Prvé hodnotenie: Slovákov zlomila pasivita a hlúpe fauly

(Autor: SITA)
Tomáš Prokop|12. máj 2014 o 18:26

Po dvoch sľubných výkonoch, keď slovenskí hokejisti trápili favoritov, prišlo vytriezvenie a prehra s Francúzskom 3:5. Náš tím pritom vyhrával 3:1.

Čím hokejisti potešili?

Po tak zbabranom závere sa ťažko hľadajú pozitíva. Pritom všetko vyzeralo dobre, keď sme vyhrávali desať minút pred koncom 3:1. Potešil len prvý útok. Vedel si ako jediný vytvoriť tlak.

Čím hokejisti nepotešili?

Obrovskou pasivitou a zlou obranou hlavne útočníkov, ktorí nedôsledne pokrývali francúzskych útočníkov. Smutné je najmä to, že v druhej polovici zápasu boli Francúzi lepším tímom. Slováci robili množstvo faulov.

Tímu, ako je Francúzsko, nemôžeme dať sedem presiloviek. Keby sme takto hrali so Švédmi, tak v nich dostaneme päť gólov. Aj Francúzi nám dali nakoniec v tretej tretine dva góly v presilovkách, ktorými nás zlomili. My sme, naopak, nevyužili takmer dvojminútovú presilovku päť na tri.

Kto hral z našich najlepšie?

Jednoznačne skúsená dvojica Ladislav Nagy – Miroslav Šatan. Nagy ukázal výborne korčuliarske schopnosti v oslabení. Dal aj druhý gól po skvelej prihrávke Šatana. Skóroval aj náš kapitán. Žiaľ k dvojici najskúsenejších útočníkov sa nepridal nikto.

Kto hral z našich najhoršie?

Martin Marinčin je síce nádejou našej obrany do budúcnosti, ale pozíciu najvyťaženejšieho beka zatiaľ nezvláda. Proti Francúzom spravil viacero chýb, po jednej z nich spečatil súper výhru piatym gólom.

Veľkým sklamaním sú tiež výkony Richarda Pánika, ktorý sa vôbec nedostáva do zakončenia. Takisto od Tomáša Tatara sa čakal v troch zápasoch aspoň gól, aj keď šance mal. Pri štvrtom góle Francúzov nepokryl Fleuryho.

Zlý zápas odohral Juraj Valach, ktorý bol vylúčený pri obrate súpera. V našej presilovke päť na tri trafil Valach trikrát obrancu.

Čo nám zápas ukázal?

Že slovenský tím dokáže dostať so slabším súperom za desať minút štyri góly a prehrať poslednú tretinu nula štyri. Na šampionáte máme dvanásť nováčikov, ale tím bol oddýchnutý, zatiaľ čo Francúzi mali v nohách ťažký zápas s Talianmi.

Napriek tomu pôsobili naši hokejisti od druhej polovice zápasu veľmi pasívne a ustráchane. Turnaj je ešte dlhý, ale slovenský tím bude musieť veľmi zabrať, aby mal aspoň malú šancu na postup do štvrťfinále.

Gól na 4:3 pre Francúzsko strelil Fleury.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Prvé hodnotenie: Slovákov zlomila pasivita a hlúpe fauly