Prvé hodnotenie: Hokejisti sa nemôžu spoliehať len na prvý útok

Slováci nezískali v zápase so Švédskom žiaden bod.
Slováci nezískali v zápase so Švédskom žiaden bod. (Autor: SITA)
Tomáš Prokop|16. máj 2014 o 22:10

Slováci výrazne nesklamali, ale znova robili chyby, ktoré ich obrali o o body. Švédi vyhrali 3:1.

Čím hokejisti potešili?

Pozitívne je, že po zlej úvodnej tretine sa nezlomili a v druhej dvadsaťminútovke boli lepším tímom. Na Slovákoch bola vidieť veľká snaha a bojovnosť, tentokrát bol náš výkon stúpajúci každou tretinou, ale na Švédov to nestačilo.

Čím hokejisti nepotešili?

Opäť tým istým ako na celom turnaji. Zbytočnými faulami, v prvej tretine dostali v oslabení dva góly, druhým bolo zas slabé buly. Drobnými chybami sme sa pripravili o lepší výsledok.

Kto hral z našich najlepšie?

Veľmi dobrý zápas hral Marek Ďaloga, dokázal sa presadiť výpadmi po krídle. Pridal sa k nemu aj Martin Marinčin, ktorý strelil prvý gól za reprezentáciu.

Najlepším z útočníkov bol mladučký Martin Reway, ktorý mal mnoho veľmi pekných momentov. Slušne hral aj Richard Pánik, ale opäť nedal gól.

Druhú tretinu nás podržal Jaroslav Janus, ale svoj výkon znegoval lacným tretím gólom, ktorý brankár reprezentácie nemôže dostať ani v príprave.

((foto))

Kto hral z našich najhoršie?

Nebolo vidieť prvý útok s Miroslavom Šatanom. Zlý zápas odohral Ladislav Nagy, po ktorého vylúčeniach Švédi dvakrát skórovali. Pri druhom góle v oslabení zle bránil obranca Sloboda. Na obranu Nagya treba však povedať, že hral s virózou.

Čakalo sa, že gólmi nás potiahnu aj iní útočníci ako najlepší slovenský strelec na turnaji s Miklíkom.

Čo nám zápas ukázal?

Znova tie isté chyby, ktoré nás prenasledujú celý turnaj. V prvej tretine sme viac faulovali. Pozitívom bolo aspoň to, že druhá a tretia tretina boli lepšie ako úvod.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Prvé hodnotenie: Hokejisti sa nemôžu spoliehať len na prvý útok