AKTUALIZOVANÉ V NEDEĽU 9:50

Anglicko prehralo s Talianskom 1:2, rozhodol Balotelli

Jeden z najočakávanejších zápasov MS priniesol aj napriek teplu a vlhku dobrý futbal plný zaujímavých situácii.

Daniel Sturridge dáva na 1:1, Salvatore Sirigu je bezmocný.(Zdroj: SITA/AP)
Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

((anketa))

MS vo futbale - D-skupina

Anglicko - Taliansko 1:2 (1:1)

Góly: 38. Sturridge - 35. Marchisio, 50. Balotelli

Amazonia arena, Manaus, rozhodovali Holanďania Kuipers - Van Roekel, Zeinstra, ŽK: 92. Sterling

Anglicko: Hart - Johnson, Cahill, Jagielka, Baines - Gerrard, Henderson (73. Wilshere) - Welbeck (62. Barkley), Rooney, Sterling - Sturridge (80. Lallana)

Taliansko: Sirigu - Paletta, Barzagli, Chiellini, Darmian - De Rossi - Marchisio, Verratti (57. Motta), Pirlo, Candreva (79. Parolo) - Balotelli (73. Immobile)

V jednom zo šlágrov celej skupinovej fázy MS v Brazílii zvíťazili futbalisti Talianska v D-skupine nad Anglickom 2:1.

V Amazonia Arene v Manause v prvom polčase padli góly na každej strane vďaka presným strelám Claudia Marchisia, resp. Daniela Sturridgea. O triumfe Talianov rozhodol v ťažkých klimatických podmienkach krátko po začiatku druhého polčasu hlavou Mario Balotelli.

Tréner štvornásobných svetových šampiónov Cesare Prandelli musel pre zranenie vynechať zo základnej zostavy brankára a kapitána Gianluigiho Buffona, ktorého nahradil Salvatore Sirigu z Paríža St. Germain.

Kouč Talianska do základu nasadil až 5 stredopoliarov. Lodivod Anglicka Roy Hodgson poslal tím do hry v amazonskej džungli v rozostavení 4-2-3-1.

Angličania v 2. kole nastúpia vo štvrtok 19. júna v Sao Paule (21.00 SELČ) proti dvojnásobným majstrom sveta z Uruguaja, ktorí prekvapujúco prehrali na úvod s Kostarikou 1:3.

Taliani sa najbližšie v piatok 20. júna v Recife (18.00 SELČ) stretnú s Kostarikou.

Povedali po zápase:

Steven Gerrard, kapitán Anglicka: "Taliansko má skutočne dobrý tím. My sme ale vedeli, ako budú hrať a neprekvapili nás ničím. Prehrali sme však a je to sklamanie. Pred dvoma rokmi nás kritizovali, že málo útočíme, dnes sme útočili dosť a myslím, že to mohol vidieť každý. Bohužiaľ, nestačilo to."

Cesare Prandelli (tréner Talianska): "Nebolo jednoduché hrať v tom veľkom teple. Na náročné podmienky sme sa však dobre pripravili. V druhom polčase dostávali kŕče nie naši hráči, ale Angličania. Balotelli odovzdal všetko, čo v ňom bolo. To však platí aj o ostatných hráčoch. Pre toto víťazstvo sme poriadne

Roy Hodgson (tréner Anglicka): "Predstavovali sme si to inak. Verili sme v úspešný štart do turnaja napriek tomu, že sme vedeli o sile súpera. Sme smutní z prehry najmä po tom, čo v druhom polčase smerovalo na našu bránku už len pár striel. Teraz potrebujeme nájsť sebavedomie, aby sme mohli v ďalších dvoch zápasoch základnej skupiny zvíťaziť."

Andrea Pirlo, stredopoliar Talianska: "Dnes sme videli statočné Taliansko. Bolo to veľmi dôležité víťazstvo na našej ceste majstrovstvami sveta."

Online prenos:

Nadstavuje sa 5 minút. Taliani v závere držia loptu vpredu a pýtajú si fauly. Pirlo, ktorý sa už ledva hýbe, napokon trafil z priameho kopu brvno.

85. min: Gerrard netrafil zo sľubného priameho kopu asi z 20 metrov bránku. Anglickí hráči už majú viditeľné problémy s počasím. V 87. min triafa nad aj Rooney.

77. min: Presný priamy kop Bainesa vytlačil Sirigu na roh, ktorý potom veľmi nepresne zahral Rooney a daroval loptu Talianom.

73. min: Po jednom striedaní naraz sme videli na oboch stranách, dole šiel aj Balotelli.

65. min: Hra sa opäť v príšernom teple a vlhku zrýchľuje, je sa na čo pozerať na oboch stranách.

60. min: Angličania územne tlačia, ale Taliani majú pichľavejšie kontry. V 62. min netrafil asi z 12 metrov vo výbornej šanci Rooney.

50. min: Taliani z ničoho nič udreli aj v úvode druhého polčasu. Balotelli hlavičkoval zblízka do siete po centri Candrevu.

45.+ min: Taliani v nadstavenom čase mohli zvýšiť. Najskôr Balotelli krásne z uhla loboval Harta, ale obranca Albionu Jagielka loptu tesne spred bránkovej čiary vyhlavičkoval, hneď na to trafil Candreva zblízka tyč.

38. min: Angličania odpovedali zaslúženým vyrovnaním. Rooney presne nacentroval do šestnástky a Sturridge dal gól.

35. min: Pirlo krásne prenechal loptu po rohovom kope Marchisiovi, ktorý asi z 22 metrov strelil vedúci gól Talianov.

33. min: Taliani boli po dlhom čase v šestnástke súpera, ale Balotelliho hlavička mu nesadla.

24. min: Po výbornej akcii Welbecka si dal Barzagli takmer vlastný gól. Po následnom rohu si loptu v päťke zle spracoval Rooney.

13. min: Hrá sa výborný futbal, z jednej strany na druhú, škoda, že zatiaľ bez gólov.

7. a 8. min: Taliani pekne pritlačili súpera do vlastnej šestnástky, len škoda, že nestrieľali.

4. min: Krásna strela Sterlinga spoza šestnástky sa takmer dostala do bránky Siriguho. Už o minútu taktiež nebezpečne spoza šestnástky pohrozil už presnou strelou Henderson.

V bránke Talianska nastúpil Sirigu, Buffon má ľahšie zranenie z tréningu.

Aréna Manaus. FOTO: SITA/AP