Výsledky (15. 6. 2014): Hádzanárska kvalifikácia, Ivanovičová, Federer a Dimitrov majú tituly

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

Hádzaná

Súhrn výsledkov odvetných stretnutí II. fázy kvalifikácie (play-off) hádzanárov o postup na MS 2015 v Katare:

sobota:

Česko - Srbsko 33:21 (18:8) - prvý zápas 15:23, na MS postúpilo Česko

Litva - Rusko 22:33 (13:13) - prvý zápas 22:30, postúpilo Rusko

Nórsko - Rakúsko 28:28 (13:17) - prvý zápas 26:28, postúpilo Rakúsko

Nemecko - Poľsko 28:29 (14:10) - prvý zápas 24:25, postúpilo Poľsko

nedeľa:

Švédsko - Rumunsko 27:21 (15:7) - prvý zápas 25:24, postúpilo Švédsko

Macedónsko - Grécko 35:23 (19:9) - prvý zápas 27:25, postúpilo Macedónsko

Island - Bosna a Hercegovina 29:29 (10:15) - prvý zápas 32:33, postúpila Bosna a Hercegovina

Slovinsko - Maďarsko 32:26 (13:16) - prvý zápas 22:25, postúpilo Slovinsko

Bielorusko - Čierna Hora 30:24 (16:9) - prvý zápas 27:28, postúpilo Bielorusko

Súhrn záverečného 6. kola kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku (prvé dva tímy z každej skupiny postúpili na šampionát):

1. skupina:

Dánsko - Litva 35:27 (21:12)

Ukrajina - Rakúsko 33:24 (17:10), hralo sa v Michalovciach

Konečné poradie: 1. Dánsko 12 bodov, 2. Ukrajina 6, 3. Rakúsko 6, 4. Litva 0

2. skupina:

Island - Slovensko 30:28 (16:12)

Francúzsko - Fínsko 36:13 (14:5)

Konečná tabuľka:

1. Francúzsko 6 5 1 0 163:108 11 - postup na ME

2. Slovensko 6 3 1 2 154:139 7 - postup na ME

-----------------------------------------------------------------------------------

3. Island 6 3 0 3 151:136 6

4. Fínsko 6 0 0 6 106:191 0

3. skupina:

Poľsko - Česko 22:25 (10:16)

Čierna Hora - Portugalsko 22:22 (13:12)

Konečné poradie: 1. Čierna Hora 11, 2. Poľsko 6, 3. Česko 6, 4. Portugalsko 1

4. skupina:

Španielsko - Taliansko 27:19 (14:10)

Holandsko - Turecko 37:21 (18:12)

Konečné poradie: 1. Španielsko 10, 2. Holandsko 10, 3. Turecko 4, 4. Taliansko 0

5. skupina:

Švédsko - Švajčiarsko 36:17 (18:6)

Srbsko - Slovinsko 32:25 (18:15)

Konečné poradie: 1. Švédsko 10, 2. Srbsko 8, 3. Slovinsko 6, 4. Švajčiarsko 0

6. skupina:

Rumunsko - Bielorusko 32:20 (15:6)

Konečné poradie 1. Nórsko 8, 2. Rumunsko 4, 3. Bielorusko 0

7. skupina:

Nemecko - Macedónsko 31:16 (14:5)

Konečné poradie: 1. Nemecko 6, 2. Rusko 6, 3. Macedónsko 0


Kanoistika

Maďarské reprezentantky Edina Csernáková a Enikő Váczaiová triumfovali v K2 žien na ME v kanoistickom maratóne na piešťanskej Sĺňave.

K2 ženy: 1. Edina Csernáková, Enikő Váczaiová (Maď.) 1:59:23,385 h, 2. Anna Albertiová, Stefania Cicaliová (Tal.) +18,708, 3. Lizzie Broughtonová, Fay Lamphová (V.Brit.) +3:17,360

C2 muži: 1. Ramon Ferro, Oscar Grana (Šp.) 2:00:26,744 h, 2. Oleksandr Levčenko, Andrij Šapoval (Ukr.) +46,899, 3. Bartosz Dubiak, Mateusz Zuchora (Poľ.) +2:37,240 ... Adam Gavenda, Roland Fekete vzdali, Michal Ďuriš, Jakub Ďuriš (všetci SR) vzdali

K2 muži: 1. Ivan Alonzo, Emilio Merchan (Šp.) 2:03:56,699 h, 2. Walter Bouzan, Alvaro Fernandez (Šp.) +0,305, 3. Andrew Daniels, Timothy Pendle (V.Brit.) +1,145


Tenis

Víťazom finále dvojhry na turnaji v nemeckom Halle (dotácia 809 600 eur, tráva) sa stal Švajčiar Roger Federer, ktorý obhájil svoj triumf z roku 2013. Federer nasadený ako druhý zdolal vo finále nenasadeného Kolumbijčana Alejandra Fallu 7:6 (2), 7:6 (3). Ide o siedmy Federerov titul na turnaji v Halle, štrnásty na tráve a celkovo sedemdesiaty deviaty v kariére v súčte hlavného okruhu ATP a Grand Slamu.

Dvojhra - finále:

Roger Federer (Švaj.-2) - Alejandro Falla (Kol.) 7:6 (2), 7:6 (3)

Srbská tenistka Ana Ivanovičová zvíťazila v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji WTA Premier Aegon Classic v anglickom Birminghame (dotácia 710 000 USD, tráva) nad Češkou Barborou Záhlavovou-Strýcovou za 79 minút 6:3, 6:2. Srbka získala svoj prvý titul na tráve na profesionálnom okruhu, celkovo ide o jej štrnásty turnajový úspech vo dvojhre.

Dvojhra - finále:

Ana Ivanovičová (Srb.-1) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:3, 6:2 za 79 minút

Turnaj ATP v londýnskom Queen's Clube vyhral Bulhar Grigor Dimitrov. V nedeľňajšom finále so Španielom Felicianom Lopezom odvrátil mečbal a triumfoval po vyše dvaapolhodinovej tajbrejkovej dráme 6:7 (8), 7:6 (1) a 7:6 (6). Dimitrov získal štvrtý turnajový titul na hlavnom okruhu, prvý na tráve.

dvojhra - finále:

Grigor Dimitrov (4-Bulh.) - Feliciano Lopez (10-Šp.) 6:7 (8), 7:6 (1), 7:6 (6)

Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala v nedeľňajšom 2. kole kvalifikácie na turnaji WTA Aegon International v anglickom Eastbourne (dotácia 710 000 USD, tráva) s talentovanou Švajčiarkou so slovenskými koreňmi Belindou Bencicovou za 64 minút 6:3, 6:2.

Slovenský tenista Adrian Partl nezískal na turnaji ITF kategórie Futures v srbskom Belehrade (dotácia 10 000 USD, antuka vonku) singlový titul, keď v nedeľňajšom finále dvojhry podľahol ôsmemu nasadenému domácemu hráčovi Danilovi Petrovičovi 4:6, 3:6.

Lukáš Lacko sa prebojoval do hlavnej súťaže na turnaji ATP v holandskom Hertogenboschi. Vo finále kvalifikácie urobil posledný krok k postupu, keď zdolal Rakúšana Olivera Maracha za 80 minút 7:6 (5), 6:2.


Karate

Slovenskí reprezentanti v karate získali sedem medailí (bilancia: 1 - 4 - 2) na majstrovstvách Európy WUKF, ktoré sa uskutočnili koncom tohto týždňa za účasti pretekárov z 25 krajín v talianskej Verone. Agentúru SITA informoval šéftréner SR Ladislav Klementis.

Najcennejší kov pre Slovensko vybojovala talentovaná Terézia Kričková v súbornom cvičení kata dorasteniek Goju ryu. Striebro pridali Linda Malíková v kata žien Goju ryu, Tomáš Valentík v športovom zápase kumite mužov v kategórii nad 80 kg, Dominik Miko v kumite juniorov do 70 kg a aj družstvo mužov v kumite v zložení Tomáš Valentík, Peter Zelinka, Lukáš Kučerák, ktoré podľahlo až vo finále favorizovanému Rumunsku 1:2. Bohatú medailovú zbierku skompletizovali na kontinentálnom šampionáte vo Verone tretími miestami Andrea Klementisová v kata žien (Open kategória) a Peter Zelinka v kumite mužov do 75 kg.

Medailové výsledky slovenských reprezentantov:

1. miesto:

Terézia Kričková (kata dorasteniek - Goju ryu)

2. miesto:

Linda Malíková (kata žien - Goju ryu), Tomáš Valentík (kumite mužov - kategória nad 80 kg), Dominik Miko (kumite juniorov - kategória do 70 kg), družstvo mužov v kumite v zložení Tomáš Valentík, Peter Zelinka, Lukáš Kučerák

3. miesto:

Andrea Klementisová (kata žien - Open kategória), Peter Zelinka (kumite mužov - kategória do 75 kg)


Motorizmus

Na 24-hodinových automobilových vytrvalostných pretekoch v Le Mans opäť triumfovalo Audi. André Lotterer z Nemecka, Marcel Fässler zo Švajčiarska a domáci matador Benoit Tréluyer si v Audi R18 e-tron quattro pripísali piaty triumf v sérii a celkovo trinásty. Na severozápade Francúzska štartovali celkovo 16-krát.


Atletika

Najlepším svetovým výkonom roka 67,32 m vyhrala Nemka Linda Stahlová sobotňajšiu súťaž oštepárok na 6. podujatí Diamantovej ligy v New Yorku.

muži:

400 m: 1. LaShawn Merritt (USA) 44,19, 2. Wayde Van Niekerk (JAR) 44,38, 3. Chris Brown (Baham.) 44,61

200 m: 1. Warren Weir (Jam.) 19?82, 2. Nickel Ashmeade (Jam.) 19,95, 3. Alonso Edward (Panama) 20,06

400 m cez prekážky: 1. Javier Culson (Portoriko) 48,03, 2. Michael Tinsley (USA) 48,56, 3. Cornel Fredericks (JAR) 48,58

800 m : 1. David Rudisha (Keňa) 1:44,63, 2. Mark English (Ír.) 1:45,03, 3. Duane Solomon (USA) 1:45,13

výška: 1. Bohdan Bondarenko (Ukr.) 2,42, 2, Mutaz Essa Barshim (Katar) 2,42. 3. Andrij Procenko (Ukr.) 2,35

diaľka: 1. Jeff Henderson 8,33, 2. Christian Taylor (obaja USA) 8,06, 3. Rushwal Samaai (JAR) 8,00

disk: 1. Robert Harting (Nem.) 68,24 m, 2. Piotr Malachowski (Poľ.) 65,45, 3. Ehsan Hadadi (Irán) 65,23

ženy:

100 m: 1. Tori Bowieová (USA) 11,07, 2. Samantha Henryová-Robinsonová (Jam.) 11,13, 3. Schillonie Calvertová (Jam.) 11,15

500 m: 1. Abeba Aregawiová (Švéd.) 4:00,13. 2. Dawit Seyaumová (Etiópia) 4:00,66, 3. Jennifer Simpsonová (USA) 4:02,54

3000 m: 1. Mercy Cheronová (Keňa) 8:39,84, 2. Betsy Sainaová (Keňa) 8:40,65, 3. Kalkidan Gezahegneová (Etiópia.) 8:42,54

100 m prek.: 1. Queen Harrisonová (USA) 12,62, 2. Dawn Harperová Nelsonová (USA) 12,63, 3. LoLo Jonesová (USA) 12,77

3000 m prek: 1. Sofia Assefaová (Etiópia) 9:18,58, 2. Purity Cherotich Kiruiová (Keňa) 9:23,43, 3. Lidya Chepkuruiová (Keňa) 9:27,42

žrď: 1. Fabiana Murerová (Braz.) 4,80, 2. Jennifer Suhrová (USA) 4,70, 3. Yarisley Silvová (Kuba) 4,70

trojskok: 1. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,31 m, 2. Anna Pjatychová (Rus.) 14,19, 3. Yosiris Urrutia (Kol.) 14,13,

oštep: 1. Linda Stahlová (Nem.) 67,32 m - najlepší výkon roka, 2. Kathryn Mitchellová (Austr.) 66,08, 3. Madara Palameika (Lot.) 64,86

guľa: 1. Valerie Adamsová (N.Zéland) 19,68, 2. Michelle Carterová (USA) 19,51, 3. Cleopatra Borelová (Trinidad a Tobago) 19,04

Na medzinárodnom atletickom Memoriáli Liese Prokopovej v rakúskom St. Pöltene si slovenskí atléti vybojovali tri prvenstvá - Peter Horák (VŠC Dukla Banská Bystrica) vyhral súťaž výškarov výkonom 219 cm (na 222 trikrát neuspel), jeho klubová kolegyňa Claudia Hladíková bola najlepšia v diaľke výkonom 586 cm a Iveta Putalová (Slávia UK Bratislava) triumfovala na 400 m za 54,13.

Na sobotných majstrovstvách Moravy a Sliezska v Olomouci sa blysol výborným výkonom slovenský výškar Matúš Bubeník, ktorý mimo súťaže prekonal 226 cm. Dvadsaťštyriročný pretekár AC Stavbár Nitra je celkovo osemnásty slovenský atlét, ktorý v tomto roku splnil limit na augustové majstrovstvá Európy vo švajčiarskom Zürichu.

Slovenskí limitári na ME v Zürichu 2014:

MUŽI: Jozef Repčík (800 m), Viliam Papšo (110 m prek.), Lukáš Beer, Matúš Bubeník (obaja výška), Marcel Lomnický (kladivo), Martin Benák, Patrik Žeňúch (obaja oštep), Matej Tóth, Dušan Majdán (obaja chôdza na 20 i 50 km), Anton Kučmín, Patrik Spevák (obaja chôdza na 20 km), Martin Tišťan (chôdza na 50 km)

ŽENY: Katarína Berešová (10 000 m), Lucia Slaničková (400 m prek.), Martina Hrašnová, Nikola Lomnická (obe kladivo), Mária Czaková, Mária Gáliková (obe chôdza na 20 km)


Volejbal

Výsledky nedeľňajších zápasov v skupinách v rámci Svetovej ligy vo volejbale mužov:

B-skupina:

SURGUT

Rusko - Bulharsko 3:0 (20, 21, 23)

C-skupina:

TAMPERE

Fínsko - Austrália 3:1 (16, -23, 24, 19)

D-skupina:

KOMAKI

Japonsko - Argentína 1:3 (-21, -19, 23, -17)

TOULOUSE

Francúzsko - Nemecko 3:0 (18, 20, 20)

E-skupina:

ULSAN

Kórejská republika - Portugalsko 0:3 (-20, -23, -18)

F-skupina:

TUNIS

Turecko - Kuba 3:1 (-33, 14, 17, 19)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
  2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  3. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  4. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
  5. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  6. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu
  7. Moskva alebo Petrohrad?
  8. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni
  9. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte
  10. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli
  1. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
  2. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  3. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
  4. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  5. Zóna Nové Nivy splnila kvalifikačné podmienky pre registráciu
  6. Dekan ocenil študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  7. Application of GDPR with respect to the size of the enterprise
  8. Modern luxury next to the Blue Church
  9. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu
  10. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  1. Moskva alebo Petrohrad? 7 043
  2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 5 184
  3. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 3 782
  4. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 2 195
  5. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 1 828
  6. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu 1 724
  7. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni 1 346
  8. Nový Jaguar XF Sportbrake 1 165
  9. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli 1 067
  10. Špeciálna príloha: Pre budúcich vysokoškolákov 1 064

Téma: Volejbal


Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Čo sa deje v Smere? Fico drží Kaliňáka aj za cenu, že stranu pochová

Premiér umlčal hlasy, ktoré volali po personálnych zmenách v jeho strane.

SVET

Rádioaktívny mrak prišiel z Uralu. Potvrdili to aj Rusi

Znečistenie izotopom Ru-106 presiahlo normu až tisícnásobne.

ROZHOVOR

Režisér Jan Hřebejk: Som veľký Eurohujer

Režisér legendárnych Pelíškov neprestal riešiť boľševika.

Neprehliadnite tiež

Slováci ho kritizujú, Česi chvália. Kto má krajšie olympijské oblečenie?

Obe krajiny predstavili kolekcie oblečenia, v ktorom pôjdu ich športovci na olympiádu.

Bývalý hráč Realu Madrid či Arsenalu priznal, že uvažoval nad samovraždou

Moja rodina sa nestarala o mňa, ale o môj účet, priznal futbalista.

Prečo Neapol vládne Taliansku, ale zaostáva za Ukrajincami?

Neapol musí vyhrať oba posledné zápasy Ligy majstrov, aby si uchoval šancu na postup.