Maďarsko - Slovensko 5:6 (2:4)
Góly SR: Rick 2, Haľko, Kyjovský, Bahna, Kozár
Tenis
Turnaj ITF v Budapešti
Štvorhra - štvrťfinále
Zuzana Luknárová, Jevgenija Paškovová (SR/Rus.-3) - Kristýna Hrabalová, Natalie Suková (ČR/USA) 6:3, 6:0
Turnaj ITF kategórie Futures v Parme
Dvojhra - 2. kolo:
Ivo Klec (SR-6) - Antonio Massara (Tal.) 7:5, 2:0 skreč, Massara odstúpil
Turnaj ITF kategórie Futures v tureckom Bodrume
Dvojhra - 2. kolo:
Filip Horanský (SR-5) - Davide Melchiorre (Tal.) 6:1, 7:5
Turnaj ITF kategórie Futures v chorvátskom Bole
Štvorhra - štvrťfinále:
Tomas Lipovsek Puches, Rjusei Makiguči (Arg./Jap.-3) - Filipp Kekerčeni, Michal Milko (Ukr./SR) 6:2, 7:6 (3)
Turnaj ATP Challenger Tour Unicredit Czech Open v českom Prostějove.
Dvojhra - štvrťfinále:
Norbert Gombos (SR) - Julian Reister (Nem.-7) 1:6, 7:6 (4), 6:1 za 111 minút
ATP Challenger Tour Franken Challenge v nemeckom Fürthe
Štvorhra - 1. kolo
Ruben Gonzales, Roberto Maytin (Filip./Ven.-2) - Andrej Martin, Wayne Odesnik (SR/USA) 6:3, 6:7 (5), 10:7 (zápasový tajbrejk) za 87 minút
Bejzbal
Výsledky stretnutí zámorskej bejzbalovej súťaže MLB.
Los Angeles Dodgers - Chicago White Sox 1:2, Colorado - Arizona 8:16, Houston - Los Angeles Angels 0:4
Kansas City - St. Louis 2:5, Minnesota - Milwaukee 6:4, Chicago Cubs - New York Mets 5:4, Texas - Baltimore 5:6, Cincinnati - San Francisco 2:3
Tampa Bay - Miami 4:5, Detroit - Toronto 2:8, New York Yankees - Oakland 4:7, Washington - Philadelphia 8:4
San Diego - Pittsburgh 3:2, Atlanta - Seattle 0:2, Cleveland - Boston 7:4
Box
Medzinárodný turnaj v boxe VC Ústí nad Labem (4. - 7. júna 2014) - stredajšie výsledky Slovákov.
kategória do 60 kg: Otar Eranosian (Gruz.) - Michal Zátorský (SR) - Eranosian vyhral TKO v 3. kole
do 75 kg: Raffaele Munno (Tal.) - Henrich Bagin (SR) 3:0 na body
In-line hokej
MS v in-line hokeji IIHF - TOP divízia.
štvrťfinále
Švédsko - Slovensko 12:1 (5:0, 2:1, 2:0, 3:0)
Góly: 1. Nilsson (Sjören), 2. Nilsson (Svensson, Axelsson), 4. Axelsson (Svensson, Gunnarsson), 8. Gunnarsson (Svensson, Axelsson), 10. Gunnarsson (Svensson), 18. Bejmo (Axelsson, Kokkonen), 19. Sjören (Bejmo, Höglund), 26. Berglund (Axelsson, Erkgards), 32. Lilja (Eriksson, Sjören), 40. Svensson (Nilsson, Axelsson), 45. Nilsson (Kokkonen, Erkgards), 46. Nilsson (Wall) - 15. Ručkay (Šiller)
Pozemný hokej
Výsledky štvrtkových stretnutí na majstrovstvách sveta mužov a žien v pozemnom hokeji v holandskom Haagu (31. mája - 15. júna)
MUŽI (spolu 12 krajín, zlato obhajuje Austrália):
Základná A-skupina:
Malajzia - Anglicko 0:2 (0:1)
Belgicko - Austrália 1:3 (0:2)
India - Španielsko 1:1 (1:1)
ŽENY (spolu 12 krajín, zlato obhajuje Argentína):
Základná A-skupina:
Belgicko - Austrália 2:3 (1:1)
Kórejská republika - Japonsko 1:1 (1:0)
Nový Zéland - Holandsko 0:2 (0:2)
Atletika
V úvodných disciplínach 34. ročníka atletického mítingu Golden Gala - Memoriál Pietra Mennue v Ríme, ktorý bol štvrtým dielom prestížneho seriálu Diamantová liga, sa zrodili víťazstvá favoritov.
V guli žien dosiahla Novozélanďanka Valerie Adamsová už celkovo 48. triumf po sebe, stačilo jej naň o jediný centimetrík prekonať 20 m. Od OH 2012 v Londýne neprehrala ani kolumbijská trojskokanka Caterine Ibargüenová, v Ríme predĺžila svoju víťaznú sériu na dvanásť súťaží, keď dosiahla 14,48 m. Kolumbijčanka skákala len dva pokusy, víťazný výkon dosiahla v druhej sérii.
V disku suverénne triumfoval úradujúci majster sveta, Európy a olympijský víťaz Robert Harting z Nemecka výkonom 68,36 m. Za Malachowského rekordom mítingu zaostal len o 42 cm.
Výsledky
muži:
disk: 1. Robert Harting (Nem.) 68,36 m, 2. Piotr Malachowski (Poľ.) 65,86, 3. Viktor Butenko (Rus.) 64,87
400 m: 1. LaShawn Merritt (USA) 44,48 s, 2. Yousef Ahmed Masrahi (Saud. Arábia) 45,14, 3. David Verburg (USA) 45,18
1500 m: 1. Silas Kiplagat (Keňa) 3:30,44 min, 2. Ayanleh Souleiman (Džibuti) 3:31,19, 3. Asbel Kiprop (Keňa) 3:31,89
ženy:
trojskok: 1. Caterine Ibargüenová (Kol.) 14,48 m, 2. Jekaterina Konevová (Rus.) 14,42, 3. Mabel Gayová (Kuba) 14,38
guľa: 1. Valerie Adamsová (N. Zél.) 20,01 m, 2. Christina Schwanitzová (Nem.) 19,60, 3. Gong Lijiao (Čína) 19,17
5000 m: Genzebe Dibabaová (Etiópia) 14:34,99 min, 2. Almaz Ayanaová (Et.) 14:37,16, 3. Viola Jelagat Kibiwotová (Keňa) 14:40.05
100 m prekážky: 1. Brianna Rollinsová (USA) 12,53 s, 2. Dawn Harperová-Nelsonová (USA) 12,54, 3. Queen Harrisonová (USA) 12,61
400 m prekážky: 1. Kaliese Spencerová (Jam.) 53,97, 2. Georganne Molineová (USA) 54,56, 3. Eilidh Childová (V. Brit.) 54,82
žrď. 1. Yarisley Silvová (Kuba) 4,70 m, 2. Lisa Ryzihová (Nem.) 4,60, 3. Silke Spiegelburgová (Nem.) 4,50