AKTUALIZOVANÉ 11.08

Skvelý Kane vybojoval pre Chicago siedmy zápas o finále NHL

Blackhawks budú bojovať v nedeľu v noci doma o ďalší postup do finále, kde už postúpil New York Rangers.

Patrick Kane udržal Chicago v hre o postup do finále.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Hokejisti Chicaga odvrátili aj druhý mečbal Los Angeles a sú stále v hre o obhajobu titulu v NHL. Po víťazstve 4:3 na ľade v Staples Centre vyrovnali finále Západnej konferencie na 3:3.

V zápase vyhrávali aj prehrávali

V dramatickom zápase začali lepšie domáci hráči, ale Blackhawks sa podarilo otočiť stav z 0:1 aj 2:3. Veľkosť obhajcov titulu sa ukázala najmä v tretej tretine.

V nej stratili vedenie behom dvoch minút, počas ktorých skórovali Doughty a Martinez. Chicago však na góly odpovedalo zásahmi Duncana Keitha a Patricka Kanea.

Rozhodne sa v noci na pondelok

Obrovskú zásluhu na výhre má najmä Kane, ktorý strelil dva góly, na jeden prihral a udržal Blackhawks v hre.

"Vždy sa snažíte odohrať najlepšie dôležité zápasy. V tíme máme množstvo skvelých hráčov, ktorí vedia zobrať na seba zodpovednosť. Nie je to len o mne. Keď príde rada na vás, je to vždy vtipné," povedal nhl.com americký krídelník.

"Som frustrovaný, ale rýchlo to hodím za hlavu. Máme ďalšiu šancu uspieť v siedmom zápase ako v prvých dvoch kolách. Dve šance na finále sme pokazili, tretej sa už nemienime vzdať," dodal obranca LA Drew Doughty.

Marián Hossa odohral v zápase takmer dvadsať minút. Trikrát vystrelil a v posledných minútach výborne bránil spolu s Michalom Handzušom. Skúsený center odkorčuľoval deväť a pol minúty a pripísal si mínusku.

V drese Kings hral vyše sedemnásť minút Marián Gáborík, ale neujala sa ani jedna z jeho štyroch striel. O tom, kto vyzve vo finále NHL New York Rangers sa rozhodne v noci z nedele na pondelok.

Finále play-off Západnej konferencie NHL

Los Angeles - Chicago 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

- stav série: 3:3, hrá sa na štyri víťazstvá

Góly: 18. D. King (Stoll, J. Williams), 46. Doughty (D. Brown, M. Richards), 48. Martinez (Doughty) - 22. P. Kane (Toews, Seabrook), 23. B. Smith (Sharp, Seabrook), 52. D. Keith (P. Kane, Shaw), 57. P. Kane (Saad, Hjalmarsson)

Marián Hossa odohral 20:33 min, 3 strely na bránku, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 9:25 min, 1 mínusový bod, 44% úspešnosť na vhadzovaní. Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 18:02 min, 4 strely, 1 mínusový bod.