Slovenskí volejbalisti zdolali v boji o ME Maďarov 3:0

Hlavný tréner reprezentácie mužov Flavio Gulinelli.
Hlavný tréner reprezentácie mužov Flavio Gulinelli. (Autor: SITA)
SITA|23. máj 2014 o 19:42

Druhý turnaj sa uskutoční od 29. do 31. mája v gréckom meste Rentis.

POPRAD. Slovenskí volejbalisti zvíťazili v piatok vo svojom úvodnom vystúpení v Poprade na prvom turnaji C-skupiny v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 do Bulharska a Talianska nad hráčmi Maďarska 3:0 (21, 21, 11). Stretnutie trvalo 77 minút.

Zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho dominovali najvýraznejšie v treťom sete, v ktorom ich súperi získali len jedenásť bodov. Slovákom patrí v tabuľkovom poradí po prvom hracom dni prvá pozícia.

V sobotu si Slováci od 18.00 h zmerajú sily s Estóncami, ktorí vo svojom úvodnom dueli zdolali Grékov za 90 minút 3:0.

Druhý turnaj sa uskutoční od 29. do 31. mája v gréckom meste Rentis. Priamo na majstrovstvá Európy, ktoré budú od 9. do 18. októbra 2015 v Bulharsku a v Taliansku, postúpi víťaz skupiny. Mužstvo na druhom mieste ešte dostane šancu v barážovej III. fáze kvalifikácie.

Slovensko - Maďarsko 3:0 (21, 21, 11)

77 minút, rozhodovali: Brandstätter (Rak.) a Jasinski (Poľ.), 650 divákov

Zostavy:

Slovensko: Masný, Bencz, Paták, Kohút, Ogurčák, Červeň, libero Kubš (Kostoláni)

Maďarsko: Tóth, Nagy, Gergye, S. Németh, Juhász, Pádar, libero Molnár (F. Németh)

Estónsko - Grécko 3:0 (24, 21, 25)

90 minút, rozhodovali: Skudnik (Slovin.) a Gall (ČR), 80 divákov

Tabuľka C-skupiny:

1. Slovensko 1 1 0 3:0 3

2. Estónsko 1 1 0 3:0 3

3. Grécko 1 0 1 0:3 0

4. Maďarsko 1 0 1 0:3 0

Zostávajúci program turnaja:

Sobota 24. mája: Grécko - Maďarsko (15.30), Estónsko - Slovensko (18.00)

Nedeľa 25. mája: Maďarsko - Estónsko (15.30), Grécko - Slovensko (18.00)

Výsledky piatkových stretnutí Svetovej ligy mužov:

A-skupina:

JARAGUÁ DO SUL

Brazília - Taliansko 1:3 (-19, -25, 22, -21)

B-skupina:

VARNA

Bulharsko - USA 2:3 (19, 22, -25, -19, -12)

C-skupina:

KORTRIJK

Belgicko - Austrália 3:0 (28, 19, 21)

D-skupina:

BAMBERG

Nemecko - Japonsko 3:0 (26, 19, 16)

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenskí volejbalisti zdolali v boji o ME Maďarov 3:0