Tenis: Cervanová vyhrala v 1. kole nad Američankou Buthovou

TASR|26. jún 2001 o 23:54

Londýn (TASR): Ľudmila Cervanová sa po Karine Habšudovej a Daniele Hantuchovej stala treťou slovenskou tenistkou, ktorá si vybojovala postup do 2. kola grandslamového turnaja na dvorcoch All England Clubu vo Wimbledone. V prvom kole totiž za 2:21 h zdolala Američanku Dawn Buthovú v troch setoch 6:2, 5:7, 6:3. Dvadsaťjedenročná rodáčka z Piešťan po prvý raz postúpila vo wimbledonskej dvojhre do 2.kola, kde sa stretne s víťazkou stretnutia medzi Thajčankou Tamarine Tanasugarnovovu a Carou Blackovou zo Zimbabwe.

Cervanová hneď v druhej hre úvodného setu prelomila súperkino podanie a hoci Buthová vzápäti oplatila rovnakou mincou, v štvrtej hre sa slovenskej tenistke opäť podaril brejk a prvý set doviedla bez väčších problémov do víťazného konca v pomere 6:2, keď sa prezentovala vicerými víťaznými údermi. Aj začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie rodáčke z Piešťan, ktorá viedla už 2:0. Buthová však potom spresnila hru, zlepšila účinnosť prvého podania i returny, čoho výsledkom bolo päť vyhratých hier v sérii a vedenie 5:2. Hoci Cervanová ešte vyrovnala na 5:5, koncovka setu patrila Američanke. V treťom sete Cervanová viedla už 3:0 a hoci sa Buthovej podarilo znížiť na 2:3, záver už patril slovenskej tenistke, ktorá v ôsmej hre získala rozhodujúci brejk.