Cyklotrialistka Janíčková skončila v Krakove druhá

(Autor: ILUSTRAČNÉ TASR)
SITA|1. jún 2014 o 10:25

Prvé kolo Svetového pohára v cyklotriale sa rozbehlo v poľskom Krakove.

KRAKOV. Na pretekoch 1. kola Svetového pohára v cyklotriale v poľskom Krakove potvrdili slovenské reprezentantky výbornú formu. Tatiana Janíčková v treťom kole po zaváhaní prišla o vedenie v súťaži a obsadila 2. miesto.

Ako minuloročná majsterka sveta a víťazka všetkých podujatí SP 2013 mala v Krakove vyššie ambície. Na 6. priečke skončila ďalšia Slovenka Kristína Sýkorová.

Tá nazbierala 26 trestných bodov. Víťazkou sa stala Nemka Nina Reichenbachová, tretia bola Španielka Gemma Abantová s rovnakým počtom trestných bodov Janíčková (15).

Ján Kočiš v kvalitnej konkurencii kategórie Elite "20“ ako jediný Slovák postúpil z kvalifikácie do semifinálových jázd, kde potom obsadil nepostupové 15. miesto.

Celá súťaž bola situovaná na námestí pred Krakovskou galériou. Preteky sprevádzalo nepríjemné daždivé počasie, ktoré ešte viac skomplikovalo prejazd kontrolných úsekov. Agentúru SITA informoval reprezentačný tréner cyklotrialistov Štefan Pčola.