AKTUALIZOVANÉ 22:32

Česko prehralo s Kanadou po skvelom závere 3:4, Rusko zdolalo USA 6:1

Česi najskôr vymenili brankára, Salák nahradil Kovářa a gól už od stavu 1:4 nedostal, Česi však mali v závere smolu.

Český útočník Roman Červenka strieľa gól, vpravo kanadský brankár James Reimer.(Zdroj: TASR/AP)
Atlético vs. Kodaň na novom Wanda Metropolitano >>

MINSK. Hokejisti Kanady vyhrali v pondelňajšom stretnutí A-skupiny na MS nad Českom 4:3, rozhodli v druhej tretine dvoma gólmi v priebehu 17 sekúnd pri vylúčení Jana Kovářa do konca zápasu.

Česi hrali v závere výborne, o vyrovnanie ich zrejme pripravili vylúčenia Jágra a Hudlera, Kanada náskok s vypätím síl udržala a a je už na čele tabuľky.

Pre Čechov pokračuje šampionát v stredu o 15.45 SELČ súbojom s Talianskom, Kanaďania nastúpia o deň neskôr v rovnakom čase proti Dánsku.

Rusi zdolali USA 6:1 a na čele B-skupiny majú už 9 bodov. Američania zaznamenali po dvoch víťazstvách prvú prehru v turnaji.

Rusi sa v stredu o 19.45 SELČ stretnú s Kazachstanom, hráči Spojených štátov nastúpia vo štvrtok o 15.45 proti Lotyšom.

Česko - Kanada 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)

Góly a asistencie: 6. Červenka (Sobotka, Klepiš), 53. Jiří Novotný (Hudler), 53. Hertl (Jágr) - 12. Ward (Monahan, Huberdeau), 24. Turris (Read, Chimera), 37. MacKinnon (Ward, Ellis), 37. Rielly (Bieksa)

Rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Bulanov (Rus.) - Raming (Rus.), Suominen (Fín.), vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Jan Kovář 5+DKZ, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6000 divákov

ČR: Jakub Kovář - Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán - Jágr, Hertl, Rolínek Červenka, Sobotka, Klepiš Hudler, Novotný, Sekáč - Zaťovič, Jan Kovář, Petružálek

Kanada: Reimer - Myers, Coburn, Bieksa, Garrison, Ellis, Gudbranson, Rielly - MacKinnon, Schenn, Burrows - Read, Turris, Chimera - Brouwer, Kadri, Hodgson - Ward, Monahan, Huberdeau - Scheifele

Tomáš Hertl, útočník ČR (pre RTVS): "Sme veľmi sklamaní, pretože Kanaďania dnes okrem presiloviek nič nemali. Pri početnej výhode im to tam so šťastím popadalo a hoci sme mali v závere tlak, nevyšlo to. Tak ako sme hrali v tretej tretine, musíme hrať stále. Takmer nám to tam padlo a boli by sme vyrovnali."

Rusko - USA 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)

Góly a asistencie: 7. Kuľomin (Medvedev, Anisimov), 19. Ovečkin (trestné strieľanie), 21. Tichonov (Ovečkin, Plotnikov), 30. Kuznecov (Dadonov), 32. Plotnikov (Tichonov), 40. Plotnikov (Ovečkin) - 21. Abdelkader (Petry)

Rozhodcovia: Jeřábek, Šindler (obaja ČR) Carlson (Kan.), Dehaen (Franc.), vylúčení na 2 min: 8:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 14 124 divákov

Rusko: Vasilievskij Denisov, Orlov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov, Čudinov Ovečkin, Tichonov, Plotnikov Kuliomin, Anisimov, Širokov Dadonov, Burmistrov, Kuznecov - Zaripov, Kalinin

USA: Thomas (32. Leggio) Trouba, DeKeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Murphy K. Hayes, Gaudreau, Abdelkader Johnson, Nelson, Smith Stapleton, Wingels, Mueller J. Hayes, McDonald, Shore Miele

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Bielorusi otočili proti Švajčiarom z 2:3 na 4:3 a majú šesť bodov

Utorňajší program:

A-skupina: Taliansko - Dánsko (15.45), Nórsko - Švédsko (19.45)

B-skupina: Nemecko - Fínsko (15.45), Kazachstan - Lotyšsko (19.45)

Online Česko - Kanada:

Česi hrali výborne a aj v oslabaní pohrozili v útoku, no oslabil ich opäť Hudler, fauloval kanadského brankára Reimera.

Do konca sú 4 minúty a Česi tlačia Kanadu, idú na vyrovnanie. V 57. minúte mal dve čisté šance za sebou Jágr, no nevyrovnal, naopak, trafil Chimeru hokejkou do tváre a skončil na trestnej lavici.

Česi v priebehu jedinej minúty v tretej tretine znížili na 3:4 dvoma gólmi za sebou.

Salák dostal dve minúty za hrubosť, ale Česi už neinkasovali ani počas dvojminútového oslabenia troch na piatich ani vo zvyšku 5-minútového oslabenia.

Kanada využila presilovku piatich proti štyrom, ktorá po faule Jana Kovářa trvá až 5 minút. Dala za pár sekúnd dva góly. Salák vystriedal v bránke Jakuba Kovářa.

Kanaďania sú efektívni a brankár Kovář zatiaľ dnes nepresviedča trénera, dostal dva góly zo 6 striel.

Kanaďania však svoju tretiu strelu využili na vyrovnanie. Gól dal Ward, prekonal Jakuba Kovářa, ktorý dostal šancu namiesto Alexandra Saláka.

Česi vedú zaslúžene, na strely na bránku vedú v 10. minúte 11:2.

Online Rusko - USA:

Američania síce v celom zápase prestrieľali Rusov o 20 striel, súboj však prehrali 1:6.

Rusi išli traja sami na brankára a zvýšili na 6:1. Ovečkin prihral Plotnikovovi.

Po piatom góle v sieti USA odchádza brankár Tim Thomas, nahrádza ho David Leggio. Rusi sa následne ubránili aj oslabeniu o dvoch hráčov.

Ovečkin už v 20. sekunde druhej tretiny pridal svoj piaty bod na MS, keď prihral na gól Tichonovovi. USA hneď na to znižuje na 3:1.

Ovečkin nájazd premenil krásnym blafákom na bekend. Dal svoj tretí gól na MS.

Ovečkina ťažko zastavili dvaja Američania pri jeho nájazde na bránku, je z toho trestné strieľanie.

Rusom, ako v každom doterajšom zápase, fandí plná hala v Minsku, hrajú naozaj pekný hokej. Predvádza sa najmä Ovečkin.

Rusi síce nevyužili presilovku, ale 6 sekúnd po návrate Troubu z trestnej lavice dorážkou otvoril skóre Kuľomin.