Gombos prehral vo finále s Dancevicom na turnaji v Košiciach

Norbert Gombos.
Norbert Gombos. (Autor: TASR)
SITA|14. jún 2014 o 16:59

Norbert Gombos sa nestal prvým slovenským víťazom turnaja Košice Open v jeho 12-ročnej histórii.

KOŠICE. Nasadená sedmička Gombos v sobotňajšom finále na podujatí ATP Challenger Tour (dotácia 35 000 eur + H, antuka) podľahol v troch setoch Kanaďanovi Frankovi Dancevicovi 2:6, 6:3, 2:6. Stretnutie trvalo 106 minút. Gombos nevyužil šancu pripísať si vôbec prvý triumf na challengerovom turnaji v kariére.

Finálové stretnutie v areáli Anička na Kostolianskej ceste prerušili pre dážď za stavu 2:6, 6:3 a 30:0 z pohľadu slovenského tenistu. V treťom sete 29-ročný Dancevic (131. v rebríčku ATP) ušiel o šesť rokov mladšiemu Gombosovi na 4:1 a bolo takmer rozhodnuté. Slovenský tenista už tento stav neotočil. Dancevic predviedol v Košiciach husársky kúsok, keď sa stal víťazom turnaja, v ktorom musel odohrať aj kvalifikáciu.

Dvadsaťtriročný galantský rodák Gombos napriek prehre vo finále potvrdil skvelú momentálnu formu. Už tretí týždeň po sebe sa prebojoval do finále turnaja challengerového okruhu ATP. V talianskej Vicenze, českom Prostějove ani teraz v Košiciach na svojich finálových súperov nestačil. Pred turnajom v Košiciach patrila Gombosovi 131. priečka v rebríčku ATP, teraz by sa mal posunúť ešte vyššie.