LA nestačili dva góly Gáboríka, Montreal si vynútil 7. zápas

Marián Gáborík strelil v pondelok Anaheimu dva góly.
Marián Gáborík strelil v pondelok Anaheimu dva góly. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. máj 2014 o 07:00

Anaheim sa v sérii s Los Angeles ujal vedenia 3:2 na zápasy, Marián Gáborík je najlepším strelcom play-off.

ANAHEIM, MONTREAL. Slovenský hokejista Marián Gáborík strelil dva góly Los Angeles na ľade Anaheimu, ale po piatom stretnutí semifinále Západnej konferencie NHL nemal veľa dôvodov na radosť.

Kings prehrali prvýkrát v tejto sérii na ľade súpera, ktorý sa po výhre 4:3 ujal vedenia 3:2 na zápasy a má postupový mečbal.

Prvý Gáboríkov gól

Ducks rozhodli o svojom triumfe v prvej polovici druhej tretiny, v ktorej hosťom odskočili na rozdiel troch gólov.

Gáborík potom zásahmi v 39. a 55. min vykresal pre LA iskričku nádeje, vyrovnať sa však už hráčom Kings nepodarilo.

Gáborík má v tohtoročnom play-off na svojom konte už osem gólov a je najlepším strelcom vyraďovacej časti.

Druhý Gáboríkov gól

Chára s jednou mínuskou

Hokejisti Montrealu si predĺžili sezónu vďaka výhre 4:0 nad Bostonom v šiestom semifinále Východnej konferencie a vynútili si rozhodujúci siedmy duel. Brankár Corey Price vychytal shutout a mal 26 úspešných zákrokov.

Dvakrát skóroval Rakúšan Thomas Vanek. Siedmy zápas rozhodoval aj predchádzajúcu sériu oboch súperov v roku 2011. Vtedy Bruins vyhrali a napokon sa radovali aj zo Stanleyho pohára. Súboj číslo sedem je na programe v stredu.

Z tria Slovákov na súpiskách oboch tímov sa v pondelok predstavil iba Zdeno Chára, ktorý odohral vyše 21 minút.

Do štatistík si pripísal jednu mínusku, jednu strelu a štyri trestné minúty. Peter Budaj bol druhým brankárom Canadiens, Andrej Meszároš sledoval súboj iba z tribúny.

Chára: Musíme hrať našu hru

"Hrali sme ako tím. Oni do toho išli naplno každé striedania, myslím si, že toto bol náš najlepší výkon v sérii," povedal brankár Montrealu Carey Price, ktorý v kariére v play off zaknihoval štvrté čisté konto a všetky práve proti Bruins.

Zápas číslo sedem sa hrá v noci na štvrtok v Bostone a Chára je opatrný.

"Musíme hrať našu vlastnú hru a zároveň si dávať pozor na chyby. Nezostáva nám nič iné, ako sa na nich dobre pripraviť," citoval slovenského kapitána Bostonu oficiálny web profiligy.

Výsledky stretnutí 2. kola play-of NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Montreal - Boston 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

- stav série: 3:3

Góly: 3. Eller, 36. Pacioretty (Beaulieu, Weaver), 38. Vanek (Pacioretty, A. Markov), 57. Vanek (Desharnais)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:35 min, 4 min bol na trestnej lavici a mal 1 strelu.

Zdeno Chára (Boston) 21:35 0 0 0 -1 1 4

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Anaheim - Los Angeles 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

- stav série: 3:2

Góly: 3. Bonino (Winnik), 22. Smith-Pelly (Perreault, Selänne), 23. Smith-Pelly (Getzlaf), 29. Silfverberg (Cogliano) - 10. T. Lewis (Justin Williams), 39. GÁBORÍK (Muzzin, J. Carter), 55. GÁBORÍK (D. Brown, Kopitar)

Marián Gáborík (Los Angeles) 18:17 2 0 2 0 7 0