Športové výsledky (13.6. 2014)

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Atletika

Výsledky zo sveta atletiky.

NEW YORK - Míting - ženy, žrď: Suhrová (USA) 474 - svetový výkon roka (SVR).

HUELVA - Míting - muži, 200 m: Marani (Tal.) 20,70, 800 m: Chemut (Keňa) 1:46,04, 1500 m: Abinet (Et.) 3:36,37, H. Maiyo (Keňa) 3:36,59, 5000 m: Fifa (Mar.) 13:28,00, 3000 m prek.: V. García 8:18,17, Martos (obaja Šp.) 8:18,31, C. Kemboi (Keňa) 8:20,42, Cenov (Bul.) 8:20,87, 400 m prek.: Wyatt (USA) 49,32, disk: Milanov (Belg.) 64,33, ženy - 800 m: Verstegenová (Hol.) 2:01,43, 5000 m: Kisová (Keňa) 15:17,30, S. Moreirová (Portug.) 15:20,01,... 12. K. BEREŠOVÁ (SR) 16:13,25, kladivo: Novožilovová (Ukr.) 70,08, 3000 m chôdza: Takacsová (Šp.) 12:11,27.

EUGENE - Univerzitný šampionát USA (NCAA) - muži, 100 m (rozbehy, +2,2): Bromell (USA) 9,92, 400 m (rozbehy): Lendore (Trin. a T.) 45,18, 10 000 m: Cheserek (Keňa) 28:30,18, žrď: Kendricks (USA) 580, guľa: Crouser (USA) 21,12, Mozia (Nig.) 20,46, kladivo: Tayala (USA) 73,57,... 5. KRUŽLIAK (SR) 69,47, ženy - 100 m (rozbehy, +2,3): Burchellová (Jam.) 10,95, diaľka: Prandiniová (USA) 655.

HEROUVILLE - Míting - muži, 100 m: Gulijev (Tur.) 10,22, 110 m prek.: S. Brathwaite (Barb.) 13,31, D. Berger (USA) 13,41, Ortega (Kuba) 13,43 (v rozbehu 13,28).

SALAMANCA - Míting - muži, guľa: Vivas 20,73, ženy - trojskok: Peleteirová (obaja Šp.) 14,07.

LOMZA - Míting - muži, 150 m: K. Zalewski (Poľ.) 15,26.

Tenis

Turnaj ATP Challenger Tour Košice Open

Dvojhra - semifinále:

Frank Dancevic (Kan.) - Lucas Pouille (Fr.) 6:4, 6:2

Norbert Gombos (SR-7) - Vladimir Ignatik (Biel.) 2:6, 7:6 (3), 6:3

Štvorhra - semifinále:

Andrej Kapas, Blažej Koniusz (Poľ.-4) - Mateusz Kowalczyk, Artem Sitak (Poľ./N. Zél.-1) 7:5, 6:4, Facundo Arguello, Ariel Behar (Arg./Urug.-3) - Sebastian Bader, Gerald Melzer (Rak.-2) 6:2, 7:5

Turnaj ITF kategórie Futures v srbskom Belehrade.

Dvojhra - 2 kolo:

Adrian Partl (SR) - Juan Carlos Saez (Čile-6) 6:3, 6:2

štvrťfinále:

Adrian Partl (SR) - Petar Čonkič (Srb.) 6:3, 6:4

Turnaj ITF v Banji Luke v Bosne a Hercegovine.

Štvorhra - semifinále:

Gabriela Pantůčková, Barbora Štefková (ČR-3) - Šarlota Česneková, Natálie Novotná (SR/ČR) bez boja, Česneková s Novotnou nenastúpili

Turnaj WTA Premier Aegon Classic v anglickom Birminghame (dotácia 710 000 USD, tráva).

Dvojhra - štvrťfinále

Čang Šuaj (9-Čína) - Sloane Stephensová (3-USA) 6:3, 6:1, Casey Dellacquová (16-Aus.) - Kimiko Dateová Krummová (Jap.) 6:1, 6:0, Ana Ivanovičová (1-Srb.) - Klára Koukalová (6-ČR) 6:1, 6:4, Barbora Záhlavová Strýcova (ČR) - Kirsten Flipkensová (4-Bel.) 6:4, 6:2

Dvojice v semifinále

Ana Ivanovičová (Srb.-1) - Šuaj Čang (Čína-9), Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Casey Dellacquová (Aus.-16)

Turnaj ATP World Tour 250 Gerry Weber Open v nemeckom Halle (dotácia 809 600 eur, tráva).

Dvojhra - štvrťfinále:

Philipp Kohlschreiber (Nem.) - Dustin Brown (Nem.) 6:4, 5:7, 7:6 (16), Alejandro Falla (Kol.) - Peter Gojowczyk (Nem.) 7:6 (4), 7:6 (2), Roger Federer (2-Švaj.) - Lu Yen-Hsun (Taiwan) postup bez boja, Kei Nišikori (4-Jap.) - Steve Johnson (USA) 6:1, 7:6 (4)

Semifinále:

Philipp Kohlschreiber (Nem.) - Alejandro Falla (Kol.), Kei Nišikori (Jap.-4) - Roger Federer (Švaj.-2)

Turnaj ATP World Tour 250 Aegon Championships v londýnskom Queen´s Clube (dotácia 809 600 eur, tráva).

Dvojhra - štvrťfinále:

Radek Štěpánek (ČR) - Kevin Anderson (7-JAR) 1:6, 6:3, 6:2, Grigor Dimitrov (4-Bulh.) - Alexandr Dolgopolov (8-Ukr.) bez boja, Feliciano Lopez (10-Šp.) - Tomáš Berdych (2-ČR) 6:4, 7:6 (7), Stanislas Wawrinka (1-Švaj.) - Marinko Matoševič (Aus.) 7:5, 6:3

Dvojice v semifinále:

Stan Wawrinka (Švaj.-1) - Grigor Dimitrov (Bul.-4), Radek Štepánek (ČR-15) - Feliciano López (Šp.-10)

Turnaj ATP Challenger Tour Aegon Nottingham Challenger

Dvojhra - semifinále:

Nick Kyrgios (Aus.) - Miloslav Mečíř ml. (SR) 6:3, 6:2 za 60 minút

Vodný slalom

V kvalifikácii 2. kola Svetového pohára slalomárov na divokej vode nepostúpil v slovinskom Tacene do semifinále zo Slovákov jedine mladý kajakár Jakub Grigar. Ďalších osem lodí SR bude o konečné umiestenie bojovať počas víkendu, keď sú na programe semifinálové a finálové jazdy, v kvalifikácii skončili najvyššie druhí deblisti Ladislav a Peter Škantárovci a singlista Michal Martikán.

Výsledky kvalifikácie

C1 muži: 1. Anže Berčič (Slovin.) 106,37 (0), 2. Michal Martikán (SR) 109,78 (0), 3. Fabien Lefevre (USA) 110,78 (2), ...5. Matej Beňuš 112,05 (0), 13. Alexander Slafkovský 114,05 (4), 25. Karol Rozmuš (všetci SR) 119,72 (4)

K1 muži: 1. Vít Přindiš (ČR) 99,42 (0), 2. Martin Albreht (Slovin.) 102,00 (0), 3. Thomas Bersinger (Arg.) 103,30 (0), ...5. Martin Halčin 103,77 (0), ...38. Matúš Hujsa 111,98 (2), nepostúpil 53. Jakub Grigar (všetci SR) 122,34 (8)

C1 ženy: 1. Kateřina Hošková (ČR) 134,48 (0), 2. Cen Nanqin (Čína) 146,55 (8), 3. Alison Borrowsová (Austr.) 146,68 (8)

K1 ženy: 1. 1. Ricarda Funková (Nem.) 113,69 (2), 2. Urša Krageljová (Slovin.) 115,19 (0), 3. Violetta Oblinger-Petersová (Rak.) 115,34 (0), ...11. Jana Dukátová (SR) 120,22 (0)

C2: 1. David Schröder - Nico Bettge (Nem.) 115,27 (0), 2. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 118,58 (2), 3. Michal Wiercioch - Grzegorz Majerczak (Poľ.) 119,54 (2)

Kanoistika

Kvalifikačné preteky Račice.

K1 500 m muži: 1. Denis Myšák 1:40,80, 2. Martin Jankovec 1:40,96, 3. Viktor Demin 1:41,08

K2 500 m muži: 1. Juraj Tarr, Erik Vlček 1:28,54, 2. Gábor Jakubík, Marek Krajčovič 1:31,48, 3. Tibor Linka, Denis Myšák 1:35,86

K1 200 m ženy: 1. Martina Kohlová 40,46, 2. Ivana Kmeťová 40,98, 3. Simona Šamková 45,01

C1 200 m muži: 1. Ľubomír Hagara 40,56, 2. Rastislav Kohút 42,32, 3. Matej Rusnák 42,54

K2 200 m muži: 1. Ľubomír Beňo, Martin Jankovec 33,51

K1 5000 m muži: 1. Denis Myšák 20:59,57, 2. Erik Vlček 21:13,37, 3. Juraj Tarr 21:13,72

Maďar Mate Györgyjakab a Talianka Ellisabetta Maffioliová triumfovali v K1 juniorov na ME v kanoistickom maratóne na piešťanskej Sĺňave. Slovenský reprezentant Andrej Antal obsadil 17. miesto, hneď za ním skončil Tomáš Rus.

K1 juniori - 22,5 km: 1. Máté Györgyjakab (Maď.) 1:38:00,381 h,... 17. Andrej Antal 01:48:44,601, 18. Tomáš Rus (obaja SR) 01:55:17,803

K1 juniorky - 18,7 km: 1. Elisabetta Maffioliová (Tal.) 1:31:40,029

K1 muži do 23 rokov - 26,2 km: 1. Morten Minde (Nór.) 1:56:46,517

K1 ženy do 23 rokov - 22,5 km: 1. Enikö Váczaiová (Maď.) 1:50:20,209 h,... 12. Veronika Danišová 2:10:24,.082, Lucia Mištinová (obe SR) nedokončila

C1 juniori - 18,7 km: 1.Bence Balázs Dóri (Maď.) 1:35:53.814

C1 muži do 23 rokov - 22,5 km: 1. Rui Lacerda (Portug.) 1:51:08,717

Basketbal

WNBA - výsledok:

Connecticut - Phoenix 96:95

Hádzaná

Súhrn výsledkov stretnutí 5. kola kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku.

1. skupina:

Rakúsko - Dánsko 29:33 (14:16) - hralo sa 7. 6.

Litva - Ukrajina 25:36 (12:15)

2. skupina:

Slovensko - Francúzsko 24:24 (15:12)

Fínsko - Island 20:29 (6:18)

Tabuľka:

1. Francúzsko 5 4 1 0 127:95 9 - istota postupu na ME

2. Slovensko 5 3 1 1 126:109 7 - istota postupu na ME

-----------------------------------------------------------------------------------

3. Island 5 2 0 3 121:108 4

4. Fínsko 5 0 0 5 93:155 0

3. skupina:

Portugalsko - Česko 23:33 (9:14)

Poľsko - Čierna Hora 22:25 (11:10)

4. skupina:

Turecko - Španielsko 16:27 (6:13)

Taliansko - Holandsko 20:24 (10:13)

5. skupina:

Slovinsko - Švédsko 27:34 (14:17)

Švajčiarsko - Srbsko 20:23 (12:13)

6. skupina:

Bielorusko - Rumunsko 28:30 (13:14)

7. skupina:

Macedónsko - Nemecko 21:23 (11:9)

Bejzbal

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.

Cincinnati - Los Angeles Dodgers 4:1, Philadelphia - San Diego 7:3, Colorado - Atlanta 10:3, San Francisco - Washington 7:1

Baltimore - Toronto 4:2, Pittsburgh - Chicago Cubs 4:0, Boston - Cleveland 5:2, New York Mets - Milwaukee 1:5, Houston - Arizona 5:4

Chicago White Sox - Detroit 0:4, Seattle - New York Yankees 3:6

Pozemný hokej

Pozemné hokejistky Juhoafrickej republiky obsadili na svetovom šampionáte v Haagu po piatkovom víťazstve 2:0 nad Japonskom deviate miesto.

Výsledky:

ženy

o 7. miesto

Kórejská republika - Nemecko 4:2 (2:0)

o 9. miesto

Japonsko - JAR 0:2 (0:0)

Pozemní hokejisti Holandska a Austrálie postúpili do finále na svetovom šampionáte v Haagu. V piatkovom prvom semifinálovom zápase domáci zdolali Anglicko 1:0 po góle Minka van der Weerdena. O titul zabojuje aj Austrália, ktorá zdolala Argentínu hladko 5:1.

Výsledky:

muži

semifinále

Holandsko - Anglicko 1:0 (1:0)

Austrália - Argentína 5:1 (3:0)

Vodné pólo

Dunajský pohár vo vodnom póle mužov - 52. ročník - Viedeň (Rak.) - piatkové výsledky.

Gruzínsko - Rumunsko 10:10 (0:2, 5:2, 3:2, 2:4)

Slovensko - Holandsko 14:8 (4:2, 3:2, 3:2, 4:2)

Góly SR: Kolárik 5, Faměra a Ďurík po 3, Zaťovič 2, Seman 1

Rumunsko - Holandsko 10:8 (2:4, 2:2, 3:1, 3:1)

Slovensko - Gruzínsko 12:13 (4:4, 2:2, 2:3, 4:4)

Sobotňajší program:

Holandsko - Gruzínsko (9.30 h), Slovensko - Rumunsko (11.00 h), o 3. miesto (16.30 h), finále (18.00 h)

Štvrťfinále na turnaji superfinále Svetovej ligy vo vodnom póle v čínskom Kchun-šane - piatkové výsledky.

Štvrťfinále:

Kanada - Austrália 7:8 (2:2, 2:2, 2:2, 1:2)

USA - Brazília 11:1 (3:1, 4:0, 2:0, 2:0)

Rusko - Taliansko 5:6 (1:2, 1:2, 2:1, 1:1)

Španielsko - Čína 8:9 (1:2, 2:2, 3:3, 2:2)

Semifinálové dvojice - hrá sa v sobotu 14. júna:

Austrália - USA

Čína - Taliansko

Plážový volejbal

Výsledky piatkových zápasov E-skupiny na MS plážových volejbalistov do 23 rokov v poľských Myslowiciach:

Regza Haralds, Abolinš Armands (Lot.-8) - Bennet Poniewaz, David Poniewaz (Nem.-5) 2:1 (-17, 18,11)

Hamish Moore, Nicholas Anstey (Aus.-32) - Alon Sanderovich, Netanel Ohana (Izr.-20) 1:2 (-17, 21, -14)

Tomáš Halanda, Oliver Čizmazia (SR-29) - Juan Revuelta, Ricardo Galindo (Mex.-17) 0:2 (-16, -12) za 28 minút

Vyraďovacia časť - I. kolo:

Gabriel Kissling, Nico Beeler (Švaj.-15) - Tomáš Halanda, Oliver Čizmazia (SR-29) 2:0 (19,13) za 32 minút

Vodný zjazd

Slováci na majstrovstvách sveta v zjazde na divokej vode nebudú mať vo finále šprintu ani jednu ľoď. V piatkovej kvalifikácii sa v talianskej Valtelline snažili o postup štyri lode, no kajakárka Mária Bandžáková na súperky ani zďaleka nestačila, podobne ako singlisti Jerguš Baďura a Martin Medveď a aj bývalí majstri sveta spred šiestich rokov Matúš Kunhart s Petrom Šoškom skončili v debloch mimo postupujúcej desiatky až na 12. mieste.

Z výsledkov kvalifikácie

C2: 1. Debray - Lapointe (Fr.) 40,79, ...nepostúpili 12. Matúš Kunhart - Peter Šoška (SR) 44:90

C1: 1. Ondřej Rolenc (ČR) 40,72, ...nepostúpili 17. Jerguš Baďura 44,63, 22. Martin Medveď 47,09

K1 ženy: 1. Michala Mrůzková (ČR) 43,75, ...nepostúpila 22. Mária Bandžáková (SR) 53,80

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  2. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  3. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  4. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  5. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  6. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  7. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  8. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  9. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  10. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  1. Malé knedličky, veľké dojmy
  2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  4. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
  5. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
  6. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  7. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  8. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  9. Svadba v kraji lietajúceho mnícha Cypriána
  10. Vecný dar pre Detské kardiocentrum v Bratislave
  1. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 10 639
  2. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 10 637
  3. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 8 582
  4. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 6 602
  5. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 6 149
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 4 813
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 867
  8. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 3 267
  9. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet 2 965
  10. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 2 558

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov, kriminality.

Neprehliadnite tiež

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Najlepší kanonier československej reprezentácie Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí. Na úzke klziská v zámorí sa po emigrácii dostal ako tridsiatnik.

Odvolaný Ranieri má sympatie verejnosti, legendy kritizujú vedenie

Ranieri pred deviatimi mesiacmi doviedol Leicester k senzačného titulu, na lavičke tohto mužstva pôsobil od júla 2015.

Duda bude v sobotu na zápasovej súpiske, potvrdil tréner

Od minulého utorka Slovák trénuje so svojimi spoluhráčmi.

Šachtar má šatňu plnú rozzúrených hráčov, mali ich poraziť rozhodcovia

Róbert Mak so Zenitom Petrohrad v Európskej lige končí, Greguš a Bénes pokračujú.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop