Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

ŠPORT: Súhrn správ po 20.00 h - štvrtok

BRATISLAVA 8. novembra (SITA) - Súhrn správ po 20.00 h - štvrtok 7. novembra:

HOKEJ-NHL: Brankár Kölzig sa vracia do zostavy Washingtonu
Gólman klubu NHL Washington Capitals Olaf Kölzig sa uzdravil zo zranenia zápästia a vo štvrtkovom zápase pro

ti Floride bude opäť stáť v bránke. "Už necítim veľkú bolesť a som pripravený chytať. Predpokladám však, že menšie problémy s rukou ma budú sprevádzať až do konca sezóny," povedal denníku Washington Post nemecký veterán. Kölzig vynechal pre zranenie päť stretnutí.

FUTBAL: Lizarazu dostane klubový trest
Francúzskeho obrancu Bixenteho Lizarazua potrestá vedenie Bayernu Mníchov za napadnutie spoluhráča Nika Kovača počas tréningu. Kormidelník mužstva Ottmar Hitzfeld sa po rozhovore s oboma futbalistami rozhodol iniciovať udelenie trestu len v prípade francúzskeho reprezentanta. "Stratil nad sebou kontrolu, a preto bude za to pykať," komentoval Hitzfeld. Štvrtkový tréning Bayernu bol poznačený viacerými tvrdými zákrokmi, ktoré predchádzali stretu Lizarazua a Kovača. Napätie v tíme vzrástlo, keď tím vypadol z Ligy majstrov. "Potvrdzuje to, že mužstvo žije," dodal Hitzfeld.

TENIS: MS WTA Tour - Prehra Hantuchovej v 1. kole
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nepotvrdila pozíciu favoritky a ako turnajová sedmička podľahla vo svojej premiére na majstrovstvách sveta WTA Tour v Los Angeles (dotácia 3 mil. USD) v 1. kole Bulharke Magdalene Malejevovej za 85 minút 2:6, 5:7 a so súťažou sa rozlúčila. Napriek prehre aktuálne ôsma hráčka sveta získala prémiu 45 750 USD a do rebríčka WTA si pripíše 67 bodov.

Dvojhra - 1. kolo:
Magdalena Malejevová (Bulh.) - Daniela Hantuchová (7-SR) 6:2, 7:5

Slovenka nastúpila so zabandážovaným členkom na pravej nohe a zdalo sa, že jej pohyb nie je stopercentný. Do stavu 2:2 si obe súperky vyhrávali svoje podania. Potom sa však začala presadzovať skúsenejšia Bulharka, ktorá ťažila z chýb 19-ročnej Slovenky. Hantuchová znervóznela, začala kopiť nevynútené chyby (15 v I. dejstve) a do konca I. setu už nezískala ani gem. Malejevová premenila za 29 minút tretí setbal a mala jasne navrch. V komornej kulise Staples Center (v hale pre 20 000 divákov bolo iba niekoľko stovák priaznivcov tenisu) sa slovenská jednotka v druhom sete predsa len prebudila. Postupne chytila herný rytmus, viedla už 4:1, no bojovne naladená Malejevová, víťazka nedávneho turnaja v Moskve, nezložila zbrane. Za pár minút vyrovnala na 4:4 a vzápätí za stavu 5:4 dokonca podávala na víťazstvo v stretnutí. Hantuchová sa však ešte raz zmobilizovala a po rebrejku vyrovnala na 5:5. Potom nasledoval dlhočizný gem s nešťastným koncom pre slovenskú hráčku. Dvadsaťsedemročná Bulharka po druhý raz podávala na víťazstvo a tentoraz nezaváhala. Vyhrala 6:2, 7:5, znížila vzájomnú bilanciu s Hantuchovou na 1:2 a dosiahla svoje vôbec prvé víťazstvo na prestížnom turnaji najlepších hráčok sveta.

TENIS: Tatra banka Open v Bratislave - súhrn
Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí na challengrovom turnaji ATP Tatra banka Open v Bratislave (100 000 USD):

Dvojhra - 2. kolo:
Dominik Hrbatý (1-SR) - Mario Ančič (Chorv.) 6:4, 7:6 (1)

Petr Pála, Pavel Vízner (2-ČR) - Dick Norman, Tom Vanhoudt (Belg.) 7:5, 6:1
Leoš Friedl, David Škoch (4-ČR) - Kamil Čapkovič, Vladimir Volčkov (SR/Bielorus.) bez boja, Čapkovič a Volčkov nenastúpili

FUTBAL: Škótsko - pohár
Výsledok štvrtkového štvrťfinálového futbalového stretnutia v škótskom Ligovom pohári:

Dunfermline - Rangers 0:1

FUTBAL: Írsko - I. liga