Repčík má limit na ME, v Regensburgu skončil štvrtý

Jozef Repčík.
Jozef Repčík. (Autor: ARCHÍV SME - PAVOL FUNTÁL)
SITA|7. jún 2014 o 19:45

Iveta Putalová zaostala na mítingu v nemeckom Regensburgu za limitom na majstrovstvá Európy o 55 stotín.

REGENSBURG. Slovenský rekordér na 800 m Jozef Repčík (Slávia UK Bratislava) je ďalší limitár na augustové atletické majstrovstvá Európy vo švajčiarskom Zürichu.

Strieborný medailista zo Svetovej univerziády 2013 v Kazani obsadil v sobotu na mítingu Sparkassen Gala 2014 v nemeckom Regensburgu na osemstovke 4. miesto časom 1:47,13 min a o 67 stotín prekonal limit SAZ na európsky šampionát.

Nie je spokojný s časom

Zverenec trénera Marcela Lopuchovského bude v Zürichu obhajovať postup do finále, v ktorom bol v Helsinkách 2012 siedmy.

"Som rád, že mám limit z krku, ale nemôžem sa uspokojiť len s takýmto časom. Bolo to rozbehnuté dosť rýchlo, bežalo sa mi dobre okrem poslednej stovky. Finiš musím ešte doladiť," uviedol Jozef Repčík.

Repčík bežal od úvodu na piatej priečke (medzičas na 400 m 51 - 52 s), na poslednej dvojstovke sa prepracoval na tretiu, ale v záverečných metroch ho ešte prešprintoval Rakúšan Andreas Vojta (1:46,93).

Putalová tesne zaostala

Regensburský beh na 800 m vyhral Nemec Krüger za 1:46,56 min pred Rakúšanom Franzmairom (1:46,78).

V behu na 400 m žien skončila Iveta Putalová z Repčíkovej tréningovej skupiny kouča Marcela Lopuchovského v II. behu tretia za 53,95 sekundy, od limitu na ME v Zürichu ju delilo len 55 stotín.

Štvorstovkárku Slávie UK klasifikovali celkovo na ôsmej priečke. Zvíťazila Nemka Spelmeyerová za 52,69 sekundy.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Repčík má limit na ME, v Regensburgu skončil štvrtý