dukla Banská Bystrica) 2:12,00, 2. Vega Irwin Guillén (Maď.) 2:13,88, 3. Rastislav Bielik (J&T Bratislava) 2:18,25

100 m voľný spôsob: 1. Michal Navara (VŠK UK Bratislava) 51,80, 2. Sergij Kovač (ŠKP Košice) 52,28, 3. Martin Spitzer (Rak.) 52,68

ŽENY

50 m motýlik: 1. Marie Laura Mezová (Kostarika) 28,53, 2. Tatiana Bániková (Orca Bratislava) 28,57, 3. Christina Nothdurfterová (Rak.)

100 m prsia: 1. Birgit Koschischeková (Rak.) 1:13,07, 2. Tereza Martínková (ČR) 1:13,55, 3. Aurélia Trnovcová (Dukla Banská Bystrica) 1:14,82

200 m znak: 1. Jenny Mensingová (Nem.) 2:10,89 - rekord mítingu, 2. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 2:18,52, 3. Szabina Patóová (Maď.) 2:24,71

100 m voľný spôsob: 1. Birgit Koschischeková (Rak.) 56,07 - rekord mítingu, 2. Tatiana Bániková (Orca Bratislava) 58,76, 3. Gabriela Chudárková (ČR) 59,11

Atletika

Keňan Patrick Kipyegon Terer sa stal víťazom jubilejného 20. ročníka Pražského maratónu. V nepriaznivom počasí zabehol čas 2:08:07 h a vylepšil si umiestnenie z minulého roka, keď obsadil tretie miesto. Za traťovým rekordom zaostal o 2,5 minúty.

Medzi ženami dominovala favoritka Firehiwot Dadová časom 2:23:34 h. Etiópčanky si podmanili nedeľňajšie podujatie a obsadili prvých šesť miest.

Výsledky

muži: 1. Patrick Kipyegon Terer 2:08:07 h, 2. Evans Kiplagat Chebet 2:08:17 (obaja Keňa), 3. Cuthbert Nyasango (Zimb.) 2:09:52

ženy: 1. Firehiwot Dadová 2:23:34 h, 2. Fantu Etichaová 2:27:31, 3. Ashete Bekereová 2:28:04 (všetky Etiópia)


POTCHEFSTROOM – Míting – muži, 400 m: Makwala (JAR) 44,94, Seribe (Botsw.) 45,04, 400 m prek.: Couto (Moz.) 49,56.

WIESBADEN – Míting – muži, disk: R. Harting 67,46 – svetový výkon roka (SVR), Wierig 66,59, jasinski (všetci Nem.) 65,98, ženy – disk: samuelsová (Aus.) 67,99, Fischerová 66,46, Müllerová (obe Nem.) 64,60.

CLERMONT – Míting – muži, 100 m: Phiri (Zam.) 10,03, Jakubczyk (Nem.) 10,07, Kilty (V. Brit.) 10,12, 200 m: Smellie (Kan.) 20,33, Platini-Menga (Nem.) 20,43, 110 m prek. (+2,4): Sharman (V. Brit.) 13,18, ženy – 100 m: Faceyová 11,09, 200 m: Campbellová-Brownová (obe Jam.) 22,95.

PRAHA – Chodecké preteky Opatovská desítka – muži, 10 km: P. SPEVÁK (SR) 43:49.

NOBEOKA – Míting – muži, 5000 m: Kimani (Keňa) 13:14,64, 10 000 m: Šitara (Jap.) 28:15,73.

ATHÉNY – Míting – muži, žrď: Patsoukakis 562, Filippidis (obaja Gréc.) 562.

ZALAEGERSZEG – Míting – muži, kladivo: Pars (Maď.) 79,05.

MOSKVA – Míting – muži, diaľka: Sucharev 800, ženy – guľa: Kolodková 19,33, Strokovová (všetci Rus.) 65,78.

TALLAHASSEE – Míting – muži, 100 m: Locke 10,06, 400 m: J. harris 45,65, ženy – 100 m prek. (+2,7): Zagreová (Belg.) 12,87.

EUGENE – Míting – muži, 110 m prek.: A. Eaton (USA) 13,47.

MEADVILLE – Míting – ženy, žrď: Suhrová (USA) 467 – SVR.

CHARLOTTESVILLE – Míting – muži, 400 m: Spratling 45,22, 400 m prek.: B. Jackson (obaja USA) 48,76, Gibson (Bah.) 48,97, ženy – 100 m prek.: Q. Harrisonová (USA) 12,70.


Na mítingu atletického seriálu IAAF World Challenge v japonskom Tokiu sa zrodili dva svetové výkony roka. Na 1500 m zabehla Američanka Jenny Simpsonová čas 4:03,91 min a v diaľke dosiahla Ruska Daria Klišinová 688 cm.

Vo výškarskom sektore sa v parádnej forme predviedol hneď v úvodnom štarte v letnej sezóne majster sveta Bohdan Bondarenko z Ukrajiny, ktorý prekonal 240 cm, čo bolo iba 1 cm za piatkovým výkonom roka Rusa Uchova z mítingu Diamantovej ligy IAAF v katarskej Dauhe.

Výsledky

MUŽI

100 m (-3,5 m/s): Gatlin 10,02, Rodgers (obaja USA) 10,11, Lemaitre (Fr.) 10,31

200 m (-1,2): K. James (Gren.) 20,63

800 m: Kawamoto (Jap.) 1:45,75

3000 m prek.: Araptany (Ugan.) 8:20,84

400 m prek. Flannery (V. Brit.) 49,48, Suguimati (Braz.) 49,52

výška: Bondarenko (Ukr.) 240, Uchov (Rus.) 234,Tobe (Jap.) 231

žrď: Sawano (Jap.) 561

trojskok: Laine (Haiti) 16,45

guľa: Cantwell 21,33, C. Martin (obaja USA) 20,73

oštep: Huang Shih-feng (Taiwan) 81,53, El Sayed (Egypt) 80,06

ŽENY

100 m (-0,8 m/s): Bartolettová (USA) 11,18

200 m (-1,8): Strachanová (Bah.) 22,82

1500 m: Simpsonová 4:03,91 - svetový výkon roka (SVR), Coburnová (obe USA) 4:07,49

100 m prek. (-1,9): Rollinsová 12,62, Idletteová (Dom. rep.) 12,91

diaľka: Klišinová (Rus.) 688 - SVR, Bartolettová (USA) 678

kladivo: Heidlerová (Nem.) 72,69, Bingsonová 71,71, Berryová (obe USA) 71,13

oštep: Dorožonová (Ukr.) 59,15

Volejbal

Výsledky semifinále play-off na MS klubovvo švajčiarskom Zürichu.

Dinamo Kazaň (Rus.) - SESI Sao Paulo (Braz.) 3:1 (23, -27, 21, 14)

Volero Zürich (Švaj.) - Molico/Osasco (Braz.) 1:3 (-21, 18, -16, -20)

Výsledky stretnutí na majstrovstvách sveta klubov žien vo švajčiarskom Zürichu:

Finále

Molico/Osasco (Braz.) - Dinamo Kazaň (Rus.) 0:3 (-11, -16, -25)

O 3. miesto

Volero Zürich (Švaj.) - SESI Sao Paulo (Braz.) 2:3 (-18, 20, -21, 23, -13)

Kanoistika

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Denis Myšák s Tiborom Linkom získali na MSR na dlhých tratiach v Novákoch titul v K2 na 5000 m. Medzi kajakárkami triumfovali Nikola Zatlkajová s Luciou Mištinovou, v C2 sa tešili z prvenstva Michal Ďuriš s Jakubom Ďurišom.

výsledky

K2 muži: 1. Denis Myšák, Tibor Linka (ŠKP Bratislava/Šamorín) 20:32,203, 2. Filip Sprušanský, Andrej Wiebauer (Tatran Karlová Ves) 20:33,109

C2 muži: 1. Michal Ďuriš, Jakub Ďuriš (Dukla Trenčín) 22:54,640, 2. Roland Fekete, Adam Gavenda (Šamorín/Dukla Trenčín) 23:33,156

K2 ženy: 1. Nikola Zatlkajová, Lucia Mištinová (Nováky) 23:31,266, 2. Mária Bandžáková, Lucia Kvetáková (UK Bratislava) 24:02,766

Bejzbal

Výsledky stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.

Baltimore - Houston 5:4, Pittsburgh - St. Louis 4:3,, Atlanta - Chicago Cubs 2:0, Cincinnati - Colorado 2:11, Chicago White Sox - Arizona 3:4, Milwaukee - New York Yankees 5:4, New York Mets - Philadelphia 4:5

Tampa Bay - Cleveland 7:1, Texas - Boston 3:8, San Diego - Miami 9:3, Oakland - Washington 4:3, Seattle - Kansas City 3:1, Toronto - Los Angeles Angels 3:5, Detroit - Minnesota 9:3, Los Angeles Dodgers - San Francisco 6:2

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Košická Klinika detí a dorastu je opäť krajšia
  2. Aká je skutočná pravda o Partners Group Sk?
  3. Desať obľúbených multistop zájazdov do celého sveta
  4. Firmy, pri ktorých sa nemusíte obávať dvojakej kvality potravín
  5. S novou optikou máte v Poprade rýchlosť a kvalitu zaručenú
  6. V Trenčíne vzniká nová komunita, susedia tu budú priateľmi
  7. Nenechajte svojich zamestnancov „vyhorieť“!
  8. Tieto dizajnové hrnčeky a poháre na kávu ocení každý
  9. Získajte špičkovú klimatizáciu a toto leto ušetrite na elektrine
  10. ZOC MAX Prešov má za sebou úspešnú desaťročnicu
  1. Poľovníkom sa nestaneš, musíš sa ním narodiť!
  2. Bratislava začína s výstavbou bulváru Mlynské nivy
  3. Tréningové moduly HACCP online
  4. Kuba má záujem o spoluprácu s SPU v Nitre
  5. Návštevníkov Gardenie zaujali expozície SPU v Nitre
  6. Slováci si nevedia predstaviť svoj deň bez chleba a pečiva
  7. Vieme, čo môže spôsobovať neplodnosť u mužov a žien
  8. Košická Klinika detí a dorastu je opäť krajšia
  9. Desať obľúbených multistop zájazdov do celého sveta
  10. Aká je skutočná pravda o Partners Group Sk?
  1. Toto sú zdravotné problémy, o ktorých muži nehovoria 20 372
  2. Tieto dizajnové hrnčeky a poháre na kávu ocení každý 13 399
  3. Firmy, pri ktorých sa nemusíte obávať dvojakej kvality potravín 12 868
  4. Jordánsko: Najkrajšie miesta kráľovstva v púšti 9 951
  5. Miesta v Rakúsku, ktoré by ste mali vidieť. Kúsok za Bratislavou 7 500
  6. Desať obľúbených multistop zájazdov do celého sveta 6 815
  7. Vajíčka, chlebíky či niečo sladké? Kam v Bratislave na raňajky? 6 225
  8. V Trenčíne vzniká nová komunita, susedia tu budú priateľmi 4 154
  9. Nový projekt v Karlovej Vsi sa teší obrovskému 3 270
  10. Nenechajte svojich zamestnancov „vyhorieť“! 3 209

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.

SVET

Copperfielda donútili na súde odhaliť slávny trik

Pri jednej zo šou slávneho iluzionistu sa zranil vybraný divák, roky sa súdi.

Neprehliadnite tiež

Pri góloch sa teší aj Gáborík. Trenčania majú lídra s balkánskou krvou

Neviem si vysvetliť, prečo sme opäť nezvládli prvú tretinu, hovorí Bortňák po prehe v Trenčíne.

Trenčín odmietol dať titul Banskej Bystrici na domácom ľade

Dukla nastrieľala v piatom zápase finálovej série obhajcovi titulu šesť gólov.

Miklík oslávil svoj stý reprezentačný zápas víťazným gólom

Dávid Bondra si v dueli proti Lotyšom otvoril strelecký účet pred zrakom otca Petra.

Slovenskí mladíci porazili Čechov, na MS získali prvé body

Reprezentanti do 18 rokov v derby vyhrali 5:2.

Slovensko porazilo v prípravnom zápase Lotyšsko o tri góly

Hokejoví reprezentanti zaznamenali prvý domáci triumf v rámci Euro Hockey Challenge v pomere 4:1.