Los Angeles otočilo 6 gólmi za 18 minút zápas v Chicagu, Gáborík asistoval

Hráči Los Angeles Jake Muzzin (6), Marián Gáborik (12), Alec Martinez (27) a Anze Kopitar (11) sa tešia z gólu, v popredí je Marián Hossa z Chicaga. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. máj 2014 o 06:51

Marián Gáborík prispel v druhom finále Západnej konferencie NHL asistenciou k výhre LA.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v druhom finále Západnej konferencie zámorskej NHL asistenciou k výhre Los Angeles na ľade Chicaga 6:2. Kings vyrovnali stav série na 1:1.

Pre Gáboríka to bola siedma asistencia a so 16 kanadskými bodmi je najproduktívnejším hráčom play off, navyše s 9 presnými zásahmi je aj najlepším strelcom.

Ústrednou postavou hostí bol Jeff Carter, ktorý sa zaskvel hetrikom a pridal aj jednu asistenciu.

Domáci viedli v 22. minúte 2:0, no králi v tretej tretine spustili päťgólový uragán. V rozpätí 39. až 57. minúty pritom strelili až šesť gólov.

"Je to pocit, ako keď zdoláte rozprávkového draka. V posledných rokoch sme s týmto súperom ťahali za kratší povraz. Prísť sem a vyhrať v ich hale opradenej rôznymi domácimi rekordmi, to nám dodáva zvýšené sebavedomie," uviedol pre nhl.com kapitán Kings Dustin Brown.

"Skutočne sa mi páčilo, ako sme hrali 38 minút," poznamenal tréner Chicaga Joel Quenneville. "Robili sme dobre všetko, oni sa však chytili na konci druhej tretiny, keď dali dôležitý gól a zrazu ožili. Všetko sa otočilo, ako keď zatočíte s mincou. Neviem, či som vôbec videl za celý rok taký zápas, v ktorom sme urobili všetko správne a potom sa zrazu všetko zmenilo na pohromu."

((f))

Západná konferencia - finále, 2. zápas:

Chicago - Los Angeles 2:6 (1:0, 1:1, 0:5)

- stav série: 1:1

Góly a asistencie: 15. Leddy (Keith), 2. B. Smith (Bollig, Oduya) - 39. J. Williams (M. Richards, D. King), 42. J. Carter (Doughty, Vojnov), 45. Muzzin (Martinez, GÁBORÍK), 49. Toffoli (Pearson, J. Carter), 55. J. Carter (Pearson, M. Greene), 57. J. Carter

Marián Hossa odohral 17:56 min, mal 2 mínusové body, 4 strely a 1 bodyček, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 13:37 min, mal 1 mínusový bod, rozdal 1 bodyček, mal 25-percentnú úspešnosť na vhadzovaniach a bránku súpera ohrozil 1 strelou, Marián Gáborík (LA) odohral 15:06 min, pripísal si 1 asistenciu, mal 1 mínusový bod, 1 strelu a 1 bodyček.

Domov»Hokej»NHL»Los Angeles otočilo 6 gólmi za 18 minút zápas v Chicagu, Gáborík asistoval