Michalovčanky získali siedmy hádzanársky titul, Šaľu zdolali o jeden gól

Až zápas číslo sedem a rozdiel jediného gólu priniesol hádzanárkám Michaloviec slovenský titul.

Hráčka Michaloviec Tanja Kiridžič (s loptou), hráčky Šale Simona Szarková (vľavo) a Dominika Kodajová(vpravo) počas piateho stretnutia národného finále play-off v hádzanej žien.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce sa štvrtýkrát v rade stali majsterkami Slovenska. V rozhodujúcom piatom zápase finálovej série WHIL zdolali Slovan Duslo Šaľa 28:27 a v celej sérii triumfovali 3:2 na zápasy.

Domáce viedli po prvom polčase už o sedem gólov, Šalianky sa však dokázali vrátiť do zápasu a znížili na rozdiel dvoch.

Michalovčanky si víťazstvo napokon nenechali vziať a pred domácimi divákmi sa tešili zo štvrtého slovenského titulu v rade a siedmeho celkovo.

Finále WHIL o majstra SR - 5. zápas

Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 28:27 (16:9)

/stav série 3:2/

Iuventa: Gubiková, Medveďová, Zykovová - Trehubová, Tobiašová, Horňáková, Nagyová, Wollingerová, Szöllösiová, Kiridžičová, Holešová, Kučerová, Kovaličková, Vargová, Habánková

Šaľa: Krebsová, Grandtnerová, Haládiková - Súkenníková, Demajová, Trochtová, Kodajová, Szarková, Bíziková, Bujnochová, Blehová, Darázsová, Pócsíková, Tulipánová, Klučková, Kováčová

Rozhodovali: Oťapka, Sivák

Skóre rozhodujúceho zápasu otvorila domáca Kiridžičová, na ktorej zásah odpovedala až v 5. minúte Bíziková. V úvode zápasu dominovali pozorné obrany a viacerými zákrokmi podržala svoje mužstvo najmä brankárka Iuventy Gubiková.

Domáce ušli súperkám na rozdiel dvoch gólov v 8. minúte po úspešnom zásahu Trehubovej - 4:2. Gubiková následne Šaliankam zmarila niekoľko dobrých príležitostí a domáce viedli v 14. minúte o štyri góly (6:2).

Aj po oddychovom čase Dusla mali navrch domáce hráčky. Po zásahu Horňákovej viedli v 24. minúte 13:7 a prvý polčas vyhrali rozdielom siedmich gólov - 16:9.

Hostky v úvode druhého dejstva znížili svoju stratu, no Iuvente sa darilo ťažiť zo svojho náskoku. V 40. minúte Bíziková znížila na rozdiel piatich gólov, keď upravila na 20:15.

Po tom, čo Hostky znížili na 20:16 si domáci tréner Packa vzal oddychový čas. Domáce znervózneli a hráčky Dusla prehrávali v 47. minúte po góle Kodajovej už len o tri góly - 21:18 a krátko na to už len o dva.

Dvojgólová odpoveď domácich a zásah Szöllösiovej v 53. minúte však znamenal zvýšenie náskoku Michalovčaniek na štyri góly - 25:21.

V dramatickom závere sa ešte Šalianky snažili o vyrovnanie, znovu znížili na rozdiel dvoch gólov (28:26), no náskok domácich hráčok už nedotiahli. Posledný gól Dusla už prišiel príliš neskoro. Domáce hráčky tak získali siedmy slovenský titul v histórii.

Prehľad doterajších majstrov Slovenska v hádzanej žien

1993/04: Jaspol Partizánske, 1994/95: Slovan Duslo Šaľa, 1995/96: Slovan Duslo Šaľa, 1996/97: Slovan Duslo Šaľa, 1997/98: Slovan Duslo Šaľa, 1998/99: HC SCP Banská Bystrica

1999/00: Slovan Duslo Šaľa, 2000/01: Slovan Duslo Šaľa, 2001/02: Slovan Duslo Šaľa, 2002/03: ŠK Zekon PSJ Chemkostav Michalovce, 2003/04: Slovan Duslo Šaľa, 2004/05: Slovan Duslo Šaľa, 2005/06: Iuventa Michalovce

2006/07: Iuventa Michalovce, 2007/08: ŠKP Bratislava, 2008/09: ŠKP Bratislava, 2009/10: ŠKP Bratislava, 2010/11: Iuventa Michalovce, 2011/12: Iuventa Michalovce, 2012/13: Iuventa Michalovce, 2013/14: Iuventa Michalovce