Regehr sa vráti do zostavy LA Kings možno už v sobotu

Robyn Regehr (vľavo).
Robyn Regehr (vľavo). (Autor: SITA/AP)
SITA|7. jún 2014 o 14:04

Obranca Robyn Regehr sa zranil v prvej tretine úvodného zápasu semifinále Západnej konferencie.

LOS ANGELES. Už v sobotňajšom druhom finálovom stretnutí play-off zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár by sa do zostavy tímu Los Angeles Kings mohol vrátiť obranca Robyn Regehr.

Tridsaťštyriročný rodák z brazílskeho mesta Recife sa zranil v prvej tretine úvodného zápasu semifinále Západnej konferencie proti Anaheimu v úvode mája a odvtedy nehral.

Skúsený vicemajster sveta z roku 2005 absolvoval v tohtosezónnej vyraďovacej časti 8 duelov so ziskom dvoch asistencií, v základnej časti si pripísal 79 štartov. Celkovo má na svojom konte 1023 zápasov v NHL a ďalších 67 v play-off.

Tréner Kings Darryl Sutter zatiaľ neprezradil, kto uzdravenému zadákovi uvoľní miesto na zápasovej súpiske. LA vedie v sérii na štyri víťazstvá 1:0 na stretnutia.

Správu priniesol oficiálny web kalifornského klubu.