Handzuš bol hviezda zápasu. So svojou hrou i tak nie je spokojný

Slovenský center strelil jeden z najdôležitejších gólov kariéry. Pre Chicago vďaka nemu stále žije šanca na postup do finále NHL.

Michal Handzuš sa teší so spoluhráčmi z víťazného gólu v predĺžení.(Zdroj: SITA/AP)
Víkendový zájazd na FC Barcelona za skvelých 350€ >

BRATISLAVA. „V útoku sa mi vôbec nedarí, pomohol som aspoň v obrane,“ hovoril sebakriticky ešte po prvom kole play off Michal Handzuš. Podržal ho však tréner Joel Quenneville aj Marián Hossa, ktorí ho chválili za výbornú hru v oslabení.

Postupne dostal na ľade väčší priestor. Na začiatku série s Los Angeles dokonca korčuľoval v druhom útoku, podobne ako minulý rok. Vo štvrtom stretnutí ho ale tréner stiahol, hral len necelých päť minút.

Handzuš mu však odpovedal najlepšie v piatom zápase, ktorý rozhodol v 83. minúte, v druhom predĺžení. Chicago vďaka tomu ostalo v hre o postup do finále. S Los Angeles znížilo na 2:3 na zápasy.

„Musíte si veriť za každých okolnosti. Je jedno za akého stavu. Nie som spokojný so svojou hrou, ale hrám finále konferencie. Nemôžem byť sklamaný s hlavou dole,“ povedal nhl.com skúsený center.

Handzušov rozhodujúci gól.

Šikovnosť a krásny gól

Fanúšikom Blackhakws znovu ukázal, že má ešte na to, aby pomohol tímu aj v ofenzíve. Pred gólom pomohol vybojovať puk, ktorý sa dostal ku Brandonovi Saadovi, ktorý mu ho výborne prihral pred bránku. Tam už nekrytý Handzuš prekonal bekhendom brankára Jonathana Quicka. Bol to pre neho len druhý gól a tretí bod v tohtoročnom play off.

„Počkal som, kým si Michal nakorčuľuje pred bránku. Prihral som mu. Urobil to veľmi šikovne a dal krásny gól,“ hovoril Saad. „Brandon skvele počkal do poslednej chvíle, kým sa k nemu dostali obrancovia. Prihral v pravom momente. Sám som bol prekvapený, aký som ostal voľný,“ dodal Handzuš.

Od zámorských novinárov nedostáva tridsaťsedemročný veterán mnoho rešpektu. Často ho kritizovali za slabšiu úspešnosť pri buly a málo ofenzívnu hru. V Blackhawks však vedia, čo v ostrieľanom strednom útočníkovi majú.

„Michal je bojovník. Každý večer robí to, čo potrebuje tím. V hociktorej lajne, v ktorej nastúpi. Bolo to vidieť minulý rok, keď bojoval s viacerými zraneniami. Nikdy sa však nesťažoval, každý večer dodal zostave niečo a pridal pár dôležitých gólov,“ povedal espn.com krídelník Patrick Kane.

Pripomenul minuloročné play off

Handzuš trochu nadviazal veľkým gólom, ktorý zachránil tímu sezónu, na skvelé minuloročné play off. Blackhawks ho získali na konci prestupového obdobia za výber v drafte zo San Jose. V Sharks prežíval dovtedy najhoršiu sezónu v kariére.

Mala to byť len posila, ktorá pomôže v hre v oslabení a na buly. Nakoniec sa stal slovenský center dôležitou súčasťou víťaznej skladačky. Zo štvrtej lajny sa prebojoval do druhej.

„Človek dúfa, že sa to raz stane aj jemu, že v jednom klube sa mu nedarí a po prestupe ožije. Je to skvelý pocit. Konečne som vyhral Stanleyho pohár a chcem ho získať znova. Najlepšie s Chicagom,“ povedal vtedy SME Handzuš. Blackhawks mu umožnili prianie uskutočniť, keď s ním predĺžili zmluvu o rok.

Stále čaká zverencov trénera Quennevilla mnoho roboty. Kings sú na tom lepšie. Najbližšie hrajú doma, kde však nemajú tento rok najlepšiu bilanciu. V play off vyhrali päť z ôsmich zápasov, s Chicagom ale uspeli v oboch dueloch na vlastnom ľade.

„Je to skvelá výhra, ale stále nič neznamená, prehrávame 2:3 na zápasy. Teraz musíme vyhrať ďalší ťažký zápas v Los Angeles,“ dodal Handzuš pre Chicago Tribune.