Gáborík dal desiaty gól, Los Angeles má postup na dosah

Los Angeles zvíťazilo v štvrtom zápase finále play-off konferencie nad Chicagom 5:2 a v sérii vedie už 3:1.

Gáborík má parádnu formu.(Zdroj: TASR)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

LOS ANGELES. Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili v pondelkovom štvrtom zápase finále play-off Západnej konferencie zámorskej NHL doma nad Chicagom Blackhawks 5:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú už 3:1, aj keď spočiatku prehrávali 0:1

V drese Los Angeles odohral Marián Gáborík 16:19 min a jedna z jeho dvoch striel skončila v bránke súpera - trenčiansky odchovanec zvýšil v 12. min na priebežných 2:0.

Gáboríkov gól na 2:0.

Rozhodla prvá tretina

"Vyšiel nám vstup do duelu a vtedy tím veľmi rýchlo získa sebadôveru. Ak si tento trend udržíme, môžeme uspieť v hociktorom zápase. LA pred dvoma rokmi vyhralo Stanleyho pohár a tretíkrát v rade je v konferenčnom finále. Aj mne osobne veľmi pomohlo, že som v tomto mužstve a podieľam sa na víťaznom ťažení Kings," poznamenal Marián Gáborík.

Hokejisti LA rozhodli o svojom triumfe už v I. tretine, v ktorej dosiahli tri presné zásahy. Gáborík strelil už desiaty gól v tohtosezónnej vyraďovacej časti a je lídrom medzi kanoniermi.

Za zdolaných si Marián Hossa (17:28 min) pripísal tri strely, dva mínusové body a dve trestné minúty, Michal Handzuš absolvoval len šesť striedaní a dovedna 4:28 min, naposledy sa na ľade objavil v 26. minúte

Zámorské médiá neinformujú, či nehral pre zranenie alebo sa tak rozhodli tréneri hostí.

Môžu postúpiť už v stredu

Piaty zápas je na programe v stredu 28. mája v Chicagu a hokejisti Kings v ňom môžu dosiahnuť postup do záverečnej série o Stanleyho pohár.

„Ocitli sme sa v neľahkej pozícii. Stále však máme šancu vrátiť sa do série. Len my sami to môžeme zmeniť a začať s tým musíme v piatom zápase v Chicagu," povedal po stretnutí útočník Chicaga Patrick Kane, ktorý si štatistiky vylepšil o jednu asistenciu.

Vo finále vo Východnej konferencii hrajú New York Rangers a Montreal Canadiens (zatiaľ 3:1).

Výsledok štvrtého finále play-off Západnej konferencie NHL

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Los Angeles - Chicago 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

- stav série: 3:1

Góly: 9. Muzzin (Doughty, Toffolli), 12. GÁBORÍK (Kopitar), 16. D. Brown (J. Williams, Muzzin), 33. Doughty (Kopitar, J. Williams), 59. Pearson (J. Carter) - 35. Saad (Rozsíval), 50. Bickell (P. Kane, Toews)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:19 min, mal dve strely a dal jeden gól, Michal Handzuš absolvoval 4:28 a Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 17:28 min, mal 3 strely, 2 mínusové body a dve trestné minúty.