AKTUALIZOVANÉ 19:27

Roland Garros: Rybáriková prehrala 1:2 na sety, tri z piatich Sloveniek postúpili vo štvorhre

Cibulková, Husárová a Čepelová ide ďalej vo štvorhre, Hantuchová aj Schmiedlová z nej vypadli.

Slevenská tenistka Magdaléna Rybáriková.(Zdroj: TASR/AP)

Dvojhra žien - 2. kolo

Magdaléna Rybáriková (SR) - Torróová-Florová (Šp.) - 2:6, 6:2, 2:6

PARÍŽ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Zverenka trénera Petra Hubera prehrala so Španielkou Mariou Teresou Torrovou Florovu v troch setoch 2:6, 6:2 a 2:6. Rybáriková tak ani na siedmy pokus nepostúpila na antukovom vrchole sezóny do 3. kola.

V prvom sete slovenská trojka trikrát stratila vlastné podanie. V druhom dejstve získala od stavu 1:2 päť gemov v rade a v rozhodujúcom sete sa po rýchlom brejku ujala vedenia 2:1.

V ďalšom priebehu zápasu však už nezískala ani gem. Torrová-Florová, ktorá v apríli vyhrala turnaja WTA v marockom Marrákeši, nastúpi v dueli o postup do osemfinále proti lepšej zo súboja medzi štvrtou nasadenou Rumunkou Simonou Halepovou a Britkou Heather Watsonovou.

"Prirodzene, som sklamaná. Súperka bola favoritkou súboja, keďže je to veľmi kvalitná antukárka. Bol to dobrý zápas, v treťom sete mi však prestal fungovať servis a súperka ma tlačila z forhendu. Chytila sa mojich chýb a nedovolila mi vrátiť sa do zápasu. Som rada, že som uhrala aspoň prvé kolo, to je pozitívne," povedala Rybáriková pre RTVS.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Roland Garros: Kvitová i Erraniová postúpili do 3. kola

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Roland Garros: Tretie kolo si zahrajú aj Murray, Nadal a Fognini

Hantuchová aj Schmiedlová vypadli v štvorhre, Cibulková ide ďalej

Tri z piatich slovenských tenistiek, ktoré vo štvrtok zasiahli do bojov v 1. kole štvorhry na parížskej antuke na dvorcoch Rolanda Garrosa, uspeli a postúpili so svojimi partnerkami do 2. kola.

Posledná si postup vybojovala skúsená Janette Husárová, ktorá spoločne so slovenskou rodáčkou reprezentujúcou Austráliu Jarmilou Gajdošovou zdolali české sestry Karolínu a Kristýnu Plíškové za 105 minút 1:6, 6:3, 6:3.

V prípade Husárovej ide o jej 16. vystúpenie v parížskej štvorhre, zatiaľ najďalej to dotiahla trikrát do štvrťfinále (2003, 2004, 2007).

Okrem 39-ročnej Husárovej si postup vo štvrtok vybojovali aj Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková.

Nedarilo sa Daniele Hantuchovej a Karolíne Schmiedlovej, ktoré sa s deblovou súťažou rozlúčili hneď v úvode.

Ešte o deň skôr postúpila do 2. kola štvorhry Jana Čepelová.

Štvorhra žien - 1. kolo

Andrea Petkovicová, Magdaléna Rybáriková (Nem./SR) - Claire Feuersteinová, Alizé Limová (Fr.) 6:1, 6:3 za 69 minút

Dominika Cibulková, Kirsten Flipkensová (SR/Belg.) - Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová (Nem.-8) 7:5, 2:6, 7:5 za 134 minút

Jarmila Gajdošová, Janette Husárová (Aus./SR) - Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) 1:6, 6:3, 6:3 za 105 minút

Cara Blacková, Sania Mirzová (Zimb./India-5) - Daniela Hantuchová, Šahar Peerová (SR/Izr.) 6:3, 6:3 za 69 minút

Čchan Jüng-ťan, Čchan Chao-čching (Taiw.) - Kurumi Narová, Karolína Schmiedlová (Jap./SR) 7:5, 6:0 za 85 minút