Bayern obhájil nemecký double, Robben: Toto sú najkrajšie zápasy

V 123. minúte žlto-čiernym nevyšiel ofsajd systém, Müller hoci tiesnený dotiahol svoj únik až pred Weidenfellera, ktorého obišiel a zasunul loptu do prázdnej brány.

Arjen Robben.(Zdroj: SITA/AP)

EERLÍN. Čerstvý nemecký futbalový majster Bayern Mníchov vyhral v sobotu opäť aj Pohár DFB, keď vo finále v Berlíne zdolal Borussiu Dortmund 2:0 po predĺžení.

Tréner Pep Guardiola sa tak vo svojej premiérovej sezóne na lavičke bavorského veľkoklubu môže tešiť zo zisku prestížneho double. Navyše, Bavori získali Nemecký pohár už 17-krát a obhájili triumf z minulého roka.

Hrdinami berlínskeho večera sa stali Arjen Robben a Thomas Müller, ktorí rozhodli v nadstavenom čase. Najskôr po chybnej rozohrávke Dortmundu a následnom centri za obranu z pravej strany skóroval v 107. minúte prízemnou strelou Robben.

V 123. minúte potom žlto-čiernym nevyšiel ofsajd systém, Müller hoci tiesnený dotiahol svoj únik až pred brankára Romana Weidenfellera, ktorého obišiel a zasunul loptu do prázdnej brány.

"Toto sú najkrajšie zápasy. Na takéto stretnutia musíte byť pripravený. Nedostával som príliš veľa lôpt vo finále, ale vedel som, že moja šanca príde," povedal pre TV Sky Robben, ktorý pred rokom vo finále Ligy majstrov 2012/2013 dal v 89. minúte rovnako rozhodujúci gól proti Dortmundu. "Vlani sme mali treble a teraz pokračujeme v historických úspechoch s dvomi domácimi trofejami," dodal španielsky stredopoliar Bayernu Javi Martinez.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Bayern má double, Dortmund opäť pomohol zdolať Robben

V prestížnom stretnutí na Olympijskom štadióne za zdalo, že Dortmund dal v 64. minúte gól, ale rozhodca ho neuznal. Po hlavičke Matsa Hummelsa totiž Dante vykopával loptu, o ktorej sa zdalo, že už bola celým objem za bránkovou čiarou. Ani opakovaný televízny záber však tento spor nevyriešil. "Sme veľmi sklamaní. Chceli sme vo finále pohára dosiahnuť viac, ale nepodarilo sa nám to," uviedol kapitán Dortmundu Weidenfeller.

Dortmund tak ukončil sezónu 2013/2014 bez zisku trofeje. Navyše, kanonier Robert Lewandowski, ktorý v lete prestúpi práve do Bayernu Mníchov, v poslednom zápase v sezóne vyšiel gólovo naprázdno.

"Bol to súboj o veľkú trofej. Škoda toho, pretože sme mali svoje šance. Bayern sa nás snažil vylákať, aby mohol hrať na rýchle protiútoky," skonštatoval tréner Dortmundu Jürgen Klopp. "My sme tiež chceli hrať trochu inak, ale v defenzíve sme nehrali veľmi dobre. Nefungovalo nám to tam a musíme to akceptovať. Je mi to ľúto."

Bayernu chýbala zranená dvojica Bastian Schweinsteiger a David Alaba, pričom so svalovým zranením po menej ako polhodine odkríval v Berlíne kapitán Philipp Lahm. Navyše, k dispozícii nebol ani španielsky stredopoliar Thiago Alcantara, ktorý sa po štvrtkovej operácii nezúčastní ani na MS v Brazílii.

Borussia Dortmund - Bayern Mníchov 0:2 pp (0:0)

Góly: 107. Robben, 120.+3 Müller, 74.907 divákov (vypredané)