Po hráčoch AC Miláno hádzali banány, Hamšík skóroval

Kaká oslávil gól AC Miláno skokom na spoluhráča Muntariho.
Kaká oslávil gól AC Miláno skokom na spoluhráča Muntariho. (Autor: SITA/AP)
TASR|11. máj 2014 o 14:29

Šlágrom nedeľného programu talianskej Serie A je večerný zápas AS Rím - Juventus Turín.

RÍM. V nedeľnom zápase 37. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazila Atalanta Bergamo nad milánskym AC 2:1.

Diváci na štadióne hodili v polovici druhého polčasu banán po hráčovi hosťujúceho tímu Kevina Constanta. Dvadsaťsedemročný reprezentant Guiney sa sťažoval rozhodcovi.

Ďalší banán odhodil z hracej plochy jeho spoluhráč Nigel de Jong. "Mužstvo má môj kompliment, keďže pokračovalo v hre. Dúfam, že vinníkov rýchlo vypátrajú" cituje agentúra dpa slová trénera Milánčanov Clarencea Seedorfa.

Neapol naplno bodoval v Janove a miestnu Sampdoriu zdolal 5:2. Slovenský reprezentant Marek Hamšík prispel k radosti hostí jedným gólom.

FC Turín remizoval v predposlednom kole ročníka s Parmou 1:1 a AC má tak stále nádej šiestu priečku, ktorá garantuje účasť v Európskej lige UEFA.

Juventus prekonal bodový rekord

Druhý AS Rím prehral na Stadio Olimpico s už istým majstrom Juventusom Turín 0:1. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v piatej minúte nadstaveného času striedajúci Pablo Osvaldo.

Juventusu víťazstvom stanovil nový rekord v počte bodov v najvyššej talianskej súťaži Serie A. Juventus má po zápasoch predposledného 37. kola na konte 99 bodov, čím prekonala maximum Interu Miláno z ročníka 2006/2007 (97 bodov).

Juventus sa môže stať vôbec prvým tímom v histórii súťaže, ktorý pokorí stobodovú hranicu. Podariť sa mu to môže v nedeľu 18. mája doma proti Cagliari.

Turínčania vyhrali na Juventus Stadium všetkých doterajších 18 stretnutí v tejto sezóne.

Výsledok stretnutia 37. kola Serie A

Atalanta Bergamo - AC Miláno 2:1 (0:0)

Góly: 68. G. Denis (z pok. kopu), 90.+ Brienza - 51. Bellini (vlastný)

Sampdoria Janov - SSC Neapol 2:5 (1:3)

Góly: 30. Eder, 88. Wszolek - 19. Zapata, 26. Insigne, 32. Callejon, 47. HAMŠÍK, 61. Mustafi (vl.)