Kings sú majstri obratov, začali tak aj finále NHL

Útočník Los Angeles Justin Williams sa stáva talizmanom Kings. Rozhodol prvé finále NHL proti Rangers.

Justin Williams rozhodol.(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

BRATISLAVA. Hokejisti Los Angeles majú v sebe silu šampiónov, ktorá nebola v NHL dlhé roky. Aj minulý rok síce museli víťazi z Chicaga otáčať pri postupe sériu s Detroitom z 1:3. Kings to však dokážu každý večer.

V prvom kole proti San Jose postúpili len ako tretí tím v histórii, ktorý otáčal z 0:3, v druhom zas prehrávali 2:3 s Anaheimom. Vo finále konferencie síce viedli nad Chicagom 3:1, ale v rozhodujúcom siedmom zápase trikrát prehrávali, na začiatku 0:2. Zápas zvrátili v predĺžení.

„Neviem, či budú mať dostatok síl po 21 zápasoch aj vo finále,“ hovoril SME pred finálovou sériou proti Rangers Michal Handzuš.

Rangers nepomohol ani skvelý Lundqvist

Jeho slová potvrdil newyorský klub, ktorý vybehol na Kings ofenzívne. Po pätnástich minútach vyhrával 2:0. Kalifornský klub sa však opäť nevzdal, zápas vyrovnal a od tretej tretiny bol jasne lepší.

Rangers držal v hre len skvele chytajúci Henrik Lundqvist, ktorý kryl 40 striel. Nestačil však na víťazný zásah Justina Williamsa v predĺžení.

Prvé finále rozhodol Williams

„Mohol by dať takéto víťazné góly aj v ďalších zápasoch. Je jeden z mála, čo na to má,“ hovoril Los Angeles Times obranca Willie Mitchell.

Narážal na Williamsovu sériu v siedmich zápasoch. Krídelník ich hral v kariére sedem, všetky vyhral a má v nich skvelé štatistiky sedem gólov a sedem asistencií.

Tisícky ľudí medzi mrakodrapmi

„Je kapitánom rozhodujúcich zápasov. Prvýkrát si myslíte, že to je o šťastí, ale keď to opakuje dokola, presvedčíte sa o opaku,“ dodal center Mike Richards.

Veľkú pochvalu mu dal aj líder obrany Kings Drew Doughty. „Justin je jeden z najpodceňovanejších hráčov v NHL. Keď sa blíži rozhodujúca chvíľa, dal by som puk jemu alebo Anžemu Kopitarovi. Vždy vedia, čo vymyslieť.“

Marián Gáborík hral za Kings 17 minút, trikrát vystrelil a mal mínusku.

Rangers nepomohli ani skvelí fanúšikovia. Tí sa rozhodli, že si zápasy v Los Angeles užijú medzi vlastnými mrakodrapmi. Tisícky z nich pozerali úvodný duel na Manhattane v Bryant Parku. Ich hlasivky napokon tesne nestačili.