Šaľa zdolala Iuventu 30:21 a vo finále znížila na 1:2

Simona Szarková z HK Slovan Duslo Šaľa (v strede) a Mária Holešová z Iuventa Michalovce (vpravo) počas 3. finálového zápasu WHIL - play-off o majstra SR. (Autor: SITA)
TASR|17. máj 2014 o 19:28

Štvrtý zápas je na programe v nedeľu od 16.00 h opäť v Mestskej športovej hale v Šali.

ŠAĽA. Hádzanárky Dusla Šaľa vyhrali v sobotu v treťom finálovom dueli v národnom play off WHIL o majstra Slovenska nad Iuventou Michalovce 30:21.

V sérii na tri víťazstvá tak znížili na 1:2 a vynútili si štvrtý zápas, ktorý je na programe v nedeľu od 16.00 h opäť v Mestskej športovej hale v Šali. Prípadné piate rozhodujúce stretnutie finále by sa hralo na palubovke obhajcu titulu z Michaloviec v sobotu 24. mája.

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 30:21 (15:13)

/stav série 1:2/

Zostavy a góly:

Šaľa: Krebsová, Grandtnerová, Haládiková - Súkenníková 2, Demajová 3, Trochtová 3, Kodajová 7/4, Szarková 4, Bíziková 8, Bujnochová 3, Blehová, Pócsíková, Tulipánová, Sláviková, Klučková, Kováčová

Iuventa: Gubiková, Medveďová, Zykovová - Trehubová 5, Tobiašová 3/2, Horňáková 3, Wollingerová 2, Rebičová 1, Szöllösiová 2, Kiridžičová 2, Holešová 2, Kučerová 1, Kovaličková, Vargová, Habánková

Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčenia: 4:6, 7 m hody: 5/4 - 2/2, 500 divákov

V úvode na oboch stranách zazvonila konštrukcia bránky, vedenia sa ale na konci 3. minúty ujali domáce zásluhou Bízikovej. Duslo bolo v prvej desaťminútovke v ofenzíve efektívnejšie, čo pretavilo do náskoku 7:4 a kouč hostí reagoval oddychovým časom. Úspešne, pretože séria štyroch gólov Iuventy znamenala po štvrťhodine hry obrat v skóre na 8:7. Päť minút pred prestávkou však Bizíková svojim tretím presným zásahom opäť dostala Šaľu do vedenia 10:9 a keď sa v bránke "chytila" aj Krebsová, domáce išli do kabín s dvojgólovým náskokom 14:11.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, ktorá v 36. minúte vyrovnala na 17:17. Šaľa ale potom zapla na vyššie obrátky a štvorgólovú sériu domácich zavŕšila v 43. minúte agilná Kodajová gólom na 22:18. Favorit finálovej série z Michaloviec sa v ofenzíve trápil a tak si Duslo udržiavalo náskok - deväť minút pred koncom upravila strelecky disponovaná Bíziková na 24:20. Záver sa v búrlivej atmosfére zmenil na exhibíciu domácich hráčok, ktoré pridával gól za gólom, pripísali si jasné víťazstvo a stále živia šancu na zisk titulu.

tretí zápas play off o 3. miesto:

ŠKP Piccard Senec - HK Slávia Partizánske 18:26 (9:12)

Najviac gólov: Žákovská 8, Gáliková 3/1, Dudová, Štefíková po 3, - Blažeková 7, Kapsová 5, Ščasná. Rozhodovali: Haščák, Sivákov, vylúčené: 3:4, 7 m hody: 3/1 - 2/1, 100 divákov

/na zápasy 0:3, Partizánske obsadilo 3. miesto/

Domov»Halové športy»HádzanỊaľa zdolala Iuventu 30:21 a vo finále znížila na 1:2