Galádova dvadsiatka vyhrala v Estónsku 2:0

Vpravo tréner Ivan Galád.
Vpravo tréner Ivan Galád. (Autor: SITA)
TASR|27. máj 2014 o 19:59

Po Anglicku do 23 rokov vyhrali v rámci Challenge Trophy mladí Slováci aj v Estónsku 2:0.

RAKVERE. Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v estónskom Rakvere v rámci turnaja Challenge Trophy nad domácim výberom do 23 rokov 2:0.

Mužstvo Ivana Galáda si s dvomi víťazstvami a jednou remízou na konte zaistilo postup zo základnej skupiny.

Prvý polčas utorňajšieho zápasu sa niesol v znamení väčšej aktivity hostí, ktorých poslal do vedenia v 35. minúte Adam Zreľák úspešnou exekúciou jednenástky.

Dvadsaťročný talentovaný útočník MFK Ružomberok o päť minút zvýšil na 2:0 pre Slovákov, ktorí nastúpili na rozdiel od predchádzajúcich troch vystúpení na turnaji s hráčmi do 20 rokov.

Po zmene strán si hostia takticky kontrolovali náskok a nedovolili starším Estóncom vykresať kontaktným gólom iskierku nádeje na dobrý výsledok.

V rámci Challenge Trophy zverenci trénera Ivana Galáda v sobotu v Poprade zdolali 1:0 tím Anglicka do 23 rokov. V marci remizovali 4:4 v Sanliurfe s domácim Tureckom.

Challenge Trophy

Estónsko 23 - SR 20 0:2 (0:2)

Góly: 35. a 40. Zreľák (prvý z 11 m)

základná zostava Slovenska 20: Le Giang - Habánek, Škriniar, Pintér, Mazáň - Lobotka, Bero - Mihalík, Rusnák, Šmehýl - Zreľák

Povedali po zápase

Ivan Galád, tréner SR: "V prvom polčase sme hrali krásny futbal a strelili dva nádherné góly. Po prestávke sme futbalovými schopnosťami a organizovanou hrou výsledok udržali. Z deviatich bodov sme v skupine Challenge Trophy získali sedem a už sa tešíme na ďalšie boje."

Adam Zreľák, útočník SR a autor oboch gólov: "Zápas bol veľmi kvalitný. V prvom polčase sme súpera prevýšili takmer vo všetkom, dali sme dva góly. V druhom polčase sme výsledok ubránili. Sme spokojní, zaslúžene sme vyhrali."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Galádova dvadsiatka vyhrala v Estónsku 2:0