Volejbalisti si vybojovali postup na európsky šampionát

Volejbalisti oslavujú postup na ME.
Volejbalisti oslavujú postup na ME. (Autor: TASR)
SITA|31. máj 2014 o 20:19

Slovenskí reprezentanti vyhrali nad Gréckom 3:0 a postúpili na majstrovstvá Európy.

RENTIS. Slovenskí volejbalisti postúpili na záverečný turnaj majstrovstiev Európy 2015 do Bulharska a Talianska.

V sobotňajšom stretnutí v gréckom meste Rentis na druhom turnaji C-skupiny v rámci II. fázy kvalifikácie získali proti domácim reprezentantom prvý set v pomere 25:22, čo im v predstihu zabezpečilo konečné prvé miesto v tabuľkovom poradí "céčka" a tiež postup na kontinentálny šampionát. Na majstrovstvách Európy sa Slováci predstavia po piaty raz v sérii.

Naši volejbalisti zvládli aj ďalšei dva sety, ktoré vyhrali 25:21 a 25:23. Vrátili tak Grékom prehru 0:3 z minulého týždňa z prvého turnaja v Poprade.

Slováci sa zúčastnia už na svojich 8. majstrovstvách Európy. Prvýkrát sa medzi európskou elitou predstavili v roku 1997, nasledovali šampionáty v rokoch 2001, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, na budúci rok sa európsky šampionát uskutoční v Bulharsku a v Taliansku. Doposiaľ najlepší výsledok dosiahli v roku 2011, keď na ME v Česku a v Rakúsku obsadili 5. miesto.

Hlas (zdroj: SVF):

Flavio Gulinelli (tréner SR): "Sme veľmi spokojní a šťastní za to, čo sme dokázali. Možno to nebol náš najlepší výkon, ale dôležitosť zápasu bola veľká a som rád, že to chalani zvládli. Prvý set bol trochu nervózny z oboch strán, ale v závere sme to ustáli a mohli sme sa upokojiť. Po druhom vyhratom sete sme dali šancu aj hráčom z lavičky a aj oni to zvládli perfektne. Vedeli sme, že nám stačí na postup vyhrať jeden set, ale na to sme sa vôbec nespoliehali. Pred zápasom sme si jasne povedali, že je naším cieľom vyhrať 3:0 a vrátiť Grékom prehru z Popradu. Myslím si, že takto má vyzerať mentalita tímu, ktorý sa chce zlepšovať a hrať volejbal na vysokej úrovni. Aj preto som veľmi rád, že sme to dokázali."

Emanuel Kohút (blokár SR): "Som veľmi rád, že sme ustáli absenciu Fera Ogurčáka, ktorý je kľúčovým hráčom nášho tímu. Chalani to veľmi dobre zvládli, ustáli sme to na prihrávke a celý zápas sme dobre útočili. Pred zápasom som sa trochu bál, aby sme sa neuspokojili, že nám stačí vyhrať jeden set. Zvládli sme to však perfektne, vrátili sme Grékom prehru 0:3 z Popradu a som veľmi šťastný."

Slovensko - Grécko 3:0 (22, 21, 23)

Slovensko: Masný, Bencz, Kohút, Paták, Červeň, Janušek, libero Kubš (Kostoláni, Zaťko)

Grécko: Tzourits, Petreas, Kokkinakis, Protopsaltis, Armenakis, Kournetas, libero Stefanou (Tzioumakas, Koumentakis)

Domov»Halové športy»Volejbal»Volejbalisti si vybojovali postup na európsky šampionát