Športové výsledky (1.6. 2014). Hádzanári vyhrali turnaj v Kaunase

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Futbal

Výsledky zápasov 9. kola brazílskej futbalovej ligy.

Vitoria - Sport Recife 0:1, Coritiba - Goias 3:0, Sao Paulo - Atletico Mineiro 2:1

Poľská liga - 37. kolo, skupina o udržanie.

Zaglebie Lubin - Widzew Lodž 3:3 /za domácich Guldan iba na lavičke náhradníkov/, Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:2 /Horváth celý zápas, Ižvolt do 77. min., Cicman na lavičke náhradníkov - Zajac celý zápas/, Korona Kielce - Slask Vroclav 1:5 /Staňo do 46. min. + ŽK - Pich do 75. min., Kelemen na lavičke náhradníkov/, Cracovia Krakov - Jagiellonia Bialystok 2:2

Nedeľňajšie stretnutí záverečného 30. kola najvyššej maďarskej futbalovej súťaže.

Ferencváros Budapešť - Paks 2:0 - Peter Molnár (Paks) odchytal celé stretnutie.

Videoton Fehérvár - DVTK Diósgyör 1:1 - Tomáš Tujvel (Fehérvár) sedel na lavičke náhradníkov.

Výsledky kvalifikácie hráčov do 21 rokov o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2015 do Česka.

1. skupina:

KOUVOLA

Fínsko - Moldavsko 1:0 (0:0)

Gól: 55. Hatakka

Tabuľka 1. skupiny:

1. Anglicko 8 7 1 0 27:2 22

2. Moldavsko 8 4 1 3 9:3 13

3. Fínsko 8 3 3 2 10:8 12

4. Wales 8 3 1 4 9:10 10

5. Litva 7 2 1 4 5:14 7

6. San Maríno 9 1 1 7 2:25 4

8. skupina:

BAKU

Azerbajdžan - Nórsko 0:1 (0:0)

Gól: 84. Omoijuanfo

Tabuľka 8. skupiny:

1. Portugalsko 6 6 0 0 17:4 18

2. Izrael 5 3 0 2 17:11 9

3. Nórsko 7 3 0 4 10:17 9

4. Macedónsko 6 1 1 4 3:8 4

5. Azerbajdžan 6 1 1 4 5:12 4

Turnaj futbalistov do 21 rokov v Toulone.

finále:

Francúzsko 21 - Brazília 21 2:5 (2:2)

Góly: 6. a 14. Bahebeck (prvý z 11 m) - 8. Alisson, 31. a 63. Ademilson (oba z 11 m), 46. Marquitos, 68. Thalles

o 3. miesto:

Portugalsko 21 - Anglicko 21 1:0 (0:0)

Gól: 56. Horta

Tenis

Turnaj ITF kategórie Futures v českom Jablonci (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).

Dvojhra - finále:

Marek Michalička (ČR) - Adrian Sikora (SR-2) 6:1, 6:3

Juniorské Roland Garros

Dvojhra juniorov - 1. kolo

Orlando Luz (Braz.-2) - Alex Molčan (SR) 6:1, 6:1 za 52 minút

Dvojhra junioriek - 1. kolo:

Rebecca Šramková (SR) - Dasha Ivanovová (USA) 6:2, 6:4 za 64 minút

Kristína Schmiedlová (SR-11) - Katrine Isabel Steffensenová (USA) 6:1, 6:2 za 50 minút

ATP Challenger Tour v talianskej Vicenze (dotácia 42 500 eur, antuka)

Dvojhra - finále:

Filip Krajinovič (Srb.) - Norbert Gombos (SR-7) 6:4, 6:4 za 69 minút

Atletika

45. ročník najstarších chodeckých pretekov na Slovensku v Borskom Mikuláši.

Muži (chôdza 10 km): 1. Anton Kučmín 41:55 min, 2. Patrik Spevák 42:37, 3. Dušan Majdán (všetci VŠC Dukla B. Bystrica) 43:13

Ženy (chôdza 5 km): 1. Viktória Madarászová (Maď.) 22:16 min, 2. Mária Gáliková 22:28, 3. Mária Czaková (obe VŠC Dukla B.Bystrica) 22:51.

Juniori (chôdza 10 km): 1. Venyercsén (Maď.) 43:39, 2. Úradník (SR) 43:58, 3. Chojecki (Poľ.) 46:01,... 5. Morvay 46:46, 6. Linkeš (obaja SR) 47:47.

Medzištátne stretnutie: 1. Maďarsko 7 b., 2. Slovensko (Úradník, Morvay, Linkeš) 7, 3. Poľsko 7, 4. Chorvátsko 15.

Juniorky (chôdza 5 km): 1. Récseiová (Maď.) 23:53, 2. E. Drahotová (ČR) 24:02, 3. Augustynová (Poľ.) 24:14, 4. Hornáková 24:21, 5. Čubaňová 24:36, 9. Škantárová (všetky SR) 25:12

Medzištátne stretnutie: 1. Maďarsko 7, 2. Slovensko (Hornáková, Čubaňová, Škantárová) 7, 3. Poľsko 9, 4. Rakúsko 15, 5. Chorvátsko 17.

Výsledky sobotňajšieho 4. ročníka cestného behu Ružindolský víchor.

Muži (6,2 km): 1. Pavol Bukovác (behame.sk) 22:13 min, 2. Michal Puškár 22:48, 3. Lukáš Záhorec (obaja Slávia Trnava) 23:01

Ženy (6,2 km): 1. Blažena Pánisová (Borová) 33:52

Atletický Junior míting 2014 v Nitre

MUŽI

100 m (+2,8 m/s): 1. Šímík 10,47, 2. Matúš (obaja Slávia STU Bratislava) 10,58, 3. Rigler (Vital Bratislava) 10,80

200 m (+1,8): 1. Matúš 21,40 - limit na MSJ, 2. Rigler 21,91, 3. Marček (ŠOG Nitra) 22,82

400 m (Memoriál M. Púchovského): 1. Danáč (AC Stavbár Nitra) 49,16, 2. Privalinec (ŠOG Nitra) 49,29, 3. Páleník (AC Stavbár Nitra) 49,45

1500 m: 1. Kováč (Slávia STU) 4:03,37, 2. Mazúch (ŠOG Nitra) 4:14,81

výška: 1. Šoka (Slávia STU) 194

diaľka: 1. Miklušičák (Slávia STU) 669 (+2,6)

žrď: 1. Juhos (ŠOG Nitra) 330

guľa: 1. Olej (VŠC Dukla B. Bystrica) 18,08, 2. D. Daniš (Slávia ŠG Trenčín) 16,78, 3. Löbb (ŠOG Nitra) 15,78

disk: 1. Löbb (ŠOG Nitra) 49,10

kladivo: 1. Koukal (Spartak Dubnica) 58,90

oštep: 1. Žeňúch (VŠC Dukla) 77,56, 2. Chlebovec (Slávia TU Košice) 60,82

ŽENY

100 m (+2,6 m/s): 1. Kršáková (Dubnica) 11,67 (v rozbehu 11,90/+1,4), 2. Putalová (Slávia UK) 11,92 (v rozbehu 12,05/+0,4)

200 m (+3,2): 1. Kršáková 24,10, 2. Putalová 24,21, 3. Ledecká (ŠOG Nitra) 25,27

400 m: 1. Nováková (ŠOG Nitra) 1:00,70

1500 m: 1. Styková (AC Nové Zámky) 4:53,00

výška: 1. Holzknechtová (ŠOG Nitra) 160

žrď: 1. Hrvolová (Dubnica) 342

trojskok: 1. Baňovičová (AC Malacky) 12,95

guľa: 1. Haboráková (Akademik TU Košice) 11,93

oštep: 1. Kadlečíková (VŠC Dukla) 40,20

kladivo: 1. Kaňuchová (VŠC Dukla) 64,12

Hádzaná

Medzinárodný turnaj štyroch krajín v litovskom Kaunase.

Slovensko - Poľsko "B" 29:24 (17:11)

Zostava a góly SR: T. Paul, Žernovič - Slaninka, B. Sivák, Adamčík, Miženko 5, M. Briatka, Cigáň 2, M. Volentics 3, Gamrát 4, Mikéci 1, Rábek 6, Ľ. Ďuriš 2, P. Hruščák 5, Pekár, Zechmeister 1

pok. hody: 0 - 4/2, vylúčení: 7 - 3, 100 divákov

Zoltán Heister (tréner SR): "Prvýkrát na turnaji nám vyšiel prvý polčas, bolo to zásluhou zlepšenej obrany i Žernoviča v bránke a premieňaním gólových príležitostí. Celkovo boli tieto tri turnajové stretnutia pre nás dobrou prípravou, so súpermi sme si mohli precvičiť to, čo sme potrebovali. Myslím si, že od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali, chlapci sa postupne zohrávali a bolo to vidieť aj na našej hre v defenzíve. Žernovič ma veľmi príjemne prekvapil, podržal svoj tím."

Tabuľka:

1. Slovensko 3 3 0 0 82:71 6

2. Poľsko "B" 3 2 0 1 84:79 4

3. Litva 2 0 0 2 48:52 0

4. Izrael 2 0 0 2 49:61 0

Volejbal

Súhrn výsledkov sobotňajších duelov Svetovej ligy vo volejbale mužov.

B-skupina:

NIŠ

Srbsko - Rusko 3:1 (-21, 16, 18, 20)

C-skupina:

CALGARY

Kanada - Fínsko 3:0 (21, 19, 20)

D-skupina:

MONTPELLIER

Francúzsko - Japonsko 3:0 (16, 18, 21)

SALTA

Argentína - Nemecko 3:0 (22, 23, 21)

E-skupina:

EINDHOVEN

Holandsko - Kórejská republika 3:0 (19, 26, 23)

POVOA DE VARZIM

Portugalsko - Česko 3:1 (23, -19, 18, 20)

Volejbalistky Nemecka sa stali víťazkami prestížneho medzinárodného turnaja vo švajčiarskom Montreux, keď si v nedeľňajšom finále poradili s USA 3:1. Bronz si vybojovali Rusky, ktoré zdolali Čínu 3:2.

Výsledky:

finále:

Nemecko - USA 3:1 (19, -19, 17, 21)

o 3. miesto:

Čína - Rusko 2:3 (19, -19, 17, -22, -11)

Hokejbal

Hokejbalisti HBK Nitrianski Rytieri Nitra sa stali víťazmi extraligy mužov v ročníku 2013/2014, keď v treťom finále play off zdolali HBK hokejmarket Skalica 3:1. V sérii hranej na tri víťazstva triumfovali suverénne 3:0.

tretí zápas finále play off extraligy

HBK hokejmarket Skalica HBK Nitrianski Rytieri Nitra 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: Martinusík Kučerka, R. Kašša, Hrivnák

/na zápasy: 0:3, HBK Nitrianski Rytieri Nitra sa stali majstrami/

Šach

Mitropa Cup 2014 v Ružomberku.

Open: 1. Maďarsko 15 bodov, 2. Nemecko 14, 3. Slovensko A (Ján Markoš, Peter Michalík, Tomáš Petrík, Marián Jurčík, Štefan Mazur) 12, 4. Rakúsko 10, 5. Taliansko 9, 6. Švajčiarsko 8, ... 10. Slovensko B (Eva Repková, Christopher Repka, Juraj Druška, Martin Nayhebaver, Viktor Gažík) 3

Ženy: 1. Taliansko 14, 2. Nemecko 14, 3. Rakúsko 11, 4. Maďarsko 9, 5. Poľsko 8,5, 6. Slovensko A (Julia Kočetkovová, Veronika Gažíková) 8,0, ... 8. Slovensko B (Monika Matyčáková, Zuzana Milcová, Jana Kahancová) 7.

Akvatlon

Majstrovstvá Európy v akvatlone v nemeckom Kolíne nad Rýnom.

Muži - elite (vzdialenosti 2,5 km beh + 1 km plávanie + 2,5 km beh):

1. Oleksij Siutkin (Ukr.) 28:31 min, 2. Dmitrij Maľar (Ukr.) 28:35, 3. Pedro Mendes (Portug.) 28:47,...23. Ján Pavlík 31:01, 30. Simon Brunovský (obaja SR) 31:56.

Muži do 23 rokov:

1. Jiří Kalus (ČR) 29:24 min, 2. Maxim Subotin (Rus.) 29:45, 3. Viačeslav Pimenov (Rus.) 29:45,... 8. Simon Brunovský (SR) 31:56.

Ženy - elite:

1. Tereza Zimovjanová (ČR) 31:43 min, 2. Hannah Kitchenová (V. Brit.) 31:48, 3. Magdalena Melniková (Poľ.) 32:19

Ženy do 23 rokov:

1. Magdalena Melniková (Poľ.) 32:19 min, 2. Agata Litwinová (Poľ.) 33:13, 3. Magdalena Wisniewská (Poľ.) 34:51

Horská cyklistika

Výsledky nedeľňajších súťaží v cross country na pretekoch Svetového pohára horských cyklistov v nemeckom Albstadte:

Muži: 1. Julien Absalon (Fr.) 1:29:24 h, 2. Nino Schurter (Švaj.) +1:19 min, 3. Stéphane Tampier (Fr.) +1:24, ... 44. Michal Lami +8:16, 58. Martin Haring (obaja SR) zaostal o 1 kolo

Ženy: 1. Pauline Ferrandová Prevotová (Fr.) 1:30:59 h, 2. Gunn-Rita Dahleová-Flesjaaová (Nór.) +2:59 min, 3. Jolanda Neffová (Švaj.) +3:19, ... 28. Janka Keseg Števková (SR) zaostala o 1 kolo

Bejzbal

Výsledky sobotňajších stretnutí severoamerickej futbalovej súťaže MLS.

Seattle - Salt Lake 4:0, Toronto - Columbus 3:2, DC United - Kansas City 1:0, Montreal - New England 2:0, Dallas - San Jose 1:2, Chivas - Philadelphia 0:3

Stolný tenis

Výsledok odvetného stretnutia finále Pohára ETTU v stolnom tenise mužov 2013/2014:

1. FC Saarbrücken TT (Nem.) - TTF Liebherr Ochsenhausen (Nem.) 1:3 - prvý zápas 3:0, Saarbrücken sa stal víťazom Pohára ETTU mužov 2013/2014

Bojan Tokič - Liam Pitchford 2:3 (-6, 10, -10, 3, -15)

Bastian Steger - Kirill Skačkov 3:0 (8, 8, 10)

Tiago Apolonia - Simon Gauzy 1:3 (-6, 5, -10, -5)

Bojan Tokič - Kirill Skačkov 2:3 (-11, 5, -5, 6, -8)

Pozemný hokej

MS žien

ženy - A-skupina

Holandsko - Japonsko 6:1

Do MS v pozemnom hokeji v Haagu vstúpili domáci Holanďania víťazstvom, keď Argentínčanov zdolali 3:1.

Výsledky úvodných zápasov v skupinách.

A-skupina: Austrália - Malajzia 4:0 (1:0), Belgicko - India 3:2 (1:0), Anglicko - Španielsko 1:1 (1:0).

B-skupina: Nemecko - JAR 4:0 (2:0), Holandsko - Argentína 3:1 (1:1), N. Zéland - Kórejská rep. 2:1 (1:0)

Veslovanie

Výsledky finálových jázd ME v Belehrade vo veslovaní.

olympijské disciplíny:

muži:

skif: 1. Ondřej Synek (ČR) 6:54,95 min., 2. Marcel Hacker (Nem.) 6:56,12, 3. Mindaugas Griskonis (Lit.) 7:00,33,

dvojka bez korm.: 1. Veselin Savič, Dušan Bogičevič (Srb.) 6:21,75, 2. Rogier Blink, Mitchel Steenman (Hol.) 6:21,99, 3. Bastian Bechler, Anton Braun (Nem.) 6:24,71,

dvojskif: 1. Rolandas Mascinskas, Saulius Ritter (Lit.) 6:08,82, 2. Aleksandar Aleksandrov, Boris Jotov (Azerb.) 6:09,36, 3. Hans Gruhne, Stephan Krüger (Nem.) 6:10,09,

dvojskif - ľahká hm.: 1. Stany Delayre, Jérémie Azou (Fr.) 6:11,80, 2. Konstantin Steinhübel, Lars Hartig (Nem.) 6:13,22, 3. Kristoffer Brun, Are Strandli (Nór.) 6:13,28,

štvorka bez korm.: 1. Veľká Británia (Mohamed Sbihi, George Nash, Alex Gregory, Andrew Triggs Hodge) 5:46,86, 2. Grécko 5:51,02, 3. Taliansko 5:51,72,

párová štvorka: 1. Ukrajina (Artem Morozov, Olexandr Nadtoka, Dmytro Michai, Ivan Dovgodko) 5:41,92, 2. V. Británia 5:42,19, 3. Nemecko 5:42,83,

štvorka bez korm. - ľahká hm.: 1. Dánsko (Jacob Larsen, Jacob Barsoe, Kasper Winther, Morten Jorgensen) 6:08,81, 2. V. Británia 6:10,97, 3. Francúzsko 6:12,81,

osma: 1. Nemecko (Felix Wimberger, Andreas Kuffner, Eric Johannesen, Richard Schmidt, Malte Jakschik, Maximilian Reinelt, Maximilian Planer, Martin Sauer, Felix Drahotta) 5:33,95, 2. Rusko 5:34,99, 3. V. Británia 5:35,56.

ženy:

skif: 1. Mirka Knapková (ČR) 7:42,74 min., 2. Chantal Achterbergová (Hol.) 7:43,02, 3. Sanita Puspureová (Ír.) 7:43,04,

dvojka bez korm.: 1. Helen Gloverová, Polly Swannová (V. Brit.) 7:03,62, 2. Cristina Grigorasová, Laura Operová (Rum.) 7:08,52, 3. Aletta Jorritsmová, Heleen Boersová (Hol.) 7:10,56,

dvojskif: 1. Magdalena Fularczyková, Natalia Madajová (Poľ.) 6:52,15, 2. Donata Vistartaiteová, Milda Valciukaiteová (Lit.) 6:52,59, 3. Nicole Beukersová, Inge Janssenová (Hol.) 6:56,60,

dvojskif - ľahká hm.: 1. Laura Milaniová, Elisabetta Sancassaniová (Tal.) 6:54,85, 2. Lena Müllerová, Anja Noskeová (Nem.) 6:55,56, 3. Imogen Walshová, Katherine Copelandová (V. Brit.) 6:55,77,

párová štvorka: 1. Bielorusko (Taciana Kuchtová, Julija Bičyková, Jekaterina Karstenová, Kaziaryna Šliupskaja) 6:14,64, 2. Nemecko 6:15,38, 3. Poľsko 6:17,81,

osma: 1. Rumunsko 6:16,64, 2. Veľká Británia 6:18,32, 3. Nemecko 6:19,97.

neolympijské disciplíny:

muži:

skif - ľahká hm.: 1. Pedro Fraga (Portug.) 6:51,72, 2. Marcello Miani (Tal.) 6:54,42, 3. Michael Schmid (Švajč.) 6:56,44,

dvojka bez korm. - ľahká hm.: 1. Simon Niepmann, Lucas Tramer (Švajč.) 6:29,57, 2. Sam Scrimgeour, Jonathan Clegg (V. Brit.) 6:30,32, 3. Tim Weerkamp, Ivo de Graaf (Hol.) 6:30,49,

ženy:

skif - ľahká hm.: 1. Aikaterini Nikolaidou (Gr.) 7:33,12, 2. Marie-Anne Frenkenová (Hol.) 7:34,95, 3. Leonie Plessová (Nem.) 7:35,86.

Vodný motorizmus

Slovenský reprezentant vo vodnom motorizme Marián Jung sa stal majstrom Európy v triede O-700. Člen Dukly Banská Bystrica na nedeľňajších pretekoch v českých Jedovniciach suverénne vyhral tri rozjazdy a zvíťazil pred Maďarom Attilom Havasom a Talianom Giuseppem Rossim.

Kros triatlon

Výsledky súťaží na majstrovstvách Európy v kros triatlone

Muži: 1. Kris Coddens (Belg.) 2:17:03 h,... 5. Tomáš Kubek (SR) 2:20:28

Muži do 23 rokov: 1. Tomáš Kubek (SR) 2:20:28 h, 2. Alessio Buraccioni (Tal.) 2:27:00, 3. Mark Hamersma (Hol.) 2:27:12

Juniori: 1. Branislav Dubeň (SR) 1:19:15

Ženy: 1. Katrin Müllerová (Nem.) 2:34:20 h,... 10. Ľubomíra Kalinová 2:51:32,...13. Silvia Valová (obe SR) 3:11:34

Ženy do 23 rokov: 1. Lindy van Anrooyová (Hol.) 3:00:27 h, 2. Silvia Valová (SR) 3:11:34

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
  2. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
  3. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
  4. Rastie nám pokrivená generácia?
  5. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
  6. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
  7. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
  8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
  9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
  10. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
  1. Detské zúbky sú veda
  2. Štartujú jesenné módne dni v Poluse
  3. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
  4. Rastie nám pokrivená generácia?
  5. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
  6. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
  7. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
  8. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
  9. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
  10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
  1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 21 836
  2. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 11 090
  3. Rastie nám pokrivená generácia? 9 610
  4. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 3 120
  5. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 2 160
  6. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 2 097
  7. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 612
  8. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 427
  9. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji 1 316
  10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky 1 191

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

Neprehliadnite tiež

Sagan: Okruh? Načo by som si ho dnes išiel pozrieť, veď zajtra ho uvidím

Peter Sagan v nedeľu zabojuje o tretí titul majstra sveta za sebou.

Vlani zostal so Saganom až do konca. Kolář vie, čo treba pre úspech

Michael Kolář pomohol Petrovi Saganovi k zisku dvoch titulov majstra sveta. A bude pri ňom aj v nedeľu v nórskom Bergene.

Matej Tóth po jedenástich rokoch nevyhral anketu Chodec roka

Víťazkou ankety sa stala Mária Katerinka Czaková.