Škantárovci získali na ME ďalšie zlato, Dukátovej vletel na trať slnečník

Slovenskí deblisti Ladislav a Peter Škantárovci finišujú ako prví vo finálovej jazde v kategórii C2 mužov na majstrovstvách Európy. (Autor: TASR)
TASR|1. jún 2014 o 11:10

Bratia Hochschornerovci obsadili vo Viedni štvrté miesto. Elena Kaliská skončila ôsma, Jana Dukátová desiata.

BRATISLAVA. Na majstrovstvá Európy na novom vodnom kanáli vo Viedni sa vrátili slovenskí vodní slalomári na staré pozície.

Po chudobnejších rokoch opäť získali tri zlaté medaily. Zaslúžili sa o ne kanoisti.

Prvé zlato Slafkovského

Alexander Slafkovský získal prvé zlato v individuálnych pretekoch na ME či MS, druhý skončil Michal Martikán.

„Po druhých, tretích miestach sa už patrilo zvíťaziť. V tejto sezóne som začal trochu rozpačito, najdôležitejšiu jazdu som však s malými chybami zvládol. To stačilo, hovoril Slafkovský.

„V cieli som mal nervy, Michala som sa obával, keď však ťukol, mohol som sa tešiť naplno, hovorí,“ Slafkovský. Strieborný Michal Martikán sa ohodnotil školským spôsobom, výborná to nebola.

„Vedel som o dotyku, z koncentrácie som však nepopustil a šiel som svoju jazdu. Mám striebro, začať novú kariéru druhým miestom nie je zlé, ten jeden dotyk ma však bude ešte dlhšie mrzieť, povedal dvojnásobný olympijský víťaz.

Škantárovci bezchybne

Dve medaily pre Slovensko v singloch považuje Michal Martikán za krásny výsledok. „Neprekáža mi, že ma zdolal Sašo, skôr to, že som sa dotkol jednej bránky.“

Bratranci Ladislav a Peter Škantárovci dosiahli skvelý čas 95,41 bez trestných sekúnd.

„Je to jedna z našich najvzácnejších medailí. V predchádzajúcej sezóne sme sa trochu trápili, ale tento rok sa nám doteraz jazdilo veľmi dobre. Som rád, že naša jazda bola bez chýb,“ zhodnotil 31-ročný Ladislav Škantár.

„Keď sme prišli do cieľa, vedeli sme, že 95 sekúnd je naozaj veľmi dobrý čas. Bola to už naša štvrtá jazda na tej istej trati.“ Škantárovci získali už tretiu zlatú medailu v kategórii C2 z majstrovstiev Európy.

Z prvenstva sa rodáci z Kežmarku tešili aj v roku 2007 v Liptovskom Mikuláši a v roku 2010 tiež na domácej vode v Čunove.

Zlatú bodku za šampionátom urobili deblisti v hliadkach.

Smola Dukátovej

Kajakárka Jana Dukátová prežila neobyčajnú situáciu. Vo finále jej padol na trať slnečník, ktorý silný vietor odhodil do kanála.

Tento moment výrazne Dukátovú ovplyvnil a nasledoval protest, jazdu po 15 minútach opakovala, no nezlepšila sa. Skončila až na 10. mieste, keď jej už chýbali sily. Ani Elena Kaliská nebola príliš spokojná s ôsmou priečkou.

ME vo vodnom slalome - Viedeň

K1 ženy - finále: 1. Ricarda Funková (Nem.) 96,11 s (0 trest. sekúnd), 2. Melanie Pfeiferová (Nem.) 96,37 (0), 3. Emilie Ferová (Fr.) 96,65 (0), 4. Jasmin Schornbergová (Nem.) 97,30 (0), 5. Fiona Pennieová (V. Brit.) 97,52 (0), 6. Kateřina Kudejová (ČR) 98,04 (2), 7. Bethan Lathamová (V. Brit.) 98,96 (2), 8. Elena Kaliská (SR) 99,97 (0), 9. Eva Terceljová (Slovin.) 102,22 (4), 10. Jana Dukátová (SR) 108,45 (6)

C2 muži - finále: 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 95,20 (0), 2. Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala (Poľ.) 95,41 (0), 3. Luka Božič, Sašo Taljat (Slovin.) 96,93 (0), 4. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 97,81 (2), 5. Franz Anton, Jan Benzien (Nem.) 98,02 (0), 6. Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov (Rus.) 98,39 (2).

Domov»Ďalšie športy»Škantárovci získali na ME ďalšie zlato, Dukátovej vletel na trať slnečník