MS v in-line hokeji: Slováci nestačili na Nemcov a hrozí im zostup

Ilustračná snímka.
SITA|6. jún 2014 o 16:51

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji prehrali v piatkovom zápase v skupine o 5. - 8. miesto 4:5 po nájazdoch.

PARDUBICE.Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji prehrali v piatkovom zápase v skupine o 5. - 8. miesto na majstrovstvách sveta v českých Pardubiciach s hráčmi výberu Nemecka 4:5 po samostatných nájazdoch a reálne im hrozí zostup z elitnej kategórie.

Zverenci trénera Imricha Antala prehrávali už 0:3, no v tretej časti zmazali náskok súpera a Novajovský minútu pred štvrtou sirénou zariadil predĺženie.

V ňom sa o víťazovi nerozhodlo a Nemcom zabezpečil definitívnu záchranu Carciola.

V sobotu už o 10.00 h čaká tím SR duel proti zdolanému z večerného zápasu Česko - Veľká Británia o zotrvanie medzi elitou.

Slovensko - Nemecko 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 0:2, 3:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Šimúnek (J. Ručkay, Mrázik), 26. Prokop (F. Novák, T. Jaško), 27. J. Ručkay (Mrázik), 47. Novajovský (Preisinger, Holovič) - 8. Seifert, 17. Baier (Brazda, Jeske), 21. Carciola (Brandt, Jirik), 38. Carciola (Pfleger), rozhodujúci sam. nájazd: Carciola

Vylúčení: 2:3 na 1,5 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kralj (Slovin.) a Christiansen (Kan.), 100 divákov

Zostava SR: Ondrejka (Neumann) - Mrázik, J. Ručkay, Šiller, Haring - T. Jaško, F. Novák, Holovič, Prokop - Preisinger, Novajovský, L. Ružička, Šimúnek