Slováci podľahli Španielsku 2:3, v G-skupine obsadili 2. miesto

Zverenci trénera Gulinelliho si zabezpečili účasť na Final Four v Burse už v sobotu víťazstvom nad Čínou.

Druhý turnaj Svetovej ligy mužov vo volejbale v G-skupine, zápas Slovensko - Španielsko v Košiciach 15. júna 2014. Šimon Krajčovič (vpravo) úspešne blokuje hráča Španielska Gerarda Osoria.(Zdroj: TASR)

KOŠICE. Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom šiestom záverečnom vystúpení v rámci druhého turnaja G-skupiny Svetovej ligy so Španielskom v päťsetovej dráme 2:3 a s jedenástimi bodmi definitívne obsadili druhú pozíciu.

Zverenci trénera Flavia Gulinelliho si zabezpečili účasť na záverečnom turnaji Final Four v tureckej Burse už v sobotu víťazstvom nad Čínou.

Zástupca ázijského kontinentu získal miestenku do Turecka už o deň skôr výhrou nad Španielskom. Víťaz záverečného turnaja získa právo štartu v roku 2015 v C, D alebo E-skupine.

Okrem Číny a Slovenska budú účastníkmi Final Four aj domáce Turecko (ako usporiadateľ záverečného turnaja) a líder F-skupiny, reprezentácia Kuby.

2. turnaj G-skupiny Svetovej ligy v Košiciach:

Španielsko - Slovensko 3:2 (-27, 21, -22, 17, 10)

Zápas trval: 132 minút, rozhodovali: Pierobon (Arg.) a Robb (Kan.), 2700 divákov.

Španielsko: Trinidad, Fernandez, González, Osorio, Fornes, Ruiz, libero Sevillano (Hernán, Rocamora, Vigil).

SR: Zaťko, Bencz, Kohút, Janušek, Krajčovič, Paták, libero Kubš (Kriško, Kostoláni, Repák, Vlk).

V tajbrejku mali od začiatku navrch Španieli a po výsledku 15:10 a víťazstve 3:2 na sety si pripísali na svoje konto dva body.

Hlasy:

Marek Kardoš, asistent trénera SR: "Nehrali sme dobre, nedá sa spoliehať iba na chybu súpera. Záver sme absolútne nezvládli, pravdepodobne nám odišli sily a koncetrácia. To bolo príčinou, že v vo štvrtom i piatom sete nám v úvode súper ušiel na vyšší bodový rozdiel a to sa už ťažko doťahuje."

Emanuel Kohút, kapitán SR: "Po treťom sete nám došli sily. Bol to náročný víkend, odohrať tri zápasy na vysokej úrovni v týchto horúčavách je dosť náročné. Vedeli sme, že sme postúpili, možno to bolo i v hlavách a v tom štvrtom sete napriek snahe sme už nenašli dostatok síl."

Matej Paták, smečiar SR: "Španieli odohrali dobrý turnaj a v každom zápase hrali tajbrejk. My sme boli unavení, predsa hráme už niekoľko týždňov po sebe a pravdepodobne sa to dnes prejavilo. Nebol to okulahodiaci volejbal, no postupom sme splnili cieľ a uvidíme, čo sa udeje v Turecku."

Portoriko - Čína 0:3 (-28, -18, -20)

1. Čína 6 5 1 15:6 14 *

2. Slovensko 6 3 3 14:11 11 *

3. Španielsko 6 2 4 11:16 6

4. Portoriko 6 2 4 9:16 5