Kvalifikácia ME volejbalistiek: Slovenky prehrali s Rumunkami 0:3

Archívna snímka.
Archívna snímka. (Autor: TASR)
SITA|30. máj 2014 o 19:55

Priamo na európsky šampionát, ktorý sa uskutoční od 25. septembra do 4. októbra 2015, postúpi víťaz skupiny.

PIATRA-NEAMT. Slovenské volejbalistky prehrali v piatok vo svojom úvodnom vystúpení v rumunskom meste Piatra-Neamt na druhom turnaji F-skupiny v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 do Belgicka a Holandska s domácimi reprezentantkami 0:3 (-19, -19, -14). Stretnutie trvalo 76 minút. V úvodnom piatkovom dueli Rakúšanky zvíťazili nad hráčkami Bosny a Hercegoviny za 118 minút 3:2 (-23, 23, -23, 12, 11).

Lídrom tabuľkového poradia sú s dvanástimi bodmi Rumunky. Zverenky trénera Mareka Rojka figurujú na druhej priečke "efka" so šiestimi bodmi zo štyroch duelov. Rakúšanky dosiaľ získali štyri, Bosniačky dva body. Slovenky si môžu prípadným sobotňajším víťazstvom nad Rakúšankami (hrá sa o 15.00 h SELČ, pozn.) zabezpečiť istotu minimálne druhej "barážovej" pozície v F-skupine.

Priamo na európsky šampionát, ktorý sa uskutoční od 25. septembra do 4. októbra 2015, postúpi víťaz skupiny. Tím na druhom mieste ešte dostane šancu v barážovej III. fáze kvalifikácie v máji 2015.

Rumunsko - Slovensko 3:0 (19, 19, 14)

76 minút, rozhodovali: Pajevskij (Ukr.) a Tillmann (Maď.)

Úvod prvého setu bol vyrovnaný, Slovenky držali s domácimi reprezentantkami krok - 7:7. Rumunky následne zlepšili hru, dostali do vedenia 13:9, neskôr vyhrávali 22:17 a v prvom sete napokon uspeli 25:19.

V druhej časti hry zverenky trénera Rojka vzdorovali súperkám o čosi dlhšie. Výraznejší náskok domácich skresali na 14:15 zo svojho pohľadu, ale Rumunky opäť ožili, odskočili na 21:16 a druhý set vyhrali zhodne ako prvé dejstvo 25:19.

Slovenské reprezentantky vyhrávali v úvode tretieho setu 4:3, ale vzápätí získali rumunské volejbalistky päť bodov zo šiestich a otočili na 8:5 vo svoj prospech. Následne pridali štyri body v sérii a viedli 12:5. Svoj náskok zveľaďovali, vyhrávali 18:9 i 22:12. Tretí set Rumunky získali pomerom bodov 25:14 a celý duel vyhrali bez komplikácií 3:0.

Bosna a Hercegovina - Rakúsko 2:3 (23, -23, 23, -12, -11)

118 minút, rozhodovali: Sokolová (Poľ.) a Zotovičová (Srb.), 100 divákov

Tabuľka F-skupiny:

1. Rumunsko 4 4 0 12:1 12

2. Slovensko 4 2 2 6:6 6

3. Rakúsko 4 2 2 6:10 4

4. Bosna a Herceg. 4 0 4 5:12 2

Zostávajúci program druhého turnaja F-skupiny (časy sú SELČ):

Sobota 31. mája: Rakúsko - Slovensko (15.00), Bosna a Hercegovina - Rumunsko (17.30)

Nedeľa 1. júna: Slovensko - Bosna a Hercegovina (15.00), Rakúsko - Rumunsko (17.30)

Domov»Halové športy»Volejbal»Kvalifikácia ME volejbalistiek: Slovenky prehrali s Rumunkami 0:3