AKTUALIZOVANÉ 17:42

Kanoistka Kohlová skončila v Szegede v B-finále, Vlček s Tarrom piaty

V maďarskom Szegede prebieha 3. kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike.

V Szegede sa predstavili aj Slováci.(Zdroj: TASR)

SZEGED. Slovenský ženský dvojkajak Ivana Kmeťová - Martina Kohlová obsadil 3. priečku v prvej rozjazde sobotňajších pretekov K2 na 200 m na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

Tento výsledok znamená, že Kmeťová a Kohlová sa predstavia v nedeľňajšom A-finále od 10.55 h a môžu zabojovať o medailu. Pred týždňom v českých Račiciach skončili práve na tejto trati bronzové.

Obe Slovenky sa predstavili v sobotu popoludní aj v rozjazdách v disciplíne K1 a zhodne si vďaka druhým miestam vybojovali postup do semifinále.

Tam už nezopakovali úspešné rozjazdy a obsadili štvrté priečky. Stačilo im to na účasť v nedeľňajšom B-finále, ktoré je na programe od 9.40 h.

Kajakár Martin Vajda obsadil najprv vo svojej rozjazde v pretekoch K1 na 200 m 3. priečku a neskôr v semifinále bol siedmy. V nedeľu sa od 9.20 h predstaví v C-finále, čiže v pretekoch o konečné 19. - 27. miesto.

Slovenská reprezentantka Martina Kohlová obsadila 2. miesto v B-finále, čiže celkovo 11. miesto, v K1 na 500 m v úvode sobotňajšieho programe na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

Druhá slovenská zástupkyňa v B-finále Ivana Kmeťová skončila na 4. priečke (celkovo 13.). Víťazkou B-finále sa stala Juhoafričanka Bridgitte Hartleyová.

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil v A-finále K2 na 1000 m piate miesto. Strieborní medailisti z 2. kola SP v Račiciach zaostali za víťaznou francúzskou posádkou Arnaud Hybois, Etienne Hubert o takmer tri sekundy.

Mladá kádvojka v zostave Denis Myšák, Tibor Linka finišovala v B-finále tretia a celkovo skončila dvanásta. Martina Kohlová prišla v B-finále K1 na 500 m do cieľa na druhom mieste, čo v konečnom účtovaní znamenalo 11. priečku.

Ivana Kmeťová bola štvrtá, celkovo skončila 13. Singlkanoista Vincent Farkaš dopádloval v B-finále C1 piaty, celkovo ho klasifikovali na 14. pozícii.

výsledky Slovákov:

A-finále K2 mužov na 1000 m:

1. Arnaud Hybois, Etienne Hubert (Fr.) 3:23,615...5. Erik VLČEK, Juraj TARR (SR) 3:26,423

B-finále K1 žien na 500 m:

1. Bridgitte Hartleyová (JAR) 1:59,295, 2. Martina KOHLOVÁ (SR) 2:00,129, 3. Michelle Lousie Russellová (Kan.) 2:01,413, 4. Ivana KMEŤOVÁ (SR) 2:01,905

B-finále C1 mužov na 1000 m:

1. Matthieu Goubel (Fr.) 4:14,986...5. Vincent FARKAŠ (SR) 4:21,994

B-finále K2 mužov na 1000 m:

1: Mate Petrovics, Bálint Gere (Maď.) 3:28,453...3. Denis MYŠÁK, Tibor LINKA (SR) 3:32,149

MUŽI

200 m

K1 - III. rozjazda: 3. Martin Vajda (SR) 38,777 - postúpil do semifinále

III. semifinále: 7. Martin Vajda (SR) 37,850 - postúpil do C-finále (nedeľa 9.20 h)

ŽENY

200 m

K1 - I. rozjazda: 2. Martina Kohlová (SR) 44,373, III. rozjazda: 2. Ivana Kmeťová (SR) 44,679 - obe postúpili do semifinále

II. semifinále: 4. Martina Kohlová (SR) 41,530 - postúpila do B-finále (nedeľa 9.40 h), IV. semifinále: 4. Ivana Kmeťová (SR) 41,406 - postúpila do B-finále (nedeľa 9.40 h)

K2 - I. rozjazda: 3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 40,195 - postúpili do A-finále (nedeľa 10.55 h)